800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVýchodním Slovinskem s pobytem v termálech

Maribor • Ptuj • Čatež • Břežice • Brestanica • Celje • Novo Mesto • Ljubljana

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odjezd z ČR.

2.den

příjezd do Slovinska, zastávka ve druhém největším městě Slovinska Mariboru na řece Drávě, důležité dopravní křižovatce – k vidění hrad, galerie, muzea, pokračování do Ptuje – zastávka v jednom z nejstarších slovinských měst s historií sahající až do doby kamenné s vyhlášenými termálními lázněmi, odjezd do termálních lázní Terme Čatež, ubytování, volno na koupání, večeře, nocleh.

3.den

po snídani odjezd do Břežice s impozantním stejnojmenným hradem. Zastávka v Brestanici, prohlídka hradu Rajhenburgu, návrat zpět do Terme Čatež – indiv. volno, večeře, nocleh.

4.den

po snídani odjezd do Celje – třetího největšího města Slovinska s bohatou historií, „Horním hradem“, prohlídka, přes Velenje s nejdochovalejším hradem v regionu do Šempeteru v Savinjské dolině, proslulém římskou nekropolí a 4 km vzdálenou Pekelnou jámou. Odpoledne Sevnica, prohlídka hradu nad městečkem, uvnitř hradu tematické muzeum historie této oblasti, malířská škola a galerie Alojze Kranjce, pod hradem vyhlášený „Luteránský sklipek“. Návrat do Terme Čatež, indiv. volno, večeře, nocleh.

5.den

snídaně, individuální volno na koupání, večeře, návštěva vinných sklepů v Brežici, nocleh.

6.den

po snídani odjezd přes Novo Mesto, prohlídka čtvrti „Breg“ s domy pův. z 18. století, krásným náměstím s kašnou a radnicí, četnými kostely, dále do hlavního a největšího města Ljubljana – prohlídka nejzajímavějších míst jako Prešerenské náměstí, katedrála, hrad, odjezd do ČR.

7.den

příjezd do ČR.

Počasí

Slovinsko

4°C Jasno

×