800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPetrohrad - poklad Ruska

Na více než 40 ostrovech na řece Něvě se rozkládá Petrohrad. Město založené r. 1703 carem Petrem I. Velikým bylo až do 20. století hlavním městem Ruska. Nyní je živoucí 4 milionovou aglomerací, kam se další miliony turistů z celého světa přijíždějí nadýchat atmosféry dávné carské slávy. Po seznámení s malebnými zákoutími a romantickým kavárnami na nábřežích se můžete přistihnout při tom, že jste vstoupili do děje některého románu či divadelní hry, které tu psali známí umělci.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Petrohrad se rozkládá na více než 40 ostrovech při ústí Něvy do Finského zálivu. Město, založené r. 1703 carem Petrem I. Velikým, bylo až do 20. století hlavní metropolí Ruska. Nyní je živoucí čtyřmilionovou aglomerací, kam se další miliony turistů z celého světa přijíždějí nadýchat atmosféry dávné carské slávy. Po seznámení se stavebními památkami, skvělými sbírkami uměleckých předmětů v Ermitáži, malebnými zákoutími a romantickými kavárnami na nábřežích vodních kanálů snadno nabudete dojmu, že jste vstoupili do děje některého románu či divadelní hry, které tu psali známí umělci.
Zajímavé je i okolí Petrohradu s řadou význačných stavebních památek jako Petrodvorce nebo Puškin. K nezapomenutelným dojmům patří návštěva Petrohradu na konci jara a začátkem léta v období tzv. bílých nocí. Naše termíny jsou tomu přizpůsobeny. Ubytování je zajištěno ve 4* hotelu v centru města přímo na začátku Něvského prospektu.

Program zájezdu

1. den: Během dne odlet z Prahy do Petrohradu (Sankt Petěrburku), přílet na letiště Pulkovo. Během transferu do hotelu v centru města si uděláme krátkou okružní jízdu, při které prvně spatříme některá známá místa Petrohradu.

2. den: Dnes si pěšky prohlédneme významné historické památky v centru města. Mimo jiné uvidíme budovu Admirality, která svou věží dominuje městu, Alexandrův sloup – žulový monolit na Palácovém náměstí v samém středu města, sochu cara Petra Velikého (tzv. Měděný jezdec). Z nábřeží Něvy se nám naskytne výhled na několik mostů a na Vasiljevský ostrov, kde sídlí muzea a vědecké instituty. V místech, kde hlavní petrohradské třídy (například Něvský prospekt) křižují mnohé vodní kanály, se nachází stanoviště výletních lodí. Vyvolávači stojící u lodí nebo přímo na mostech nabízejí hodinové vyjížďky po kanálech a ramenech Něvy. Z výletní lodi si můžete prohlédnout paláce stojící podél kanálů i většinu známých památek (včetně Zimního paláce, katedrály sv. Izáka, Petropavlovské pevnosti nebo budovy Admirality) z neobvyklých pohledů, což je zvláště za pěkného počasí neopakovatelný zážitek. Plavba je v ceně zájezdu.

3. den: Dnes postupně navštívíme pravoslavný chrám Kristova vzkříšení, jehož interiér zdobí spousta ikon a maleb, mohutnou Kazaňskou katedrálu a katedrálu sv. Izáka, z jejíhož ochozu lze najednou přehlédnout celé město. Opravdovou perlou Petrohradu je jedno z největších muzeí na světě – proslulá obrazárna Ermitáž. Na tři miliony exponátů, mezi něž patří slavné obrazy, grafiky, rytiny, ale i sochy, ukrývá několik paláců. Největší a nejnavštěvovanější z deseti budov Ermitáže je Zimní palác. Dřívější sídlo ruských carů je úchvatným architektonickým dílem a domovem jedné z nejcennějších sbírek západoevropského umění.

4. den: Dopoledne se přesuneme autobusem na předměstí města do Puškina. Prohlédneme si tamější Kateřinský palác s parkem, který býval letním carským sídlem. Zde se nachází i světoznámá Jantarová komnata, kterou si fakultativně v případě volných míst prohlédneme. Vstup vč. agenturních poplatků stojí 600 Kč, je nutno jej závazně objednat a uhradit s doplatkem zájezdu. Po poledni přejedeme do Petrodvorce. V tomto pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá na ploše přes 800 ha, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Mezi nimi je nejznámější Velká kaskáda se sochou Samsona bojujícího se lvem. Překrásný Velký palác rozděluje areál na Horní a Dolní park. K večeru návrat do hotelu. Po půlnoci fakultativně vyjížďka k mostům, které se v noci zvedají, aby jimi mohly proplout velké lodě.

5. den: Posledními hlavními místy, která si podrobně prohlédneme, jsou Petropavlovská pevnost, která je nejstarší kamennou budovou ve městě. Její součástí je katedrála sv. Petra a Pavla s pozlacenou špicí. Zda budete moci navštívit nedaleko kotvící křižník Aurora, jehož výstřel odstartoval bolševický převrat v Rusku, není zcela jasné – v době tisku katalogu je loď čerstvě odtažena na dlouhodobou opravu. Další variantou je pak možnost prohlédnout si blízký domek Petra Velikého, v němž slavný car pobýval krátce po založení města.

6. den: Brzy ráno přesun na letiště Pulkovo, odlet do Prahy. Program jednotlivých dnů různých termínů může být upraven podle zavíracích dní či otevíracích hodin muzeí, kostelů apod.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha prohlídky města a zajímavých míst v okolí. Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 4x večeře: 2 400 Kč
- 1lůžkový pokoj: 5 000 Kč
- transfer z Brna na letiště autobusem Student Agency a zpět mikrobusem - min. 6 osob: 800 Kč
- Jantarová komnata (nutno objednat již při zakoupení zájezdu): 600 Kč

Minimální počet účastníků

15

Počasí

Petrohrad

12°C Jasno

×