800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTurecko a jeho řecké divy světa s návštěvou ostrova Rhodos

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 odlet z ČR do Antalya, transfer do hotelu a ubytování, večeře v Antalyi.

2. den:

 po snídani odjezd na Pamukkale, sněhobílé vápencové útvary a jezírka s tyrkysově modrou vodou.  Návštěva antického města Hierapolis, kde byla k léčení používána termální léčivá voda z Pamukkale a kde vše sloužilo k pohodlí lázeňských hostů. Nocleh u Pamukkale, večeře.

3. den:

snídaně, přejezd do Izmiru, panoramatická prohlídka města, 2. největšího přístavu Turecka -  po Istanbulu. Město, kde se střídá moderní a typická architektura, prohlídka nejznámějších památek: hrad Kadifekale, z jehož hradeb se naskýtá krásný rozhled na celý Izmir. Dále Agora - tržiště upravené ve 2. st. po Kristu císařem Marcusem Aureliem. Do dnešní doby se podařilo dochovat několik korintských sloupů, množství oblouků. V jeho severní části se nachází bazilika o délce 160 m, která je rozdělená do 3 uliček. Jednou ze známých dominant města je hodinová věž Saat Kulesi z roku 1901, která je lemována fontánami. Navštívíte také trh Kemeralti, který patří k nejoblíběnějším nákupním místům ve městě. Nákupní komplex Kizlaragasi Han z 18. století - byl přeměněn na kavárnu. V horním patře jsou umístěny umělecké dílny a ateliéry. Dále uvidítě tzv. Elevator - výtah - postavený židovským obchodníkem Nesim Levi, který měl usnadnit život místním obyvatelům, aby se lépe dostali do svých domovů na vrcholu kopce. V současnosti je hojně používán turisty. Prohlídka čtvrti Konak, která je dopravím uzlem města. Nocleh a večeře v Izmiru.

4. den:

snídaně, odjezd do přístavu a plavba lodí do Ayvaliku, jednoho z vyhlášených odpočinkových míst. Krásné pláže a tyrkysově modrá voda, pobřeží obklopené zelení a olivovníky. Zde na vás bude čekat autobus a následuje přejezd do Cesme. města známého svými léčivými prameny, krásnými plážemi a čistou vodou. Prohlídka města s mnoha fontánami z otomanského období, hrad, karavensaray. Večere a nocleh v Cesme.

5. den:

snídaně, návštěva hradu v Cesme - postaveného v roce 1508 v klasické otomanské architektuře. Nachází se zde muzeum a každoročně se zde pořádá velký mezinárodní hudební festival v červenci. Celá oblast Cesme je porostlá keři myrty (lentišku), ze kterého se získávají silice, které se přidávají do oblíbené raki, ale také do léků a mastí. Po cestě do Kusadasi prohlídka Efesu: Artemidin chrám, antické Efes s Celsovou knihovnou, promenáda, římské lázně, agora a největší divadlo antického světa. Efes je nejzachovalejší antické město. Nocleh a večeře v Kusadasi.

6. den:

snídaně, odjezd z Kusadasi do Bodrumu, cestou zastávka v Miletu a Didyamu (Didimu), kde se nachází známý Apollonův chrám. V Bodrumu prohlídka hradu sv. Petra, který se vypíná nad bodrumským přístavem. Bodrum je svým stavebním stylem zcela odlišný od ostatních částí a letovisek Turecka. Najdeme zde typické nízké bílé domky, ozdobené ibišky, které svojí charakteristikou připomínají dobře známé Řecko. Večeře a nocleh v Bodrumu.

7. den:

snídaně, prohlídka města s přístavem, rušnou promenádou a křivolakými uličkami. Přejezd do Marmarisu, dalšího známého letoviska na pobřeží Egejského moře. Prohlídka přístavu, promenády a centra města s pevností. Při přejezdu z oblasti Bodrumu do oblasti Marmarisu a Fethiye zpozorujete, jak se mění ráz krajiny, oblast Marmarisu a Fethiye je vyhlášená zelení, vysokými horami a řadou malých zátok s tyrkysově modrým mořem. Nocleh a večeře v Marmarisu.

8. den:

snídaně, transfer do přístavu a odjezd lodí na ostrov Rhodos. Prohlídka města Rhodos - přístav Mandraki a místa, kde stál slavní Colossos - jeden ze 7 divů světa, zastávka nad městem na kopce Monte Smith, kde se nacházela v antické době Akropole, prohlídka antického stadionu, Odeonu, dále Hippokratovo náměstí, Rytířská ulička. Dle časových možností individ. volno a následuje odjezd trajektem zpět do Marmarisu. Večeře a nocleh v Marmarisu.

9. den:

 snídaně, odjezd směrem do Fethiye, cestou následuje cesta nádhernou přírodní scenérií s bezpočtem zátok, poloostrůvků a přírodních pláží až k Dalyanu. Po proudu této řeky se dostanete až k pláži Iztuzu, kam klade svá vajíčka ohrožená želva kareta obecná. Cestou uvidíte skalní hrobky, jež byly součástí antického města Kaunos. Po koupání v bahenních lázních se vydáte do okolí  Fethiye, ubytování a večeře. V případě časových možností zastávka v Oludeniz s jeho vyhlášenou pláží ve tvaru jazyka.

10. den:

ráno po snídani odjezd přes Korkutelli do Antalye. Cestou zastávka v Termessosu - staré, opuštěnéřecké město vysoko v horách a zároveň Národní park. Město bývá nazýváno městem v oblacích, pro svou polohu. Najdete zde zbytky chrámů, opevnění, bran a chrámů. Pokračování do Antalye, prohlídka města a ubytování v hotelu, večeře.

11. den

snídaně, dle letových časů transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Atény a okolí

20°C Skoro jasno

Attika

20°C Skoro jasno

Chios

18°C Jasno

Ios

19°C Skoro jasno

Kalymnos

20°C Skoro jasno

Korfu

20°C Skoro jasno

Kos

21°C Jasno

Kréta

15°C Skoro jasno

Lesbos

18°C Jasno

Limnos

18°C Skoro jasno

Lefkada

20°C Jasno

Mykonos

20°C Jasno

Parga a okolí

21°C Skoro jasno

Pelopones

17°C Jasno

Rhodos

23°C Skoro jasno

Samos

19°C Jasno

Santorini

20°C Skoro jasno

Thassos

16°C Skoro jasno

Zakynthos

20°C Skoro jasno

×