800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy jižního Španělska letadlem (putování Andalusií) - 11/12 dní

Costa del Sol | Granada | Úbeda | Jaén | Córdoba | Sevilla | Jerez | Cádiz | Gibraltar | Marbella | Ronda | Malaga

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Malagy, transfer do střediska na pobřeží Costa del Sol, ubytování, volno v závislosti na letovém řádu, večeře a nocleh.
2. den: Snídaně, volno na pobřeží Costa del Sol s možností koupání nebo individuálního výletu do bílé horské vesničky Mijas, večeře a nocleh.
3. den: Snídaně, odjezd na prohlídku města Granada - mj. katedrála, Královská kaple, uličky Albaicínu, odpoledne fakultativní možnost prohlídky arabského sídelního paláce Alhambra se zahradami Generalife, volno, večeře a nocleh nedaleko Granady. Po večeři individuální možnost návštěvy představení flamenca.
4.den: Po snídani odjezd do provincie Jaén, která je proslulá výrobou olivového oleje, prohlídka města Úbeda – opevněného renesančního městečka, které je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, prohlídka města mj. dům Casa de las Torres, katedrálu sv. Kláry, aj. Následuje přejezd do města Jaén, prohlídka města (mj. Arabské lázně, renesanční katedrála sv. Jana, hrad Castillo de Santa Catalina), volno, večeře a nocleh.
5. den: Snídaně, krátká zastávka v městečku Baena - možnost návštěvy továrny na výrobu olivového oleje (prohlídka trvá asi hodinu), přejezd do Córdoby – prohlídka města (mj. návštěva mešity, exteriéry Alcázaru, Židovská čtvrť, typické „květinové“ ulice s arabskými patii), dle časových možností návštěva Medina Azahara – jedno z nejdůležitějších archeo logických nalezišť ve Španělsku, volno, ubytování a večeře.
6. den: Snídaně, pokračování do města Sevilla - prohlídka města (mj. katedrála, La Giralda, Zlatá věž, procházka čtvrtí Santa Cruz s typickými patii, maurský palác Alcázar), volno, večeře a nocleh.
7. den: Snídaně, pokračování do Jerezu – prohlídka městečka (chrám San Miguel, staré město) a možnost návštěvy bodegy (vinný sklípek), kde zraje a podává se tradiční víno neopakovatelné chuti „sherry“. Odjezd do Cádizu – okružní jízda starým městem po obvodu opevnění a prohlídka města (mj. Stará a Nová katedrála, věž Tavira, brána Sierra), večeře a nocleh.
8. den: Po snídani odjezd na Gibraltar - prohlídka britské kolonie, mj. procházka městem, nákupy na pěší zóně a možnost výletu místními minibusy na skály Gibraltaru. Cestou zpět krátka zastávka v luxus ním středisku Marbella - prohlídka atraktivního přístavu Puerto Banus, odjezd na pobřeží Costa del Sol, ubytování, večeře a nocleh.
9. den: Snídaně, odjezd do města Ronda, jednoho z nejpůsobivějších míst Andalusie, malebné „bílé vesnice“ a místo ležící ve skalní rozsedlině, prohlídka města (mj. Nový most, kostel Sv. Marie, arabské hradby a brány, býčí aréna, Palác maurského krále). Odjezd zpět na pobřeží Costa del Sol, ubytování, večeře a nocleh. Po večeři individuální možnost návštěvy představení flamenca.
10. den: Po snídani odjezd na polodenní výlet do hlavního města provincie Malaga – krásné historické a moderní město, kde si mj. prohlédnete středověkou pevnost Gibralfaro, hradby Alcazaba, zbytky římského divadla, katedrálu, náměstí Plaza de Merced (rodiště malíře Picassa), procházka městem, návrat do hotelu, volno, večeře a nocleh.
11. den (platí pro pásmo B): Snídaně, volno na pobřeží Costa del Sol s možností koupání a odpočinku, večeře a nocleh.
11., resp. 12. den: Snídaně, volno v závislosti na letovém řádu, možnost koupání, transfer na letiště Malaga a odlet zpět do ČR.

Doprava

Odlet z Prahy, trasa letu: Praha - Malaga - Praha.

Počasí

Andalusie

21°C Jasno

×