800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJulskými Alpami po Smaragdové stezce

4-denní zájezd s turistickými vycházkami a denním přejezdem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do italské části Julských Alp. Procházka podél ledovcových jezer Laghi di Fusine. Na další cestě zastávka u Lago di Predil. Průjezd průsmykem Predel do Slovinska. Ubytování v Alphotelu (sauna, vířivka a fitness) v Bovci pod masivem Kaninu, v hotelu pěkná sauna. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do údolí Trenta. Vycházka k prameni smaragdové řeky Soča v Triglavském národním parku. Návrat údolím Trenta a odbočka k vojenské pevnosti Kluže z napoleonských válek. Odpoledne výjezd lanovkou z Bovce pod masiv Kaninu s nádherným rozhledem. Výstup okolo skalního okna k horské chatě P.Skalarja. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Mostu na Soči nad soutokem Soče a Idrijce. Prohlídka partyzánské nemocnice Franja (UNESCO) - unikátní památka z 2.světové války, tajně vybudovaná v úzké soutěsce mezi skalami. Procházka v Tolminské soutěsce, divoké říční koryto lemují pozoruhodné skalní útvary. Na cestě zpět zastávka v Kobaridu u pyramidového monumentu padlých italských vojáků. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výjezd do nejvyššího průsmyku v Julských Alpách – Vršič (1611 m n.m.) mezi Mojstrovkou a Prisojnikem, při sjezdu zastávka u tzv. Ruské kaple. Přes Kranjskou Goru do přírodní rezervace Zelenci s pozoruhodným zeleným jezerem, jehož teplota ani v létě nepřekračuje 5°C. Odpoledne vycházka k vodopádu Martuljek pod masivem Špiku. Na závěr návštěva pohádkově vyhlížejícího Bledského jezera s romantickým ostrůvkem a hradem na skalním ostrohu. Odjezd do ČR. Návrat v pozdních večerních až nočních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

30 Eur.

Počasí

Slovinsko

6°C Jasno

×