800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalá Fatra - Resort Dřevěnice Terchová

Turistika a odpočinek v rázovité krajině M.Fatry |zajímavý program |stylová večeře s ochutnávka piva.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odjezd z potvrzených nástupních míst , příjezd do Terchové, ubytování ve stylových dřevěnicích, večeře a nocleh. Obec  Terchová je obec asi 25 km východně od Žiliny, je to vyhledávané turistické centrum  Malé Fatry. Obec  byla založena již v 16.st. a je spojována se jménem Juraje Jánošíka.
2.den: Po snídani se vydáme na půldenní turistickou túru.Výlet kabinkovou lanovkou Vrátna-Chleb do Snilovského sedla (750-1520mn.m.) S nenáročnou túrou na Chatu pod Chlebom (1416mn.m). Příjemný výlet plný překrásných výhledů a nedotčené přírody Národního parku Malá Fatra. Z Terchové je možné dojít ke  spodní stanici kabinkové lanovky Vrátna-Chleb. Zde si můžete vybrat, zda se do Snilovského sedla (1520 mn.m.) dostanete lanovkou (10min.) nebo pěšky (30min). Ze Snilovského sedla vede trasa podél hřebenu až k Chatě pod Chlebom, kde je možnost se občerstvit. Zpět se dostanete do Terchové toutéž trasou.
Zdatní turisté se mohou individuálně vydat na celodenní výlet – Horní Diery s výstupem na Rozsutc. Náročnější trasa pro milovníky vodopádů, žebříků a překrásných výhledů je
Štefanová - Podžiar - Horní Diery - Medzirozsutce - Malý Rozsutec - Velký Rozsutec - Medziholie-Štefanová. Jedna z nejatraktivnějších turistických stezek v Malé Fatře. Jánošíkovy Diery , tvoří soustava soutěsek a kaňonů v Kriváňské Malé Fatře. Nacházejí se v národní přírodní rezervaci Rozsutec. Diery  mají 3 části: Dolní Diery , Nové Diery  a Horní Diery. Protéká jimi horský potok, který je formoval. V této oblasti se nachází více než dvacet vodopádů. Nádherné skalní útvary jsou domovem několika zajímavých druhů rostlin a živočichů. Východiskem do Jánošíkovy Dier jsou osady Štefanová (688 mn.m) a Bílý Potok. V Dolních Dierách  je také vybudována naučná stezka. Pro příznivce klidného odpočinku Terchová nabízí návštěvu Relaxačního centra, bazény, masáže, sauna. V místě též Lanový park, bowling, aquash, biliard, hřiště, dětské pískoviště. Večer je připravena  společná GURMÁNSKÁ VEČEŘE s pivním menu, které je servírováno formou teplých bufetových stolů spojeno s prohlídkou  prvního horského Pivovaru Vŕšky.
3.den: Snídaně, individuální program,   wellness, sport , turistika. Večeře, nocleh.
4.den: Snídaně odjezd do  lázní  Rajecké Teplice, možnost koupání v termálních bazénech, odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

Počasí

Banskobystrický kraj

3°C Oblačno

Bratislavský kraj

6°C Převážně oblačno

Košický kraj

4°C Slabý déšť

Nitranský kraj

6°C Polojasno

Prešovský kraj

4°C Slabý déšť

Trenčínský kraj

5°C Jasno

Trnavský kraj

5°C Jasno

Žilinský kraj

4°C Oblačno

×