800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL Zlatý prstenec s návštěvou Moskvy

Moskva / Sergijev Posad / Pereslavl Zalesskij / Rostov Veliký / Jaroslav / Kostroma / Pljos / Gus Chrustalnyj / Vladimir / Bogoljubov / Suzdal

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet v ranních hodinách do Moskvy. Transfer do hotelu. Okružní jízda po Moskvě, při níž uvidíme množství historických a architektonických památek: chrám Krista Spasitele, "stalinské mrakodrapy", vzpomínkový komplex Vítězství na Pokloné hoře, Vrabčí (Leninské) hory se sportovišti, pohled na Kreml za Sofijského nábřeží řeky Moskvy, Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, věčný oheň v Alexandrovském parku, Manéžní náměstí, překrásná vodní kompozice z fontán na řece Něglince. Prohlídka Kremlu s návštěvou chrámů. Moskevský Kreml je vizitka nejenom Moskvy, ale celého Ruska. Zde byli korunováni velkoknížata i carové, odsud vycházeli (a vycházejí) nejdůležitejší výnosy, zde se nachází pracovna prezidenta. Individuální volno. Nocleh v Moskvě.

2.den: Snídaně. Odjezd do města Sergijev Posad, klenotu ojedinělé nádhery. Z vrcholu kopce se odkrývá pohled na starobylou osadu posetou cibulovými střechami chrámů. Návštěva mužského kláštera, který je hlavní pravoslavnou svatyní Ruska; založil jej Sergej Radoněžskij, "duše a svědomí  celého Ruska". Odjezd do města Pereslavl Zalesskij. Při prohlídce města zavítáme na Rudé náměstí, kde najdeme nejstarší chrám Ruska (12. století) a prohlédneme si i městské valy ze stejného období. Z výšiny se  otevírá pohled na město a Pleščejevské jezero. V Muzeu Petra I. se budme moci dotknout lodi, kterou tesala silná ruka cara-tesaře. Návštěva jednoho z klášterů ve městě. Nocleh v Pereslavl.

3.den: Snídaně. Odjezd do Rostova Velkého. Hrad (Kreml)  z bíleho kamene v Rostově hledí již mnoho století  na hladinu jezera Nero. Uprostřed staveb tohoto hradu přitahuje pozornost mohutná zvonice – má 13 zvonů . Prohlídka Kremlu. Odjezd do Jaroslavi, majestátního města s architektonickými i kulturními památkami. Volha - hlavní "ulice" města - místo, kde před více než 1000 lety založil Jaroslav Moudrý toto město. Navštívíme nejvýznamnější kostel města - Uspjenský. Procházka  po nábřeží Volhy. Uvidíme i Dům Bolkonského, který popsal L.N.Tolstoj v románu Vojna a mír. Následuje prohlídka  Spasského kláštera s bohatou sbírkou dávného ruského umění. Zaujme nás neobyčejná architektura mnoha kostelů, měšťanských domů, gubernátorského domu. Odjezd do Kostromy. Nocleh.  

4.den: Snídaně. Prohlídka Kostromy, při níž si všimneme unikátního uspořádání centrálního náměstí a uvidíme památky architektury 18.-19. století. Bogojavlenskaja katedrála. Kostel Vzkříšení na Debre. Ipatěvskij klášter - velkolepé dílo ruských stavitelů i malířů ikon, kolébka carské dynastie Romanovců. Nenecháme si ujít ani výjimečnou  možnost nákupu výrobků z pravého kostromského lnu a březové kůry. Odjezd do města Pljos, malebného místa na příkrém břehu Volhy, které je díky svým přírodním krásám nazýváno "ruským Švýcarskem". Toto místo proslavil i malíř I. Levitan, mistr štětce i slov. Seznámíme se s historií a památkami města, podnikneme výlet "Živé obrazy I. Levitana" a navštívíme muzeum malíře. Odjezd do  Suzdalu nebo do Vladimiru. Nocleh.

5.den: Snídaně. Odjezd do Gus Chrustalnyj . Při prohlídce tohoto malého tichého městečka nevynecháme  sbírku ruského skla v Muzeu křišťálu, která je jednou z nejlepších. Na trhu využijeme možnost nákupu krásných výrobků z křišťálu a různých suvenýrů. Odjezd do Vladimiru. Autobusová prohlídka Vladimiru s výstupem u hlavních památek města. Unikátní a jedinečná na světě je Zlatá brána, Dmitrijevský kostel vyzdobený řezbami do kamene, Uspjenský chrám, kde se zachovaly fresky Andeje Rubleva (15. století). Odjezd do Bogoljubova. Zde si prohlédneme klášter, kde ve 12. století byla rezidence knížete Andreje Bogoljubova. Ze stejného období je i kostel Pokrova  u řeky Nerli a je další perlou dávného stavitelství. Návrat do Vladimiru nebo Suzdalu. Nocleh.  

6.den: Snídaně. Prohlídka  Suzdalu, města, které si zachovalo  původní krásu a které působí jako hračka. Připomíná kulisy k vánočnímu představení. Navštívíme hrad s Křížovou kaplí a dále chrám Narození Bohorodičky. Prohlédneme si také muzeum stavitelství města (chrámy, domy zámožných obyvatel ale i středních a chudých rolníků, sýpky, studně, ulice a uličky). Na závěr nás přivítá Spaso-Jefimievský klášter svými zvony. Návrat do Moskvy, ve večerních hodinách odlet do Prahy

Počasí

Moskva

0°C Sníh

×