800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJulské Alpy a jezera Bled a Bohinj

  • 7denní zájezd s turistikou a denním přejezdem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do Slovinska. Příjezd do proslulých lázní Bled u stejnojmenného jezera, lázně byly velmi populární již za Rakouska-Uherska. Ubytování v hotelu Jadran u jezera. V ceně ubytování je vstup do krytého centra s bazény a vířivkami v hotelu Golf (100 metrů od hotelu). Snídaně jsou přímo v hotelu Jadran, večeře v restauraci čtyřhvězdičkového hotelu Grand Hotel Toplice (50 metrů od hotelu). Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd proti toku Savy Bohinjky k Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero v nadmořské výšce 525 metrů je skutečnou perlou Triglavského národního parku. Výchozím bodem okruhu okolo jezera je městečko Ribčev Laz, kde je zajímavý kostel sv.Jana s patrnými vlivy od románského až po barokní sloh. Uprostřed cesty kolem jezera je krásný barokní kostel sv.Ducha. Od obce Ukanc na konci jezera výstup k chatě Koča pri Savici (653 m n.m.) a dále k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica. Po odpočinku a občerstvení u chaty Koča při Savici sestup zpět k jezeru. Lodní výlet po průzračně čistém jezeře s výhledy na okolní hory. Po přistání v Ribčev Laz návrat do hotelu.  Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd na náhorní planinu Pokljuka (1266 m n.m.). Výstup přes planinu Javornik s malebnými horskými seníky k chatě Blejska koča ( 1630 m n.m.) na planině Lipanca, v červenci plné nádherných horských květin. Výstup na vrchol Debela Peč (2014 m n.m.) s nádherným výhledem na Triglav a další vrcholy Julských Alp. Po sestupu odpočinek a občerstvení v chatě Blejska koča. Poté přechod k autobusu na Rudno Polje a návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd k Bohinjskému jezeru. Výjezd gondolovou lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.). Vedle hotelu je vynikající vyhlídková terasa na Bohinjské jezero, vzhledem k převýšení přes tisíc metrů je to unikátní pohled. Dále sedačkovou lanovkou na Orlovu Glavu (1682 m n.m.). Výstup přes Visoki Orlov Rob na hřeben a po hřebeni až na vrchol Rodica (1966 m n.m.). Turistika uprostřed typických vápencových skal umožňuje panoramatické rozhledy na Julské Alpy včetně nejvyššího vrcholu Triglav. Sestup k lanovce, lanovkou k autobusu. Návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar. Vycházka po vyhlídkovém chodníku skalnatou soutěskou s mohutnými peřejemi a křišťálově průzračnou vodou. V závěru soutěsky je odměnou mohutný vodopád. Odjezd zpět k Bledskému jezeru. Odpoledne turistický okruh okolo Bledského jezera s výstupem na Malou Osojnicu (685 m n.m.). Z vrcholu často fotografovaný pohled na jezero s kostelíkem na ostrově a hradem Bled na skalním ostrohu, celé to v pozadí rámuje hřeben Kamniškých Alp. Možnost prohlídky interiérů hradu nebo plavby lodičkou na ostrov nebo relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd do Staré Fužiny u Bohinjského jezera. Krátký výstup na Peč s jedním z nejkrásnějších pohledů na Bohinjské jezero. Sestup zpět a poté proti toku potoka Mostnica až do doliny Voje. Malebnost doliny zvyšuje množství seníků a vodopád Mostnički slap (700 m n.m.), který padá v závěru údolí. Po odpočinku a občerstvení návrat k Bohinjskému jezeru a možnost koupání. Zdatní turisté mohou od vodopádu vystoupat až k chatě Planinska koča na Uskovnici (1154 m n.m.) a sestoupit k jezeru přes malebnou osadu Studor. Večer odjezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

Počasí

Slovinsko

6°C Skoro jasno

×