800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMoskva a Petrohrad - kontrasty

Moskva • Sergiev Posad • Petrohrad • Petrodvorce

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

v dopoledních hodinách odlet pravidelnou linkou ČSA do Moskvy. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

snídaně. Okružní jízda hlavním městem. Rudé náměstí, obchodní centrum GUM, (vstup do Leninova mauzolea dle aktuální situace), okolí centra – Velké divadlo a Manéž. Lubljanka s budovou bývalé KGB. Dále Leninský prospekt, neopakovatelná vyhlídka na Vrabčích horách u Lomonosovy univerzity. Chrám Krista Spasitele, staronový hlavní chrám Moskvy. Návštěva Novoděviččího kláštera ze 16. století s hřbitovem (fakultativně), kde jsou pohřbeni významné osobnosti ruské kultury i politické scény. Dle časových možností zastávka na tzv. Vítězné hoře, místě oslav velkých výročí s přilehlým parkem a muzeem vojenské techniky v přírodě. Nocleh.

3. den

snídaně. Návštěva Kremlu a chrámů na Chrámovém náměstí (Archangelskij, Blagověššenskij a Uspenskij), Carský zvon a Carské dělo, Komnatu zbraní v Kremelském paláci (dle aktuálních možností). Odpoledne fakultativně světově známá Tretjakovská galerie s díly významných ruských umělců. Podvečer procházka po Arbatu, centru umělců a hudebníků, možnost nákupu suvenýrů. Nocleh.

4. den

snídaně. Celodenní výlet do Zagorska (Sergijeva Posadu), mužského kláštera, typická architektura jednotlivých chrámů s obligátními zlatými kupolemi. V areálu Trojického kláštera je i studna se svěcenou vodou. Odpoledne návrat do Moskvy. Představení Moskevského cirkusu. Noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrohradu.

5. den

příjezd do Petrohradu. Transfer do hotelu a snídaně. Okružní jízda – Něvský prospekt, nejrušnější ulice a srdce města. Chrám Sv. Izáka s možností vyhlídky zpod zlaté kupole, paláce ve Smolném. Petropavlovská pevnost, bývalá věznice i místo odpočinku dynastie Romanovců. Palácové náměstí poblíž Letního sadu Petra I. a Martova pole. Odpoledne fakultativně prohlídka světové proslulé Ermitáže, v rámci této návštěvy je možné nahlédnout do ostatních komnat Zimního paláce. Nocleh.

6. den

snídaně. Volný den v Petrohradě. Nabízíme fakultativně výlet do nedalekého Puškina (návštěva Jantarové komnaty dle aktuální situace, nutné nahlásit ihned po příjezdu) a Pavlovska, bývalých carských sídel se zajímavou strukturou parků. Odpoledne doporučujeme fakultativně plavbu na parníku po něvských kanálech. V případě špatného počasí fakultativní návštěva Kunstkamery nebo námořního muzea na Auroře. Nocleh.

7. den

snídaně. Odjezd do Petrodvorců (Peterhofu), letní rezidence ruských carů, cca 40 km od Petrohradu. Nádherné fontány s vodopády a zlatými sochami, paláce, grotty patří k pokladům ruské kultury. Fakultativně návštěva paláců v parku. Návrat do Petrohradu. Fakultativně můžete shlédnout večerní představení baletu. Nocleh.

8. den

snídaně. Volné dopoledne. Odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (7290 Kč) • večeře 4890 Kč, kromě 5. dne) • výlet do Puškina–Pavlovska (1990 Kč, vstupné do Jantarové komnaty na místě) • vstupenky na balet/operu (od 1000 Kč na vyžádání v CK nebo na místě)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Petrohrad

10°C Jasno

×