800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKlasická Kamčatka - sopky, řeky a medvědi

  • Tradiční okruh divokou a nedotčenou přírodou ruské Kamčatky, během kterého uvidíte a poznáte to nejhezčí co tento takřka zapomenutý kraj nabízí a proč je vyhledáván opravdovými dobrodruhy: aktivní sopky, horké termální prameny, divoká příroda doslova na dosah ruky, kultura původních obyvatel. To vše bez toho aniž byste museli používat pro přepravu vrtulník.
  • Se zkušenými průvodci navštívíte oblast Tolbachik v centrální Kamčatce, vzdálenou 500 km od Petropavlovsku, kde v letech 1975-76 ukázal svojí sílu mohutný výbuch vulkánu a na dlouhá léta tak zcela pozměnil okolní krajinu. Rusové zde dokonce díky tomu testovali lunární vozy pro svůj měsíční program. Nahlédnete také do kráteru sopky Mutnovsky, kde na vlastní oči uvidíte jednu z nejpůsobivějších a stále aktivních sopek.
  • Na březích řek uvídíte divoké medvědy nebo mořské orly a také se seznámíte s životem a zvyky původních domorodých obyvatel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den: PRAHA - VLADIVOSTOK

Odlet z Prahy přes Moskvu do Vladivostoku.

2. den: VLADIVOSTOK

Přílet do Vladivostoku. Ubytování v hotelu.
Zbytek dne volný program a prohlídka města možností zajištění výletu po městě s plavbou po největším ruském dálně-východném přístavu.

3. den: VLADIVOSTOK - PETROPAVLOVSK

Odlet z Vladivostoku do Petropavlovska. Transfer do hotelu - ubytování a odpoledne volný program. Ve 20.00 večeře s Vaším průvodcem a seznámení se s detaily programu pro následující dny. Přenocování.

4. den: ZÁLIV AVACHINSKAYA - SOPKA MUTNOVSKY

Dnes Vás čeká výlet lodí kolem zálivu Avacha (v případě dobrého počasí). Pozorování kolonií ptáků na ostrově Babushkin Kamen a Three Brothers Rocks. Dále plavba po oceánu k ostrovu Starichkov, kde je možnost pozorování orlů. Mořské rybaření. Odpoledne cesta teréním vozem až k úpatí sopky Mutnovsky (100 km), kde se nachází "základní" tábor. Přenocování ve stanech.

5. den: SOPKA MUTNOVSKY

Dnes Vás čeká výstup ke kráteru sopky Mutnovsky (2322 m), kde se nalézá množství fumarolů, baheních sifonů a kyselých jezírek. Kráter sopky Mutnovsky je pravděpodobně největším fenoménem celé Kamčatky. Strmé svahy obklopující široký a hluboký kráter s ledovci, trhlin a výpary z kouřících fumarol, umocňují kásu tohoto jedinečného místa.
Celý mírně - středně náročný trek trvá cca. 8 hod. Návrat zpět do tábora a přenocování.

6. den: SOPKA GORELY - PARATUNKA

Výstup k sopce Gorely (1829 m), hiking podél lávového a struskového pole s výhledem na 3 krátery s vulkanickými jezery (cca 6 hod). Po návratu Vás čeká odjezd (4WD) do rekreačního centra a ubytování v hotelu s možností koupání v termálních pramenech.

7. den: MALKA

Volný program do odpoledne.
- Možnost výletu helikopterou do úchvatného Údolí gejzírů. Údolí je součástí světového dědictví UNESCO, jako součást přírodní památky kamčatské vulkány. Jedná se o jednu z vůbec největších lokalit s výskytem gejzírů na světě. Převážně na levém břehu Gezernoj se nachází množství teplých pramenů a přibližně 200 gejzírů, které jsou zásobovány aktivním vulkanismem v okolí. Ten největší vystřikuje do výšky až 30 metrů a jeho páry stoupají až do několika set metrové výšky.
Cena: 790 EUR, platba na místě.
Odpoledne odjezd do vesnice Malka. Ubytování ve stanech. Koupele v termálních pramenech.

8. den: SOPKY KLYUCHEVSKAYA, PLOSKY A OSTRY TOLBACHIK

Odjezd teréním vozem ke skupině sopek Klyuchevskaya (460 km) se zastávkou na tradiční oběd (není v ceně, platba na místě) v historické vesnici Milkovo, která leží na břehu řeky Kamčatky. Překročení řeky a odjezd ke dvou pitorekním sopkám Ostry Tolbachik a Plosky Tolbachik. Za dobrého počasí jsou odtud také vidět nejvetší kamčatské sopky Krestovsky (4057 m), Ushkovsky (3903 m), Klyuchevskoy (4750 m) a Kamen (4579 m). Ubytování ve stanech v táboře.

9. den: SOPKA PLOSKY TOLBACHIK

Výlet a pozorování následků výbuchu sopky v roce 2013 (nový vulkanický kužel, láva, kamenné, lávové skulptury atd).

10. den: MINI SOPKY - MRTVÝ LES

Odjezd teréním vozem ke kůželovitým mini-sopečným formacím. Nejdříve navštívíte severní část a vystoupíte na nový kužel sopky Tolbachik (málá vulkanická foramce nepřesahující výšku 100-200 m). Poté odjezd do jižní oblasti zvané Mrtvý les (zalesněné území pokryté vulkanickým prachem, který je důsledkem mohutného výbuchu vulkánu Tolbachik v roce 1975), kde spatříte vrcholky uschlých stromů v 7 metrové vrstvě vulkanického prachu a kamení.
Návrat do tábora a přenocování.

11. den: KOZYREVSK

Odjezd nádhernou kamčatskou přírodou do vesnice Kozyrevsk, která se nachází na březích řeky Kamčatky (90 km / 3 hod). Ubytování v soukromé ubytovně, v dřevěných domcích, klasické ruské lázně. Pěší výlet k jednomu z nejstarších kamčatských osídlení z 18. stol. Panoramatická výhlídka na řeku Kamčatku a okolní sopky.

12. den: PETROPAVLOVSK

Návrat zpět do Petropavlovsku (480 km) Cestou se zastavíteve vesnici Milkova na oběd (není v ceně, platba na místě) a návštěva etnografického muzea.
Ubytování v hotelu a večeře.

13. den: PETROPAVLOVSK - VLADIVOSTOK

Ráno návštěva rybího trhu. Transfer na letiště odpoledne odlet do Vladivostoku.
Přenocování v hotelu.

14. den: VLADIVOSTOK - PRAHA

Odlet do Prahy.

Doporučené vybavení

každý účastník musí být mít vybavení:
* Spacák a karimatka
* Trekové boty
* Nepromokvé oblečení vč. teplejšího vybavení do chladnějšího počasí
* Potřeby pro osobní hygienu
* Sluneční brýle
* Pokrývka hlavy
* Čelovka
* Rukavice
* Teleskopická hůl
* Sprej proti komůrům

Počasí

Moskva

13°C Oblačno

Petrohrad

10°C Převážně oblačno

×