800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMetropole Ruska – Moskva a Petrohrad

  • Objevujte ruské metropole

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis okruhu

1. DEN

Odlet do Moskvy, ubytování.

2. DEN

Dopoledne prohlídka města – hlavní pamětihodnosti: Rudé náměstí s několika významnými stavbami, jako je chrám Vasila Blaženého, Spaská věž, mauzoleum V. I. Lenina, luxusní obchodní dům GUM, pomník Mininovi a Požarskému. Pokračování podél řeky Moskva, starobylá moskevská čtvrť Kitaj, chrám Krista Spasitele, který byl znovu postaven dle původních plánů r. 1997, obchodní ulice Arbat, Novoděvičí klášter s hřbitovem, kde jsou pohřbeny významné osobnosti ruské kulturní i politické scény. Odpoledne prohlídka Kremlu, a to jak jeho části
palácové včetně slavné zbrojnice, tak jeho části sakrální – chrám Zvěstování Panny Marie (Blagověščenskij), Archandělský chrám, chrám Uložení roucha Panny Marie, chrám Nanebevzetí Panny Marie (Uspenský).

3. DEN

Volno, možnost individuální prohlídky města. Nebo fakultativní výlet do kláštera Sergijev Posad / Zagorska, jednoho z nejvýznamnějších center pravoslavné církve. Klášter je dnes sídlem ruského patriarchy a za jeho zdmi žije přes 300 mnichů. Speciálním posvátným místem uvnitř komplexu je Trojický kostel, kde jsou pod ikonami Andreje Rubleva uchovány ostatky zakladatele kláštera.

4. DEN

Přejezd rychlovlakem Sapsan do Petrohradu. Tento vlak postavil Siemens, v maximálních rychlostech jezdí 200 km/h a cestu, která před 200 lety trvala 2 dny, zvládne za 4 hodiny. Dojezd do Petrohradu, ubytování.

5. DEN

Okružní jízda Petrohradem, který skrývá např. tyto poklady: paláce ve Smolném, 4 km dlouhý Něvský prospekt, katedrálu sv. Izáka, která patří k největším na světě. Prohlídka Petropavlovské pevnosti s katedrálou Petra a Pavla. Odpoledne prohlídka Ermitáže, jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Hlavní část expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce. A pár údajů o galerii: uvnitř je 350 výstavních sálů, nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění – da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. se slavným souborem od H. Matisse.

6. DEN

Den volna nebo dopoledne fakultativní výlet do Petrodvorce, zvaného „malé Versailles“, letní rezidence carů z dynastie Romanovců. V palácovém a parkovém komplexu, který byl r. 1990 zapsán na seznam UNESCO, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí, z nichž nejznámější jsou centrální Velká kaskáda, Šachová hora, fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem. Ta představuje cara Petra I.
v boji se Švédy. Odpoledne fakultativní půldenní výlet do Carského Sela (Puškin), bývalého carského sídla. Toto místo bylo původně statkem, který nechala honosně přebudovat na svoje letní sídlo carevna Alžběta I. Centrální palác pojmenovala po své matce Kateřinský – ten ukrýval Jantarovou komnatu, dnes znovuotevřenou pro veřejnost. Večer fakultativní možnost návštěvy divadla.

7. DEN

Volno do transferu na letiště, odlet.

Možnosti ubytování

Počasí

Petrohrad

6°C Jasno

Podobné hotely v této lokalitě

Petrohrad

Petrohrad

Rusko, Petrohrad

Cena od: 27 990 Kč

Pro skupinu: