800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa poznáním Kréty a Kykladských ostrovů

Heraklion • Knossos • Spinalonga • Festos (Phaestos) • Gortys (Gortyna) • Matala • Rethymno (Rethimnon) • Chania • Gramvousa • Samaria • Heraklion • Santorini • Thirassia

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Heraklionu, transfer do hotelu v okolí Heraklionu, ubytování, dle letového řádu individuální program, večeře a nocleh.

2. den

Po snídani návštěva nejvýznamnější památky Kréty, nejzachovalejšího a největšího mínojského paláce Knossos, který byl centrem mínojské civilizace. Následuje prohlídka historického jádra města – náměstí Platia Venizelou s bazilikou sv. Marka (Agios Markos), benátské lodžie (Loggie) ze 17. století, která patří mezi nejhezčí heraklionské budovy, procházka uličkou s krámky nabízejícími tradiční krétské výrobky. Přejezd k náhorní plošině Lassithi, obklopené pohořím Dikti s krápníkovou jeskyní Dikteon Andron, ležící ve výšce 1025 m n. m. v jihozápadní části náhorní plošiny Lassithi u vesnice Psychró, která byla už v mínojských dobách kultovním místem. Řekové toto místo později označili za místo narození nejvyššího boha Dia, kterého zde skrývala matka Rhea před jeho otcem Kronem. Přejezd na ubytování v okolí Stalidy, večeře a nocleh.

3. den

Individuální volno u moře nebo možnost fakultativního výletu na ostrov Spinalonga. Spinalonga je ostrůvek s benátskou pevností ve východní části Kréty severně od Agios Nikolaos. Pevnost, která nebyla nikdy dobyta, postavili v 16. století Benátčané a dokázala se ubránit i dlouhé turecké invazi. Turci ji nakonec získali bez boje. V letech 1903 až 1957 sloužila jako leprosárium. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4. den

Po snídani přejezd do jižní části ostrova na návštěvu archeologického naleziště Gortys nacházejícího se na místě bývalého římského města a druhého největšího mínojského paláce Festos. Den zakončíte prohlídkou střediska Matala, proslulého skalními hroby obývanými v 60. letech příznivci hnutí hippies. Možnost koupání, ubytování v okolí Mataly, večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd směrem do západní části ostrova. Cestou zastávka ve Spili, vesničce s typickým krétským koloritem, nacházející se pod horským masivem s vzácnými přírodními prameny. Návštěva Rethymna, třetího největšího města Kréty, které je kulturním a vědeckým centrem ostrova, s památkami z turecké i benátské nadvlády, s pevností Fortessa. Následuje prohlídka Chanie, nejkrásnějšího města ostrova, jehož starobylé a historické centrum bylo ovlivněno několika kulturami. Mezi místní architektonické skvosty patří benátská pevnost či benátské šlechtické domy a uličky, ve kterých vás okouzlí jejich nezapomenutelná atmosféra. Přejezd do hotelu v oblasti Chanie, večeře a nocleh.

6. den

Individuální volno u moře s možností fakultativního lodního výletu ke krásnému, neobydlenému, dříve pirátskému poloostrovu Gramvousa, kde si můžete vyjít k pevnosti, která byla na ostrově vystavěna Benátčany v letech 1579 až 1584. Vykoupat se pak můžete v tyrkysově čisté vodě na nedotčených plážích v zálivu Balos s růžovým pískem. Návrat na večeři a nocleh v okolí Chanie.

7. den

Individuální volno u moře. Fakultativně možnost pěší túry nejdelší soutěskou v Evropě, kterou je 16 km dlouhá Samaria nacházející se na náhorní plošině Omalos v pohoří Lefka Ori. Je součástí národního parku s chráněnými endemickými rostlinami a živočichy. Nejkrásnější místo soutěsky Železná vrata najdete v polovině túry. Návrat na večeři a nocleh v okolí Chanie.

8. den

Po snídani přejezd do oblasti Heraklion, individuální volno. Po cestě možnost návštěvy kláštera Arkádi – symbolu krétského odboje. Za turecké nadvlády se zde obětovalo několik set mužů, žen a dětí, kteří volili raději dobrovolnou smrt, než aby padli do rukou Turků. Zastávka u jezera Kournas, jediného přírodního sladkovodního jezera na Krétě. Fakultativně možnost návštěvy Krétského večera, kde můžete okusit tradiční místní jídla a dobrá vína za poslechu folklorní hudby v doprovodu tanečníků v tradičních krojích. Nocleh v hotelu v okolí Heraklionu.

