800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTranssibiřskou magistrálou za krásami Bajkalu a Mongolska

Neobyčejný program pro milovníky přírody a železnic. Irkutsk • Listvjanka • jezero Bajkal • Sjudjanka • Ulan-Ude • Ulánbátar • N.P. Terelž

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet v poledních hodinách z Prahy s přestupem v Moskvě do Irkutska.

2. den

v ranních hodinách přílet do Irkutska, které leží na řece Angaře. Snídaně. Město bylo založeno v 17. století a je důležitou stanicí na Transsibiřské magistrále. Bývalé kupecké město, kde ještě dnes lze vidět původní řezbami ozdobené dřevěné domky. Během prohlídky navštívíte Spaskij kostel, Muzeum Děkabristů či Znamenskij klášter, nejstarší na Sibiři, který byl založen na konci 17. století. Projdete se i po ulici Karla Marxe. Večeře. Nocleh v Irkutsku.

3. den

po snídani odjezd do nedaleké vesničky Listvjanka, ležící na jižním okraji jezera Bajkal – největšího jezera na světě. Cestou navštívíte poutavý skanzen Talcy, kde se více seznámíte s rázovitou sibiřskou architekturou a stanete se svědky dávné minulosti. Pokračování k vesničce Listvjanka. Během prohlídky uvidíte legendární Šamanský kámen a seznámíte se s pověstí o řece Angaře, dále navštívíte Nikolajský kostel či rybí trh. Večeře. Nocleh v Listvjance.

4. den

snídaně. Návštěva Limnologického muzea věnované ekosystému jezera Bajkal včetně možnosti virtuálního ponoru v batiskafu až na dno Bajkalu. Odpoledne podniknete plavbu po jezeře Bajkal s krátkým piknikem na břehu s typickou ruskou kuchyní. Během dojemné plavby oceníte nedozírnou vodní šíři, modré horské hřebeny se sněhobílými vrcholky. Návrat do Irkutska. Večeře. Nocleh v Irkutsku.

5. den

snídaně. Brzy ráno odjedete na nádraží a budete pokračovat Krugobajkalskou železnicí kolem jezera. Cesta je opravdový zážitek, neboť nabízí nejen pohledy na nedozírné plochy Bajkalu, ale i neopakovalná zátiší přírody. Krugobajkalka je dokladem šikovnosti a umu tehdejších stavitelů, a byla postavena před více než sto lety. Krátká návštěva Sjudjanky. Oběd a večeře. Návrat pozdě večer do Irkutska. Nocleh.

6. den

snídaně. Odjezd na nádraží a odtud do Ulan-Ude, hlavního města Burjatské republiky. Hlavního města v plném smyslu slova - ekonomického, duchovního, naučného a geografického, s více než třísetletou historií, kulturní a starobylou architekturou. Celodenní přejezd. Ve vlaku je řazen i jídelní vůz. Po příjezdu se krátce seznámíte s městem, kde uvidíte mj. nostalgickou připomínku starých časů - největší bustu V. I. Lenina na světě. Večeře. Nocleh v Ulan-Ude.

7. den

snídaně. Po snídani odjedete na prohlídku Ivolginského dacanu. Toto duchovní centrum buddhismu v Rusku je památníkem kulturního dědictví. Během prohlídky uvidíte několik svatyní tohoto významného střediska, mj. též dvanáctého Pandito Chamboo lamy Doržo Etigelova. Během tohoto programu se seznámíte též s životem Burjatů, tradičních obyvatel této oblasti a jejich rázovitým folklórem. Návrat do Ulan-Ude. Večeře s folklorním programem. Nocleh.

8. den

snídaně. Celodenní přejezd drsnou krásou sibiřské krajiny vlakem z Ulan-Ude do Ulánbátaru. Individuální stravování v jídelním voze, který je řazem v rámci vlaku.

9. den

ráno příjezd do Ulánbatáru, hlavního města Mongolska. Transfer do hotelu, ubytování. Během prohlídky města navštívíte asi nejpůsobivější buddhistický chrám – Gangan, který pochází z 19. stol. a uvidíte i Meddžiddžanrajseg süm, který je hlavní atrakcí celého areálu. Po typickém mongolském obědě navštívíte centrální místa města – např. náměstí Süchbátora a určitě nevynecháme ani místní Muzeum dějin přírody, kde za pozornost stojí bohatá sbírka dinosauřích kostí. Individuální volno. Večeře, nocleh v hotelu.

10. den

snídaně. Odjezd do blízkého národního parku Terelž, kde Vás ohromí horské scenérie, široká údolí a nádherná horská příroda s modřínovými lesy. Cestou zastavíte u Želví skály a také vystoupáte k chrámu Aryabal. Po obědě v mongolské rodině se seznámíte s tvrdým životem v Mongolsku. Možnost krátké vyjížďky na koních s instruktorem. Večeře a nocleh v jurtách.

11. den

po snídani návrat do Ulánbátaru a prohlídka Zimního paláce Bogdchána, areálu 6 chrámů v čínském stylu, které vznikly jako sídlo „osmého žijícího Buddhy“. Samotný Zimní palác je přeměněn v muzejní expozici. Dále budete pokračovat k památníku Zajsan, ze kterého je nádherný výhled na město. Večeře, nocleh v hotelu.

12. den

snídaně. V ranních hodinách odlet z Ulanbátaru s přestupem v Moskvě do Prahy. Přílet do Prahy v poledních hodinách.

Počasí

Moskva

12°C Oblačno

Petrohrad

10°C Dešťové přeháňky

×