800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyWellness u Jadranu s výlety po třech zemích

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

5-denní zájezd s denními přejezdy

1. den

Odjezd ráno. Ještě než se ponoří do Alp, objede dálnice historický Salcburk s mohutnou pevností. Okolo středověkého hradu Hohenwerfen stoupá cesta dále až k tunelům pod masivy Vysokých Taur. Za tunely je již spolková země Korutany a na jejím konci čeká další tunel pod Karavankami do Slovinska. Na příjezdu k Jaderskému moři upoutá mohutný dálniční viadukt Črni Kal. Kolem koperského přístavu se přijede do luxusních přímořských lázní Portorož. Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu Histrion, hotel je situován přímo u moře v architektonicky vkusném areálu. V okolí jsou krásné parky se středomořskými dřevinami a květenou. Přímo v hotelu je velký krytý areál Laguna Bernardin s bazény a vířivkami s mořskou vodou, který je oddělen od moře jen prosklenou stěnou. Při příznivém počasí lze z areálů bazénů vyjít za sluněním na terasu nad mořem. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den

Snídaně. Přímo od hotelu vycházka pobřežní promenádou do Piranu s dochovaným historickým centrem. Městečko patří k nejkrásnějším na Istrijském poloostrově. Náměstí pod vysokou bílou zvonicí je lemováno historickými paláci v benátském stylu. Možnost vychutnat si středomořskou atmosféru při kávě v některé z malých kavárniček. Výstup středomořskými úzkými uličkami až ke starému hradu, ze středověkých hradeb krásná panoramatická vyhlídka na městečko a nádherně modrý Jadran. Návrat pobřežní promenádou zpět k hotelu. Odpoledne odpočinek a koupání v krytém areálu Laguna Bernardin. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd podél pobřeží do italského Terstu, známého přístavního města s bohatou historií, kde se od římských dob vystřídalo bezpočet vlivů. Až do roku 1918 bylo město pod vlivem habsburské monarchie. Procházka po historickém centru. Odjezd podél pobřeží k zámku Miramare, který patřil arcivévodovi Maxmiliánu Habsburskému. Arcivévoda se později stal mexickým císařem a byl popraven mexickými revolucionáři. Romantický zámek leží přímo na břehu moře a je obklopený krásnými zahradami. Při procházce po zámeckém parku lze narazit i na památník se sochou Maxmiliána Habsburského. Návrat do hotelu. Odpoledne odpočinek a koupání v krytém areálu Laguna Bernardin. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd po istrijském poloostrově do chorvatského Rovinje, perly chorvatského pobřeží. Již při příjezdu je dominantou mohutná bílá kampanila. Staré město je na poloostrově, který býval v minulosti ostrovem. Výstup úzkými středomořskými uličkami až ke kostelu sv.Eufemije, jehož kampanila je dominantou města. V uličkách je množství obchůdků a kavárniček, uhlazená dlažba by mohla vypovídat o historii. Z vyhlídkové terasy u kostela je nádherný pohled na červené střechy starých domů a mořské pobřeží. Sestup na přímořskou promenádu, odkud je nezapomenutelný pohled na celé město. Návrat do hotelu. Odpoledne odpočinek a koupání v krytém areálu Laguna Bernardin. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne odpočinek a koupání v krytém areálu Laguna Bernardin. Odpoledne odjezd do historického Koperu, který byl původně také založen na ostrově později spojeném s pevninou. Město  bylo v historii pod vlivem Benátčanů, Habsburků a krátce i Napoleona, avšak architektura je narozdíl od Terstu jednoznačně italského stylu. Prohlídka města s úzkými uličkami, paláci a námořním přístavem. Odjezd do ČR. Návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy

nulové výdaje.

Počasí

Slovinsko

5°C Mlha

×