800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBarcelona, Madrid a Toledo

Město starobylé, město moderní, město u moře, město gastronomie, město nočního života, město pro rodiny s dětmi - to vše je Barcelona. Oblíbené katalánské příslovím říká, že si v ní člověk užije, má-li kapsy plné peněz. Madrid je město sídelní, ale hlavně město galerií. A místo, o kterém se traduje, že nikdy nespí. Toledo je překrásné středověké město, plné monumentálních památek. A je to také město spojené s řeckým malířem El Grecem, který tu žil, pracoval a zanechal rozsáhlé obrazové dílo.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Barcelony, ubytování.

2. den

BARCELONA – půldenní okružní jízda městem – přístav modernizovaný v 90. letech s promenádou nad vodou a budovou akvária / mořského světa, kopec Montju"ic, kde se r. 1929 konala světová výstava a r. 1992 olympijské hry, architektura modernisty Gaudího ve čtvrti Eixample, katedrála Sagrada Família a park Güell. Odpoledne procházka centrem města – La Rambla, gotická čtvrť, katedrála.

3. den

MADRID – přejezd rychlovlakem AVE do Madridu (cca 3 hodiny), okružní jízda centrem města – náměstí Colón a Cibeles, oblast muzeí, fotbalový stadion Realu Madrid, nádraží Atoša. Odpoledne procházka centrem města – srdce města a nultý bod na Puerta del Sol, krásné náměstí s malovanými domy Plaza Mayor, královský palác. Možnost návštěvy galerií – Thyssen-Bornemisza, Centro de Arte Reina Sofia se slavnou Picassovou Guernikou nebo Prada, kde je významná světová sbírka klasických obrazů. Řada sálů je věnována třem umělcům pevně spojeným se Španělskem – Velázquezovi, Goyovi a El Grecovi.

4. den

TOLEDO – výlet do Toleda (vlakem, cca 70 minut). Prohlídka města s průvodcem. Toto město tří kultur – arabské, židovské a křesťanské – skrývá ve svých křivolakých uličkách mnohé poklady – pevnost Alcázar, místo arabského tržiště Zocodover, katedrálu, obrazy El Greca v kostele sv. Tomáše nebo jeho muzeu, unikátní zachovalé synagogy v židovské části města, staré pasířské dílny.

5. den

Volno, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj 2 700 Kč

Počasí

Barcelona a okolí

13°C Skoro jasno

×