800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBarcelona - perla Středomoří

  • Prohlídky historických památek a budov
  • Bohatý kulturní a noční život
  • Možnost vlastního programu v odpoledních hodinách

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Poloha a popis

Barcelona je skutečnou perlou na španělském pobřeží Středozemního moře. Jak už oblíbené katalánské přísloví praví, člověk si tu užije, má-li kapsy plné peněz. Je místem protkaným bohatou historií, včetně centra města, které si zachovává svůj středověký plán ulic, ale setkáte se tu i s moderní architekturou, jež se vyznačuje především pracemi Antonia Gaudího. Kosmopolitní atmosféru města dokreslují pouliční představení, neustále plné taverny a bary a bohatý noční život.

1.den

Odlet z Prahy do Barcelony. Následuje ubytování a dle letového řádu pěší procházka městem s průvodcem. Navštívíte gotickou část města, ulici La Rambla, modernizovaný přístav s promenádou nad vodou a budovu Aquaria – Mořského světa.

2.den

Další den vás čeká fakultativní okružní jízda městem. Prohlédnete si kopec Montju"ic, kde se v roce 1929 konala světová výstava a v roce 1992 Olympijské hry, následuje prohlídka architektonických děl modernisty Gaudího ve čtvrti Eixamplem, katedrály Sagrada Família a parku Güell. Podíváte se i na stadion Nou Camp. Odpoledne budete mít individuální volno na poznávání města, nakupování nebo návštěvy místních muzeí a galerií.

3.den

V tento den se vydáte na půldenní výlet do benediktinského kláštera Montserratu, který leží v příjemném prostředí národního parku. Klášter je populárním poutním místem s Černou Madonou a nejstarším chlapeckým chórem na světě. Můžete tu navštívit galerii umění, nebo si nakoupit místní produkty jako například sýry, med nebo víno. Odpoledne budete mít volno, které můžete využít třeba pobytem na místních plážích.

4.den

Do odletu si užijete individuální volno, následuje transfer na letiště a návrat zpět do Prahy.

Zábava

Fakultativní příplatky

  • jednolůžkový pokoj 3 700 Kč
  • Hotel 4* – dvoulůžkový pokoj 4 300 Kč na osobu
  • hotel 4* – jednolůžkový pokoj 9 700 Kč na osobu
  • Půldenní výlet autobusem po Barceloně 990 Kč
  • Půldenní výlet autobusem do Montserratu 1 250 Kč

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Barcelona a okolí

24°C Polojasno

×