800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPohodové Rumunsko s odpočinkem u moře

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy. Po příletu na letiště v Bukurešti a uvítání povede vaše cesta do Karpat – Transylvánie. Příjezd do významného lyžařského střediska Rumunska – Predealu (1040 m n. m.) a ubytování v hotelu. Individuální volno na odpočinek. Ve večerních hodinách pro vás bude uchystána slavnostní večeře na uvítanou s degustací vína v restauraci „Cabana Trei Brazi“. Ubytování a nocleh.

2. den:

po snídani odjezd na celodenní prohlídky města Brašova a slavného Drákulova hradu Bran. Gotický hrad Bran pochází ze 14. století a město Brašov ho darovalo oblíbené rumunské královně Marii (vnučka anglické královny Viktorie a ruského cara Alexandra II.), která ho nechala zrekonstruovat (za pomoci architekta českého původu Karla Limana). V současné době probíhají jednání mezi Rumunskem a dědici Branu o tom, zda hrad zůstane v budoucnosti přístupný veřejnosti. Návštěva muzejní sbírky hradu. Dále budete pokračovat do Brašova. Prohlídka centra města, kde navštívíte nejvýznamnější památky: Černý kostel, středověké městské hradby historického středu města, středověké stylové domy. Následuje večerní prohlídka hradu Bran. Po dokončení návrat do hotelu, večeře a nocleh.

3. den:

snídaně v hotelu a odjezd na západ. Navštívíte pevnost Fagarasi, kterou dobyl hrabě Drákula v 15. století. Dále pojedete do města Agnita, o kterém se dokumenty zmiňují již v roce 1280 a kde se nachází cenné historické stavby. Navštívíte ty nejznámější – opevněný kostel a nejpůsobivější dominantu města, věž Trubku. Zde byl rumunský princ Vlad Tepeš uvězněn poté, co byl chycen uherským králem. Přejezd do města Brazna na ubytování, večeři a nocleh.

4. den:

po snídani se vydáte k Biertanu. Původně malá vesnička získala obrovský věhlas díky nejvýznamnějším opevněným kostelům celé Transylvánie. V roce 1993 bylo pak místo zapsáno do prestižního seznamu UNESCO. Poté navštívíte slavné město Segešvár. Láká své návštěvníky díky nejkrásnějším a nejzachovalejším středověkým stavbám z doby renesančně-gotické a barokní. Zde můžete navštívit Kostel na kopci, dům, kde se narodil hrabě Drákula a také Kostel Marie. Návrat do Brazny. V odpoledních hodinách vás čeká jízda kočárem k opevněnému kostelu Boian, majetku ve vlastnictví moldavského Prince Stephena Velikého. Večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. V dopoledních hodinách přejezd do letoviska Mamaia. Ubytování. Večeře. Nocleh.

6. den

: snídaně, individuální volno na koupání. Večeře. Nocleh.

7. den:

snídaně, individuální volno na koupání. Večeře. Nocleh.

8. den:

dle letového řádu transfer na letiště a návrat zpět do Prahy.

×