800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Řecka

Soluň | Nei Pori | Delfy | Olympia | Nauplio | Mykény | Epidaurus | Korint | Atény

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Soluně. Transfer do přímořského letoviska na Olympské riviéře Nei Pori, během transferu orientační okružní jízda Soluní. Ubytování v hotelu Sun Beach *.
2. den: Individuální volno v hotelu Sun Beach nebo podobném s možností koupání. Fakultativně řecký večer.
3.den: Snídaně, výlet k posvátné hoře Olymp se zastávkou u vykopávek v Dionu. Pokračování do ke klášterům Meteora, prohlídka dvou klášterů, přes městečko Kalambaka odjezd do Thermopyl, večeře a nocleh.    
4.den: Snídaně, možnost prohlídky Thermopyl, odjezd do Delf,  prastarého kultovního města, kde byla svatyně a věštírna dračího boha Pýthóna. Možnost prohlídky archeologického areálu se zbytky Apollonova chrámu, divadla, muzea a stadionu, na němž se konaly soutěže pýthijských her pořádané každý čtvrtý rok na počest Apollónova vítězství nad Pýthónem. Večeře a nocleh v Delfách.
5.den: Snídaně, odjezd na peloponéský poloostrov do Olympie, možnost návštěvy vykopávek a muzea. Odjezd do přímořského letoviska Tolo, večeře a nocleh.
6.den: Snídaně, odjezd do městečka Nauplia, které podle pověsti založil Nauplios, syn boha moře Poseidóna, možnost prohlídky archeologického areálu včetně divadla a posvátného okrsku boha lékařství Asklepia, pokračování do Mykén, možnost prohlídky archeologického areálu včetně Lví brány a Atreovi pokladnice, zastávka v Epidauru s možností návštěvy zdejšího divadla. Večeře a nocleh v Tolu.
7.den: Snídaně, dopoledne volno s možností koupání v Tolu. Odpoledne odjezd do Atén. Po cestě zastávka ve Starém Korintu s možností individuální prohlídky zdejšího areálu. Pokračování do Athén se zastávkou u světoznámého Korintského kanálu. Nocleh v Aténách.
8.den: Snídaně, v dopoledních hodinách okružní jízda Athénami včetně návštěvy Akropole, střídání stráží před prezidentským palácem. Odpoledne individuální volno v Aténách v podvečer  odjezd k vápencovému mysu Sounion s chrámem boha Poseidona. Nocleh v Athénách. 
9.den: Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Počasí

Atény a okolí

9°C Skoro jasno

Attika

9°C Skoro jasno

Chios

14°C Polojasno

Ios

15°C Skoro jasno

Kalymnos

14°C Skoro jasno

Korfu

15°C Převážně oblačno

Kos

15°C Převážně oblačno

Kréta

11°C Skoro jasno

Lesbos

12°C Polojasno

Limnos

14°C Jasno

Lefkada

10°C Polojasno

Mykonos

13°C Skoro jasno

Parga a okolí

7°C Polojasno

Pelopones

7°C Polojasno

Rhodos

14°C Polojasno

Samos

12°C Polojasno

Santorini

14°C Skoro jasno

Thassos

10°C Jasno

Zakynthos

11°C Polojasno