800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPetrohrad a Moskva

  • Objevujte krásy ruských metropolí

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách do Petrohradu, po příletu okružní jízda Petrohradem včetně návštěvy chrámu sv. Isáka, při které se pro základní orientaci seznámíte s městem a shlédnete největší pamětihodnosti města – mj. památník Petra I., Petropavlovskou pevnost, volno, transfer do hotelu, fakultativně večeře, fakult. vstupenka na Ruský národní večer.
2. den: Snídaně v hotelu, odjezd do Petrodvorců – „království fontán“, prohlídka unikátních zahrad s šedesáti fontánami, desítkami pozlacených soch a plastik a palácem, jejichž vznik se datuje na počátek 18. století – Velký palác, fontána se sousoším Samsona, Velká kaskáda, volno, návrat do Petrohradu, volno nebo fakultativně výlet lodí po řece Něvě a kanálech, ubytování, fakultativně večeře, fakultativně vstupenka na operu nebo na balet.
3. den: Po snídani odjezd do Puškina – cca 25 km vzdálené místo slavného Puškinova lycea a residence carevny Kateřiny I. – prohlídka paláců a zahrad – bohatě zdobený Velký palác – skvost ruského baroka, vč. proslulé Jantarové komnaty, návrat do Petrohradu, volno nebo fakultativně návštěva Ermitáže, v podvečerních hodinách odjezd na vlakové nádraží, nástup do vlaku, čtyřlůžková kupé druhé třídy, odjezd směr Moskva.
4. den: Příjezd do Moskvy, snídaně ve vlaku, okružní jízda s průvodcem se zastávkami, ubytování v hotelu, odpoledne druhá část prohlídky města mj. Kremelských chrámů a zbrojnice, Rudého náměstí, obchodního střediska GUM, volno, návrat do hotelu, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani odjezd na prohlídku města včetně Arbatu, metra apod.. poté odjezd do Sergiev Posad - prohlídka slavného pravoslavného kláštera, návrat do Moskvy, večer návštěva proslulého cirkusového představení, návrat do hotelu, fakultativně večeře.
6. den: Po snídani návštěva Puškinova muzea Krásných umění nebo volno k individuálním prohlídkám, nákupům apod., transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet do Prahy v podvečerních hodinách.

Možnosti ubytování

Počasí

Petrohrad

-2°C Převážně oblačno