800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNízké a Vysoké Tatry, Spiš a Pieniny

  • 6denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci přejezd na Slovensko. Ráno příjezd do Demänovské doliny v Národním parku Nízké Tatry. Prohlídka Demänovské jaskyně slobody, která je díky bohaté krápníkové výzdobě jedna z nejkrásnějších v Evropě. Odjezd k údolní stanici lanovek Biela púť. Výjezd lanovkou přes mezistanici Jasná na vrchol Chopku (2024 m n.m.). Rozhled na celý hřeben Nízkých Tater včetně nejvyššího vrcholu Ďumbieru. Sjezd lanovkou přes mezistanici Kosodrevina až k horskému hotelu Srdiečko. Po odpočinku a kávě přejezd opět přes vrchol Chopku až na Bielu púť k autobusu. Odjezd podél přehrady Liptovská Mara do Pribyliny, kde se nachází Muzeum liptovskej dediny. Prohlídka skanzenu s lidovými stavbami z obcí, které byly zatopeny při napuštění přehrady Liptovská Mara. Nejvýznamnější je gotický kostel z Liptovské Mary a goticko-renesanční zámek z Parížoviec. Odjezd do Vysokých Tater. Ubytování v hotelu Toliar na Štrbském Plese (1355 m n.m.), hotel je v centru klimatických lázní jen 50 metrů od stanice tatranské električky a 150 metrů od stejnojmenného horského plesa. Volné chvíle je možno využívat k procházkám po břehu s krásnými výhledy na horské velikány. V ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunami a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd na Spiš ke Spišskému hradu, který je patrný již z dálky na strmém kopci. Rozlohou patří mezi největší hradní stavby ve střední Evropě a byl centrem světské moci na Spiši. Prohlídka hradu, který je zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Odjezd do Spišské Kapituly - biskupství rovněž zapsaného mezi památky UNESCO. Nejvýznamnější je pozdněrománská trojlodní katedrála sv.Martina s nádherným oltářem a gotickou pohřební kaplí rodu Zápolských, která byla postavena po vzoru francouzské Saint Chapelle. Častá loupežná přepadení si vyžádala ve středověku stavbu městského opevnění, což činí celý církevní objekt unikátním. Odjezd do starobylého spišského města Levoča, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na Slovensku. Staré město ohraničené prstencem zachovalých cihlových hradeb je rovněž kulturní památkou UNESCO. Na náměstí lemovaném zdobenými historickými domy jsou krásná budova radnice, evangelický kostel a farní kostel sv.Jakuba. V něm se nachází pozdněgotický oltář sv.Jakuba s výškou 18,6 metrů nejvyšší svého druhu na světě. Oltář byl zhotoven z lipového dřeva v levočské dílně Majstra Pavla a byl vystavován na EXPO 70 v Montrealu. Po prohlídce odjezd do hotelu na Štrbské Pleso. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Spišské Soboty. Prohlídka malebného historického centra, v místním kostele je nádherný dřevěný oltář z dílny Majstra Pavla z Levoče. Odjezd do Tatranské Lomnice přímo pod Lomnickým štítem. Výjezd gondolovou lanovkou přes mezistanici Štart na Skalnaté pleso (1751 m n.m.). Zde přímo pod mohutným Lomnickým štítem jsou stanice lanovek, hvězdárna, hotel s restaurací a výchozí body zimních sjezdovek. Pohled na mohutný Lomnický štít je uchvacující. Za příznivého počasí možnost výjezdu sedačkovou lanovkou do Lomnického sedla (2190 m n.m.) s krásným výhledem do Malé Studené doliny. Po návratu sjezd gondolovou lanovkou do Tatranské Lomnice. Procházka po známých tatranských klimatických lázních. Návrat na Štrbské Pleso a procházkový okruh okolo jezera s výhledy na vrcholy Kriváň, Solisko a Patria. Návrat do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Kežmarku, historického města pod panoramatem Vysokých Tater. Prohlídka města s mohutným Kežmarským hradem a mnoha kostely a jinými významnými budovami. Mimořádnou pozornost si zaslouží dřevěný artikulární kostel, unikátní stavba z tisu a červeného smrku je postavena bez použití jediného kousku kovu. Z toho důvodu je zařazen do kulturního dědictví UNESCO. Po prohlídce odjezd autobusem přes malebnou krajinu Spišské Magury do Červeného Kláštora v Pieninách. Cestou krásný pohled na vrcholy Belianských Tater. Ve vápencových Pieninách vyhloubila řeka Dunajec hluboký meandrovitý kaňon. Atraktivní plavba na tradičních pltích kaňonem Dunajce až do Lesnice. Po návratu autobusem prohlídka starobylého kláštera, který dal obci jméno. Před odjezdem přijde vhod tradiční Salašnický tanier v penzionu Pltník na břehu Dunajce. Po občerstvení odjezd do ČR.

6. den

Návrat ráno.

Počasí

Banskobystrický kraj

14°C Jasno

Bratislavský kraj

15°C Jasno

Košický kraj

15°C Jasno

Nitranský kraj

14°C Skoro jasno

Prešovský kraj

15°C Jasno

Trenčínský kraj

12°C Oblačno

Trnavský kraj

12°C Oblačno

Žilinský kraj

13°C Jasno

×