800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemná metropole Ruska

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - MOSKVA
Odlet do Moskvy linkou ČSA v odpoledních hodinách, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

MOSKVA
Snídaně. Polodenní prohlídka Moskvy založené v roce 1147 a jejích nejzajímavějších pamětihodností. Po širokých bulvárech dojedeme k první zastávce, která nás čeká na Rudém náměstí. Ze tří stran je charakterizováno symboly – chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V.I.Lenina a obchodním domem GUM. Poté se přesuneme do hlavní dominanty Moskvy – Kremlu. Prohlédneme si katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami a katedrálu sv. Archanděla Michaela, 200 tun těžký zvon Car a úřední budovy ruského prezidenta. Prohlídka Moskvy pokračuje cestou k Moskevské univerzitě s výhledem na olympijský stadion v Lužnikách. Odpoledne doporučujeme individuální plavbu lodí po řece Moskva mezi Kremlem a hotelem Ukraina.

3. den

MOSKVA – SERGIJEV POSAD
Snídaně. Polodenní výlet do městečka Sergijev Posad, 75 km vzdáleného poutního místa pro věřící z celého Ruska. V roce 1345 zde byl mnichem Sergejem, známým jako „Strážce Rusi“, založen klášter Nejsvětější Trojice. V 16. století zde byly vybudovány masivní hradby a impozantní chrám Nanebevstoupení. V době obléhání Moskvy zde pobýval i car Petr Veliký. Návrat do Moskvy kolem 16.00 hod., poté doporučujeme procházku po centrální pěší zóně – ulici Arbat a večerní prohlídku osvětleného Kremlu.

4. den

MOSKVA
Snídaně. Doporučujeme fakultativní návštěvu slavné Treťjakovské galerie, světově proslulou uměleckou sbírku. Pro milovníky nákupů doporučujeme návštěvu obchodního domu GUM, zařazeného v roce 2002 mezi 10 nejluxusnějších obchodních domů světa, popř. navštívit největší moskevskou tržnici v Izmajlovském parku. V podvečer transfer na letiště, odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Moskva

9°C Převážně oblačno

Petrohrad

11°C Převážně oblačno

×