800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPlavba Moskva - Petrohrad

"Moskva – Uglič – Jaroslavl – Goricy – Kiži – Mandrogi – Petrohrad"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

MOSKVA: odpoledne přílet do Moskvy, krátká projížďka městem, ubytování v hotelu, nocleh.

2. den

Moskva, prohlídka Kremlu a přilehlých památek na Rudém náměstí, nalodění a vyplutí v podvečerních hodinách. Nocleh na lodi.

3. den

UGLIČ: snídaně, oběd, večeře na lodi. Pěší exkurze po malebném ruském městě, prohlídka městské pevnosti Kreml s jeho jednotlivými chrámy, jeden z nich je postaven na místě, kde zemřel syn Ivana Hrozného. Zmínka o městu je již ve starých ruských letopisech z r. 937. Turisty zde obvykle vítají chlebem a solí a zvoněním zvonů. V Ugliči je také mimo jiné i muzeum vodky a muzeum pověr. Návrat na loď, nocleh.

4. den

JAROSLAVL: snídaně, oběd, večeře na lodi. Městečko založené v 9. století Jaroslavem Moudrým na soutoku Volhy a řeky Kotorosli. Prohlídka chrámů a kostelů z 12. století, zajímavý Spasský klášter z 16. století aj. Návrat na loď, nocleh.

5. den

GORICY: snídaně, oběd, večeře na lodi. Výlet autobusem do nedalekého Kirilo-Belozerského kláštera z konce 14. stol. Klášter byl i obranou proti nepříteli. Dodnes se zachovalo původních 60 ikon, dříve zde byla jedna z největších knihoven. Koncem 19. stol. klášter sloužil jako vězení. Od 60. let 20. století je klášter součástí přírodní rezervace.

6. den

KIŽI: snídaně, oběd, večeře na lodi. Ostrov Kiži se nachází v severní části Oněžského jezera. Ostrovu dominuje jeden z chrámů skanzenu – dřevěný chrám Převtělení Pána s 22 kopulemi z 18. stol. (na seznamu UNESCO), avšak postavený bez jediného hřebíku. O chrámu se vypráví legenda o staviteli Nestoru, který po ukončení práce na chrámu hodil do řeky sekeru s tím, že takový chrám již nikdo nikdy nepostaví. Návrat na loď, nocleh.

7. den

MANDROGI: snídaně, oběd, večeře na lodi. Tzv. zelená zastávka. Možnost procházky v nádherné přírodě nenarušené civilizací, pouze několik původních dřevěných domků v ruském vesnickém stylu. Nocleh na lodi.

8. den

PETROHRAD: snídaně, oběd (balíček), večeře. Prohlídka města včetně návštěvy Kláštera Alexandra Něvského, Petropavlovské pevnosti, chráma Sv. Izáka. Návrat na loď, nocleh.

9. den

volné dopoledne v Petrohradu, možnost dopolední návštěvy Ermitáže. Odpolední transfer na letiště a odlet do ČR.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (4190 Kč) • večeře (3990 Kč) • vstupenky na balet/operu (od 1000 Kč na vyžádání v CK nebo na místě)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Petrohrad

0°C Převážně oblačno

×