800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyANDALUSIE A GIBRALTAR, FESTIVAL V SEVILLE

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Andalusie (šp. Andalucía) je nejjižnějším a bezesporu nejatraktivnějším regionem Španělska. Nejen v architektuře a životním stylu jeho starobylých měst – jako jsou Malaga, Cádiz, Sevilla, Granada či Córdoba – jsou dodnes patrné jejich pestré dějiny. Uvidíme, že navzdory téměř africkému klimatu se na vrcholcích pohoří Sierry Nevady (téměř 3 500 m n. m.) drží celoročně sníh. A v jeho podhůří je možné navštívit jedinečné „bílé vesnice“ (pueblos blancos). Fascinující je nejen andaluská příroda, jíž dominuje nepřehlédnutelná pestrost, bohaté olivové háje a úchvatné mořské i oceánské pobřeží, ale své neopakovatelné kouzlo nabízí i již zmíněné starobylé historické památky, vynikající místní gastronomie a působivý folklor – především flamenco. V neposlední řadě zde potkáte řadu usměvavých a pohostinných lidí. Dobrá nálada a pohoda z obyvatel Andalusie přímo čiší!
Gibraltar – britské zámořské území přitahuje turisty z více důvodů. S Afrikou na dohled a dokonce ve společnosti jediné evropské kolonie opic, které již velmi přivykly přítomnosti turistů, si jen odskočíme na případné výhodné nákupy v bezcelní zóně a okusíme místní kolorit.
Po návštěvě tohoto turisticky přitažlivého místa se opět vrátíme do oblíbené Andalusie. Specialitou, a při dobré konstelaci hvězd, i vrcholem právě tohoto zájezdu, by mohla být dubnová slavnost Feria de Abril v Seville. Neuvěřitelná koncentrace pravého andaluského folkloru.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Malagy. Možnost koupání v moři, procházky městem, Alcazaba s výhledem na město. Římský amfiteátr, katedrálu a procházku uličkami kolem skvělého korza Calle Marqués de Larios si necháme třeba až po případné degustaci lahodného nápoje Málaga dulce. Nocleh v Malaze.

2. den: Podél pobřeží dojedeme k městečku Mijas, kde si cestou na nejjižnější cíp Evropy prohlédneme typickou architekturu bílých vesniček. Pěšky přejdeme přes známou letištní ranvej za hranice Španělska, čímž se dostaneme na britské území zvané Gibraltar. Navečer odjezd na ubytování do přístavu Cádiz.

3. den: Dopoledne strávíme v jednom z nejstarších evropských měst (8. st. př. n. l.), v Cádizu. Město je věhlasné mimo jiné tím, že v dobách jeho největšího hospodářského rozmachu vyplouval z místního přístavu na některé ze svých objevných plaveb Kryštof Kolumbus. Rozloučíme se působivým výhledem z katedrály na staré město „v objetí oceánu“. Přesun do Sevilly. Ubytování (2 noci).

4. den: Sevilla, jedinečné a nezapomenutelné město! Jedna z největších katedrál světa, krásný minaret – zvonici La Giralda, zámecký komplex Alcázar, řeku Guadalquivir, židovskou čtvrť Juderii, býčí arénu, fascinující fasády, romantická květinová patia a neuvěřitelný noční život. Sevilla je rodištěm flamenca a místem příběhů tanečnice Carmen, lazebníka sevillského i svůdníka Dona Juana. Naším záměrem je zažít v Seville festivalový kolorit v době „Feria de Abril“. Termín zájezdu je tomu přizpůsoben. Během slavnosti je Sevilla výjimečně nazdobená nejen lampiony – lidé v typickém barevném oblečení tančí a všude v ulicích zní hudba. Ubytování v dosahu městské dopravy.

5. den: Transfer do Córdoby, kde se ve středu města rozkládá nejpůsobivější muslimská stavba v celé Andalusii – Mezquita (mešita), dnes katedrála. Córdoba si získá svým podmanivým kouzlem snad každého a spolehlivě vás vtáhne do dob své největší slávy před tisíci lety! Nocleh v Córdobě.

6. den: Romantické procházky Córdobou, nákupy suvenýrů, příjemné posedávání v patiích kaváren, restaurací a čajoven, den určený k individuálním zájmům a poznávání Andalusie dle vlastního zájmu. Odpoledne transfer příjemnou krajinou do Granady k přenocování.

7. den: Po Seville a Córdobě je Granada dalším andaluským skvostem. Kaple Capilla Real, návštěva honosné palácové pevnosti Alhambry a zahrady Generalife. Působivé výhledy na arabskou čtvrť Albaicín s Juderií a Ciganerií jsou tou nejlepší pozvánkou k jejich návštěvě. Jistě nebudete litovat, neboť arabský trh je nejvyhlášenější právě v Granadě. Vstupné do Alhambry je zahrnuto v ceně zájezdu. Nocleh.

8. den: Ráno přesun z Granady, rozloučení s Malagou a odlet do Prahy.

Informace k zájezdu

DOPORUČENÝ ODĚV A POČASÍ
Vzhledem k poloze regionu je andaluské podnebí velmi podobné klimatu v severní Africe. V létě zde převládá teplé počasí. Toto počasí je vhodné pro pobyt u moře, ale návštěva památek a turistika může být velmi náročná. Ideálním obdobím pro objevování krás Andalusie je bezpochyby jaro (duben a květen) a podzim (září a říjen).
Doporučujeme pohodlný bavlněný oděv, teploty se v tuto dobu pohybují kolem 20st. Celsia a více. Pro všechny případy je rozumné přibalit s sebou svetr, lehkou větrovku pro případ lokální studené vlny. Nutné jsou sluneční brýle, pokrývka hlavy (slaměný klobouk, šátek či kšiltovka). Aktuální počasí včetně předpovědi naleznete zde http://prehledpocasi.cz/pocasi-andalusie/ .

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučená částka na osobu je cca 80 € na vstupy, vše ostatní jako je jídlo a suvenýry jsou cenově mírně vyšší než u nás. Počítejte s finanční rezervou (drobné výdaje, fakultativní výlety v místě, případné lékařské ošetření, nákup léků).

Orientační výše vstupného: Sevilla, Giralda + katedrála 8 EUR Flamenco 30 EUR Cádiz, věž + katedrála 4 EUR Cordóba, mešita 8 EUR

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Popis ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.
Používáme dvoulůžkové pokoje se sociálním příslušenstvím (koupelna, WC). V Andalusii jsou noclehy zajištěny v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s WC a sprchou.

Vízové a zdravotní požadavky

Občan ČR může cestovat do Španělska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Španělska.

Příplatky

- 6x večeře (MIN 10 OSOB): 2 500 Kč
- 1lůžkový pokoj: 6 000 Kč

Minimální počet účastníků

25

Počasí

Andalusie

31°C Jasno

×