Vyberte zemi
19.01–18.03.2021

Naši klienti radí: co vidět a zažít ve Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry jsou ideálním místem pro letní i zimní dovolenou. V zimě si zde užijete úžasného lyžování, zatímco v létě turistiky v panenské přírodě. Podívejte se, jaké zážitky doporučují prožít ve Vysokých Tatrách naši klienti na základě vlastních zkušeností.


Poznejte krásu přírody Vysokých Tater

Ledovcové jezero Štrbské pleso

Úchvatné ledovcové jezero Štrbské pleso najdete na jižní straně Vysokých Tater na Slovensku.

Autor videa: Jiří Hrdina

Ledovcové vodopády

Ledovcové vodopády Studeného potoka se nacházejí u Horného Smokovce.

Autor videa: Jiří Hrdina


Plavba
  Dunajec

Plavte se nádhernou krajinou na lodi

"Byli jsme na Slovensku a nemohli jsme vynechat plavbu na hraniční řece mezi Slovenskem a Polskem a nepodívat se na průlom Dunajce. Je to asi jeden z nejatraktivnějších zážitků (společně s touláním po horských vrcholech Tater) a stojí za to.

Ve vesničce Červený Kláštor jsme nasedli na vory - pltě. Po cestě jsme viděli vrchol Tři koruny, Jánošíkův skok, skalní útvar Sedm mnichů.

“Pltník” se bravurně oháněl bidlem a vykládal různé historky a taky je známo, že kdo navštíví Slovensko a neplaví se po Dunajci, jako by neexistoval."

Autor: Martina E., navštíveno 05/2012


Vykoupejte se v termálních lázních

Termály
  Meander Thermal Park Oravice

"Termální koupaní pod pohořím Roháčů je nezapomenutelným zážitkem pro všechny. Krom nádherného výhledů z termálních bazénu si zde můžete vyléčit nejrůznější neduhy. Tento komplex je rozdělen na dvě části: vnitřní a venkovní. Z vnitřní části je možné se proplavat do venkovní. Využít můžete vířivé vany, bublinkové koupele, trysky různých tvarů. Na své si přijdou hlavně rodiny s dětmi. Komplex nabízí klouzačky, tobogány a pro ty starší i venkovní bazén s vlnobitím. Bazény jsou rozděleny podle stupňů vody. Všude je dostatek lehátek a občerstvení. Meander Park Oravice Vám tedy nabízí několik relaxačních bazénů s termální vodou o teplotě 36 až 38 °C, ochlazovací bazén, masáže, stylovou restauraci s barem, kavárnu a bistro. Léčí se zde balneoterapií. Léčivé účinky místní vody lze využívat proti nervovým onemocněním, nemocem pohybového ústrojí, ledvin a močových cest. Některé složky místní vody příznivě působí na psychiku a stres."

Autor: Monika Gromannová, navštíveno 10/2010


Ochutnejte slovenskou kuchyni

Restaurace
  Reštaurácia Svišť na Slovensku

"Pokud navštívíte Tatry, kromě krásného lyžování a nádherných procházek do hor můžete pěknou večerní procházkou vyzdobenými uličkami navštívit i jejich koliby, kde si určitě přijdete na své. Výborný je i jejich kozí sýr. Byli jsme tam před Vánoci a opravu to mělo své kouzlo."

Autor: Martina E., navštíveno 12/2011

"Po krásném lyžování si můžete v Tatrách odpočinout a občerstvit se v příjemném prostředí mnoha restaurací a v kolibách."

Autor: Petr Kolder, navštíveno 12/2010


Pojeďte s námi do Vysokých Tater!

Vyberte si z naší nabídky zájezdů do slovenských Vysokých Tater.

Nepřehlédněte