800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa nádhernou přírodou Slovinska

  • Objevujte přírodní krásy Slovinska
  • 8-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z ČR.

2. den:

ráno příjezd do lázeňského městečka Bled. Fakultativně návštěva Bledského hradu s nádherným výhledem na městečko a Bledské jezero. Loďkou na ostrůvek uprostřed Bledského jezera – prohlídka barokního kostela (fakultativně). Přejezd k jednomu z nejkrásnějších jezer Julských Alp – Bohinjskému jezeru, krátká procházka k vodopádům řeky Savica fakultativně. Odjezd do městečka Škofja Loka s mnohými středověkými památkami, krátká návštěva, přejezd na ubytování. Nocleh.

3. den:

po snídani fakultativně odjezd do světoznámého hřebčína Lipica, kde jsou od roku 1580 chováni ušlechtilí lipicáni. Přejezd do Škocjanských jeskyň – nádherného jeskynního systému s krápníkovými paláci, kaňony, od roku 1986 zařazeného do seznamu přírodního dědictví UNESCO (fakultativně). Přejezd do městečka Piran – slovinských „Benátek“ v malém, návštěva a krátký přejezd do lázeňského městečka Portorož – možnost koupání. Nocleh.

4. den:

po snídani odjezd fakultativně do Postojenské jeskyně – jedné z nejkrásnějších v Evropě, výlet elektrickým vláčkem chodbami jeskyně. Krátký přejezd k malebnému hradu Predjamski grad (fakultativně), vybudovanému před jeskyní i v jejích útrobách jako důmyslná skrýš loupeživých rytířů. Nocleh.

5. den:

po snídani fakultativně odjezd do „srdce“ Slovinska – nádherné, památek plné Lublaně, prohlídka hradu, starého a nového města. Přejezd do starobylého městečka Kamnik – se dvěma hrady: „Starý“ – pouze trosky, „Malý“ – na skále uprostřed města. Fakultativně výjezd lanovkou na náhorní plošinu Velika Planina s nádherným výhledem. Odjezd na koupání do termálních lázní Snovik (fakultativně). Nocleh.

6. den:

snídaně, odjezd na Bohinjské jezero (fakultativně), pro zdatné milovníky horské turistiky túra k Triglavským jezerům a pro ostatní procházka k vodopádům řeky Savica a procházka okolo jezera s možností koupání, nocleh.

7. den:

po snídani prohlídka městečka Idrija – v minulosti druhý největší důl rtuti na světě, návštěva Hradního muzea – expozice hornictví a jemného umění paličkových krajek. Přejezd do malebného městečka Kobarid a krátká procházka k vodopádu Kozjak. Fakultativně návštěva pevnosti Kluže a vodopádu Bok. Vysokohorskou silnicí až na sedlo Vršič s úchvatným panoramatickým rozhledem až po Triglav. Odjezd do ČR.

8. den:

příjezd do ČR.

Počasí

Slovinsko

13°C Slabý déšť

×