9. den

Přejezd do přístavu v Heraklionu, odjezd trajektem na ostrov Santorini (plavba cca 2,5 hod.), transfer na ubytování, individuální volno. Fakultativně večerní návštěva Thiry– hlavního města, rozkládajícího se na útesu 400 m nad hladinou moře, s typickou romantickou architekturou – bílé stavby s modrými střechami, dveřmi a okenicemi. Návrat do hotelu, nocleh. (Minimální počet účastníků – 8 osob).

10. den

Celodenní výlet po ostrově Santorini – zastávka u kláštera proroka Eliáše na nejvyšším vrcholu ostrova s úžasným výhledem do okolí, na malebnou vesničku Pyrgos. Přejezd autokarem do přístavu k nalodění na loď, plavba k vulkánu – návštěva kráteru, plavba k "horkým pramenům" – možnost koupání v místních "zelených" vodách, doplutí k ostrůvku Thirassia – možnost koupání na pláži nebo návštěva tradiční vesničky Malonas po točitých schodech – pěšky nebo možná jízda na oslících. Oběd na ostrůvku Thirassia fakultativně za příplatek. Nalodění na přejezd do Oii – typické a zároveň nejmalebnější vesničky ostrova, postavené na hraně "caldery" – jezera, velmi klidné, vyhlášené úžasným západem slunce, s nejkrásnějším výhledem na kráter a ostrůvek Thirassia. Návrat po nezapomenutelném zážitku ze západu slunce v pozdních večerních hodinách (cca 22.00–22.30 hod.). V případě nepříznivých klimatických podmínek v místě autokarová varianta: celodenní výlet autokarem po ostrově Santorini – zastávka u kláštera proroka Eliáše na nejvyšším vrcholu ostrova s úžasným výhledem do okolí. Další zastávka v nejtradičnější vesničce ostrova – Megalohori. Procházka úzkými uličkami s malebnou tradiční architekturou a unikátními řemeslnými výrobky místních obyvatel. Přejezd do vesničky Akrotiri s kostelíkem na vršku a hezkými starými kostelíky. Dále do Emboria – rozsáhlé vesnice s úzkými alejemi a větrnými mlýny, které korunují krásu celého ostrova. Dle časových možností zastávka na oběd (není zahrnut v ceně) nebo koupání/popř. odpočinek na pláži, přejezd do vesničky Oia – typické a zároveň nejmalebnější vesničky ostrova, postavené na hraně "caldery" – vyhlášené úžasným západem slunce, s nejkrásnějším výhledem na kráter a ostrůvek Thirassia. Návrat po nezapomenutelném zážitku ze západu slunce v pozdních večerních hodinách.

11. den

Individuální volno u moře na Santorini s možností fakultativních výletů - info u průvodce v místě (lodní výlet po nejkrásnějších plážích, lodní výlet na sousední ostrovy - Naxos, Ios, Paros, Anafai, večerní panoramatická vyjížďka podél pobřeží s večeří a další - dle aktuálních možností).

12. den

Individuální volno u moře na Santorini s možností fakultativních výletů - info u průvodce v místě.

13. den

Individuální volno u moře na Santorini s možností fakultativních výletů - info u průvodce v místě.

14. den

Dle letového řádu transfer na letiště, odlet ze Santorini zpět do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Atény a okolí

26°C Jasno

Attika

26°C Jasno

Chios

22°C Jasno

Ios

22°C Jasno

Kalymnos

22°C Jasno

Korfu

24°C Polojasno

Kos

26°C Jasno

Kréta

19°C Skoro jasno

Lesbos

26°C Jasno

Limnos

22°C Jasno

Lefkada

23°C Skoro jasno

Mykonos

21°C Jasno

Kythnos

23°C Skoro jasno

Pelopones

25°C Skoro jasno

Rhodos

23°C Jasno

Samos

22°C Jasno

Santorini

22°C Jasno

Thassos

23°C Jasno

Zakynthos

24°C Skoro jasno

×