800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrajem ledovcových jezer až k rozpálenému Jadranu

5-denní zájezd s denním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do Slovinska. Příjezd do lázní Bled na břehu stejnojmenného jezera s hradem na skalním ostrohu a romantickým ostrovním kostelíkem. Ubytování v hotelu Jadran blízko jezera (popis u zájezdu Julské Alpy a jezera Bled a Bohinj). Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Návštěva nejznámější slovinské soutěsky Vintgar s vodopádem Šum. Přejezd k Bohinjskému jezeru. Lanovkou pod vrchol Vogel s nádherným výhledem na jezero i nejvyšší slovinskou horu Triglav (2864 m n.m.). Návrat k jezeru a krátký výšlap k vodopádu Savica nebo fakultativně odpočinek a koupání. Návrat do Bledu, relaxace v hotelovém wellness centru nebo výlet loďkou po jezeře k ostrovnímu kostelíku. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Lublaně – hlavního města Slovinska s atmosférou kamenných uliček a kaváren na nábřeží řeky Lublanica. Panoramatický výhled z věže Lublaňského hradu, prohlídka starého města – katedrála sv. Mikuláše, Trojmostoví arch.Josipa Plečnika i tržnice se sloupořadím vedoucím až k Dračímu mostu. Přejezd do oblasti Karstu a návštěva unikátních Škocjanských jeskyní (UNESCO). Přejezd k Jaderskému moři. Ubytování v hotelu Žusterna s bazénem a aquaparkem. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do historického Koperu, prohlídka města s úzkými uličkami, paláci a námořním přístavem. Odpoledne zastávka u románského kostelíku Hrastovlje s opevněním a freskami z 15.století. Poté návštěva legendárního hřebčína v Lipici se strhující přehlídkou jezdeckého umění. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do malebného městečka Piran se středomořskými uličkami, středověkými hradbami a výhledem na jadranské pobřeží, prohlídka. Plavba lodí k Sečoveljským salinám v Piranském zálivu s návštěvou solivaru, exkurze o výrobě soli. Poté přejezd do lázeňského letoviska Portorož proslaveného parky s růžovými keři, procházka. Večer odjezd do ČR.

6. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

90 EUR.

Počasí

Slovinsko

7°C Převážně oblačno

×