800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRAFAEL BADALONA - eurovíkend

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Barcelony, transfer do hotelu. Možnost fakultativního panoramatického okruhu s českým průvodcem ( exteriéry Plaza Espaňa, Montjuic, Olympijský přístav, Barceloneta, Park Guell, Sagrada Familia, Eixample, Passeig de Gracia, La Pedrera, Casa Batlló, Plaza Catalunya, ...). Večer informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu.

2. den

ráno po snídani informativní schůzka v lobby hotelu. Dopoledne možnost pěší procházky s českým průvodcem historickým centrem Barcelony. Nevynecháte známý bulvár Las Ramblas, gotickou čtvrť, katedrálu La Seu, kouzelné náměstí Plaza del Rey, ani středověké uličky čtvrti El Born s překrásným svatostánkem Santa Maria del Mar. Odpoledne individuální program k návštěvě interiérů Gaudího paláců, nedokončené Gaudího katedrály Sagrada Familia nebo výjezd na kopec Tibidabo s nádhernými vyhlídkami na celou Barcelonu a okolí. Večer možnost večeře v přístavu.

3. den

po snídani možnost polodenního fakultativního do Montserratu s českým průvodcem (katalánská národní hora ca 50 km severozápadně od Barcelony s klášterem z roku 1025). Odpoledne individuální program.

4. den

po snídani vyklizení pokojů a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Barcelona

hlavní město Katalánska, je s téměř 1, 8 mil. obyvatel druhé největší město Španělska. Největší rozkvět zaznamenala ve středověku, kdy patřila k nejvýznamnějším obchodním přístavům ve Středomoří. S objevením Ameriky však díky přiznání monopolních práv na obchod se zámořskými koloniemi Seville a Cádizu tuto pozici ztratila. Přesto si v tomto pro ni nepříznivém období dokázala udržet nezávislost na královské moci. Městské záležitosti stále řídila na přísně demokratických principech stočlenná městská rada (Consell de Cent), vláda Katalánska byla stále ještě v rukou Generalitat. Barcelona je dnes moderní velkoměsto, které je nejen nejvýznamnějším španělským přístavem a největším obchodním a průmyslovým centrem země.

La Rambla

těžko si představit, že ono pověstné barcelonské korzo, živé a barvité, se svými novinovými stánky, s trhem květinovým i ptačím, s neuvěřitelným lidským hemžením od rána do pozdních nočních hodin.

Gotická čtvrť

je mnohem starší, než napovídá její název. Právě zde na vyvýšenině Mons Taber se po svém vítězství nad iberským kmenem Laie v roce 133 př.n.l. rozhodli Římané založit kolonii a nazvali ji Colonia Iulia Augusta Paterna Faventio Barcino.
Nepřehlédnutelná je katedrála sv. Eulálie, která byla postavena ve 13.-15. století na místě románské baziliky a je jedním z nejkrásnějších příkladů katalánské gotiky. Jedno z nejmalebnějších míst Gotické čtvrti je Plaça del Rei (Náměstí krále) s Královským palácem.

Montserrat

benediktinský klášter v horách s patronkou „Černou madonou“, která je Katalánci nazývána „La Moreneta“. Dále možnost navštívit muzeum s obrazovou galerií a trh s kořením a ovocem.

Cena nazahrnuje

Fakultativní služby:
- polodenní výlet do Montserratu (uskuteční se při minimálním počtu 20 osob) - 950,- Kč
- panoramatický okruh Barcelonou - 950,- Kč
- kombinace obou výletů - 1.750,- Kč

Počasí

Barcelona a okolí

19°C Skoro jasno

×