800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL TRYP CONDAL MAR

Prodloužený víkend v Barceloně.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Barcelona je hlavním městem Katalánska, současně je i hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Po Madridu je druhým největším španělským městem (1,5 milionu obyvatel, v aglomeraci téměř 3 miliony). V moderní době je známá díky plejádě originálních architektonických staveb Antoni Gaudího a jeho současníků.

1. den

Po příletu do Barcelony okružní cesta městem včetně prohlídky "PO STOPÁCH GAUDÍHO"
Prohlíka s průvodcem: Po stopách Gaudího
Trasa: významný modernistický bulvár Paseing d Gracia – Jablko sváru Manzana de la Discordia domy architektů Gaudí, Doménech i Montaner a Puig i Cadafalch – významná stavba A.Gaudího Casa Milá ( La Pedrera) - nejznámější památka Španělska - chrám nejsvětější rodiny Sagrada Familia – unikátní veřejný park Parc Guell
Transfer do hotelu
Check in v hotelu
Zbytek dne volný program

2. den

Snídaně
Pěší procházka s průvodcem : Srdce Barcelony – Gotická čtvrť
Trasa : Plaza de Catalunya – nejznámější barcelonská promenáda Las Ramblas – barvitý trh potravin Mercat de Sant Joseph „ La Boquría“, starý přístav Port Vell – oblíbené rušné náměstí Placa Reial – bývalé římské fórum Placa Sant Jaume – dominanta gotické čtvrti Katedrála La Seu - malebné náměstí krále Placa del Rei – uličkami starého města k vrcholům katalánské gotiky Bazilika Santa Maria del Mar - středověké uličky čtvrtě El Born - Museum Picasso
Možnost individuálního programu
Zbytek dne volný program

3. den

Snídaně
Volný program - možnost fakultativního výletu na Montserrat a vinice Freixenet za cenu 1290 Kč/osoba

4. den

Snídaně
Check out z hotelu v 10:00 ráno, možnost ponechaní zavazadel v hotelu

Potřebné informace

Jedna jízda veřejnou dopravou 1,35 €
Jízdenka na 10 jízd 7,70 € (platí na 10 jízd na neomezenou dobu)
Jednodenní jízdenka 5,80 €
Třídenní jízdenka 15,20 €
Čtyřdenní jízdenka 19.50 €

Ceny vstupenek v Barceloně

Dům Batllo 20,35€
Dům Pedrera 16,50€
Sagrada Familia (individuální s frontou 13€, s rezervací 14,30€ )
Park Guell zdarma (zatím )

Zajímavá místa

Barcelona:
hlavní město Katalánska, je s téměř 1, 8 mil. obyvatel druhé největší město Španělska. Největší rozkvět zaznamenala ve středověku, kdy patřila k nejvýznamnějším obchodním přístavům ve Středomoří. S objevením Ameriky však díky přiznání monopolních práv na obchod se zámořskými koloniemi Seville a Cádizu tuto pozici ztratila. Přesto si v tomto pro ni nepříznivém období dokázala udržet nezávislost na královské moci.
Městské záležitosti stále řídila na přísně demokratických principech stočlenná městská rada (Consell de Cent), vláda Katalánska byla stále ještě v rukou Generalitat.
Barcelona je dnes moderní velkoměsto, které je nejen nejvýznamnějším španělským přístavem a největším obchodním a průmyslovým centrem země.

La Rambla:
hlavní třída Barcelony se táhne od nejtznámějšího náměstí Placa Catalunya až po přístav. Po celé její délce naleznete desítky a desítky různorodých pouličních umělců - hudebníky, tanečníky a živé sochy. Stejně tak je zde neobvykle velké množství restaurací, kaváren a různých obchodů se suvenýry. Zkrátka La Rambla je ulice, která žije 24 hodin denně a nabízí vše na co si proudící davy turistů jen vzpomenou. Na konci, když už jste téměř u přístavu se tyčí Kolumbův sloup. Pozor - kromě umělců, tanečníků a turistů se po této třídě pohybuje také velké množství kapsářů.

Gotická čtvrť:
je mnohem starší, než napovídá její název. Právě zde na vyvýšenině Mons Taber se po svém vítězství nad iberským kmenem Laie v roce 133 př.n.l. rozhodli Římané založit kolonii a nazvali ji Colonia Iulia Augusta Paterna Faventio Barcino.
Nepřehlédnutelná je katedrála sv. Eulálie, která byla postavena ve 13.-15. století na místě románské baziliky a je jedním z nejkrásnějších příkladů katalánské gotiky. Jedno z nejmalebnějších míst Gotické čtvrti je Plaça del Rei (Náměstí krále) s Královským palácem.

Montserrat:
benediktinský klášter v horách s patronkou „Černou madonou“, která je Katalánci nazývána „La Moreneta“. Dále možnost navštívit muzeum s obrazovou galerií a trh s kořením a ovocem.

OUTLET
- možnost nákupů. Do La Roca Village jezdí autobus z autobusové zastávky Fabra i Puig se společností Sagalés. Cesta trvá cca 50 minut. Stanice Fabra i Puig je na lince metra L1, která projíždí centrem Barcelony, jedná se o trasu az k Hesperia Tower (Hospital de Bellvitge).

Počasí

Barcelona a okolí

16°C Jasno

×