800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAndalusie, Gibraltar, Maroko – tři kultury jedním dechem

Costa del Sol • Granada • Cordoba • Sevilla • Ronda • Gibraltar • Tanger • Asilah • Chefchaouen

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

přílet do Malagy, transfer do 3* hotelu, ubytování, nocleh.

2. de

n: po snídani odjezd do Granady, prohlídka města, Královské kaple – místo posledního odpočinku katolických panovníků Ferdinanda a Isabely, palácového komplexu Alhambry s „rajskými“ zahradami Generalife, arabské čtvrti Albaicínu s neopakovatelnou vyhlídkou San Nicolás. Odpoledne volné k procházce, nákupům a návštěvě vyhlášených tapas barů. Ubytování v Granadě nebo okolí, nocleh ve 3* hotelu.

3. den:

po snídani, odjezd do Córdoby, prohlídka města, fakultativně lze navštívit tzv. „mešitokatedrálu“ - jedinečnou dechberoucí kombinaci muslimské a křesťanské architektury a kultury, židovskou čtvrť „judería“ s krásnými květinovými patii a Alcázar katolických králů. Transfer do Sevilly, ubytování ve 3* hotelu, nocleh v Seville nebo v okolí.

4. den:

po snídani prohlídka Sevilly (La Giralda, katedrála, Zlatá věž, židovská čtvrť Santa Cruz, Real Alcázar). Dále zastávka v tzv. „Královně andaluských bílých vesnic“ - městě Ronda, prohlídka města, kde se mísí románské, gotické a arabské vlivy – katedrála, jedna z nejstarších býčích arén (fakultativně), uvidíte most přes řeku Tajo (Punte Nuevo) s propastí s hloubkou cca 150 m, nazývaný také jako "Balcon de la Alameda", odjezd do Algeciras, ubytování a nocleh ve 3* hotelu v okolí.

5. den:

po snídani pokračujeme na Gibraltar, návštěva britské kolonie, výlet minibusem na skály Gibraltaru s návštěvou jeskynní Sv. Michala a tzv. „Opičí nory“, volný čas v centru města, v odpoledních hodinách naše cesta bude pokračovat směr Tarifa, odkud trajektem přeplujeme do Maroka, do města Tanger. Nocleh v okolí města Tanger ve 3* hotelu.

6. den:

po snídani krátká prohlídka Tangeru, města v severním Maroku, kde se mísí mnoho kultur, naleznete zde spoustu legend a záhad, které připomínají historii města jako mezinárodní zóny. Po Casablance je druhým nejvýznamnějším přístavem. Odpoledne prohlídka města Asilah, malebného opevněného městečka asi 50 km od Tangeru. Jeho hradby a brány zůstávají zcela funkční i dnes. Město je známé jako město malířů a umělců. Nocleh v okolí města Tanger ve 3* hotelu.

7. den:

po snídani, celodenní prohlídka města Chefchaouen, malebného města v Maroku, kde bílá barva domů kontrastuje s modře nabarvenými okny a dveřmi. Město je velice vyhledávaným turistickým cílem, nabízí mnoho původních řemesel, která nejsou dostupná jinde v Maroku (místní oblečení a tkané vlněné přikrývky). Odpoledne návrat do Tangeru, trajektem do Španělska, ubytování v oblasti Costa del Sol v 3* hotelu.

8. den:

po snídani volný čas do odletu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Počasí

Andalusie

31°C Jasno

Barcelona a okolí

21°C Skoro jasno

Costa Brava

21°C Jasno

Formentera

23°C Skoro jasno

Ibiza

23°C Skoro jasno

Madrid a okolí

27°C Jasno

Mallorca

23°C Polojasno

Menorca

20°C Skoro jasno

×