800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBílé noci v Petrohradě s česky mluvícím průvodcem

  • Navštivte Petrohrad a jeho skvostné památky během bílých nocí, to vše s česky mluvícím průvodcem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den: PRAHA - PETROHRAD

Odlet z Prahy (případně Vídně jiná letiště dle Vašeho přání) do Petrohradu, kde se na letišti setkáte s česky mluvícím průvodcem/průvodkyní.
Následuje transfer a ubytování ve Vašem hotelu.

2. den: PETROHRAD

Po snídani se setkáte s průvodcem a vydáte se na prohlídku Petrohradu.
Nejprve Vá čeká prohlídka města komfortním autobusem, během které si prohlédnete ty nejznámější památky a skvosty Petrohradu.
Čeká Vás Městská duma s hodinovou věží (Nevsky Prospekt) Kazaňská katedrála, Zimní palác, Vasilevský ostrov, Katedrála svatého Izáka, Petropavlovská pevnost, Senátní a Palácové náměstí.
Odpoledne se vidáte k Zimnímu paláci (původní rezidenci carské rodiny) a prohlédnete si muzeum Ermitáž, to zahrnuje přeš 3 miliónů položek, včetně největší kolekce obrazů na světě.
Po prohlídce návrat zpět do hotelu.

3. den: PETROHRAD - PETRODVOREC

Po snídani se s průvodcem vydáte na cestu do Petrodvorce, nacházejícím se ve Finském zálivu, asi 35 km od Petrohradu.
Petrodvorec je architektonickým klenotem nejen Ruské federace a láká tisíce turistů z celého světa pro jeho úchvatné parky, paláce a samozřejmě fontány. Zde se nachází snad nejnádhernější barokní areál v zemi.
Petr I. zde stvořil úctihodné místo pro západní umění, architekturu a životní styl. Petrodvorec tak měl představovat Versailles carského Ruska. Stavební práce započaly v roce 1714 během tzv. severských válek a podíleli se na nich architekti Johann Friedrich Braunstein, Niccola Michetti a později Bartolomeo Rastrelli, který palác v roce 1745 výrazně rozšířil.
Turisticky nejzajímavější jsou především Horní a Dolní zahrady s fontánami a kaskádami nebo socha Samsona bojujícího se lvem, která má představovat boj Petra I. se Švédy. Nejslavnější z kaskád je šestistupňová osm metrů vysoká kaskádovitá fontána.

Odpoledne se vrátíte zpět do Petrohradu, kde si prohlédnete Chrám svatého Izáka (Isakijevský chrám) který je jedním z nejčastějších cílů návštěvníků Petrohradu. Je nejvyšší pravoslavnou katedrálou ve městě a druhou nejvyšší na světě (po Chrámu Krista Spasitele).
Je zasvěcen Svatému Izákovi Dalmatskému, na jehož svátek se narodil Petr Veliký a jeho stavba trvala téměř 40 let (1816 až 1858).

4. den: PETROHRAD - PUŠKIN

Po snídani Vás vyzvedne průvodce a vydáte se na výlet do města Puškin, které je vzdálené jen pár kilometrů od Petrohradu.
Zde si prohlédnete Kateřinský palác, letní sídlo carské rodiny. Po svatbě Petra I. s jeho druhou manželkou Kateřinou I. v roce 1712 (v té době již měli dvě nemanželské dcery) nechala Kateřina malý dřevěný letohrádek přestavět na místo odpočinku carské rodiny s překrásným upraveným parkem. Zde se nachází Slavná Jantarová komnata (Jantarnaja komnata), která zmizela během 2. světové války z Kateřinského paláce. Je až k neuvěření, že prakticky vše co je uvnitř paláce, prošlo dlouhou, nákladnou a zároveň citlivou rekonstrukcí, která skončila před několika lety a v roce 2003 byla slavnostně odhalena, právě na 300 výročí od založení Petrohradu.

Po prohlídce se vrátíte zpět do Petrohradu, kde se vydáte na plavbu lodí po řece Něve a jejích kanálech. Z paluby lodi se Vám při plavbě městem otevřou zcela nové a netušené pohledy na město. Bez této části Vašeho zájezdu do Petrohradu, by prohlída nebyla úplná.
Přenocování v hotelu.

5. den: PETROHRAD - PRAHA

Po snídani Vás vyzvedne řidič a odveze na letiště.
Odlet do Prahy (případně Vídně jiná letiště dle Vašeho přání).

Počasí

Petrohrad

3°C Oblačno

×