800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBaskicko - pobřeží severního Španělska

Bilbao • San Sebastian • Pamplona • Logroňo • Burgos • Haro

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den:

 odlet z Prahy do Bilbaa, transfer do hotelu, ubytování a večeře.

2.den

: snídaně, prohlídka centra Bilbaa, největšího baskického města, které je čtvrtým nejrušnějším přístavem Španělska, centrem obchodu a v poslední době i jedním z nejrychleji rostoucích měst Evropy. Přestože se historické centrum baskické metropole pyšní množstvím zajímavých budov a kostelů (gotická katedrála sv. Jakuba ze 14. století, kostel San Antonio s renesančním portálem a barokní věží, Basílica de Begoňa ze 16. století, půvabné náměstí Plaza de los Mártires ohraničené 64 arkádami z roku 1830), největší zájem přitahuje úchvatná budova Guggenheimova muzea s charakteristickými zakřivenými liniemi na nábřeží řeky Nevión, otevřená v roce 1997, s unikátními sbírkami moderního umění. Dalším zajímavým muzeem je Muzeum výtvarného umění (Muzeo de Bellas Artes) a Baskické muzeum (Euskal Muzeoa), kde se můžete seznámit s dějinami tohoto pozoruhodného kraje a jeho obyvatelstva. Ubytování a večeře.

3.den:

 snídaně, odjezd do San Sebastianu – překrásného města na pobřeží Atlantského oceánu, které bylo v minulosti známé jako letovisko evropské aristokracie, s proslulou pískovou pláží La Concha (nejslavnější městská pláž ve Španělsku). Je dlouhá 1 350 m a široká v průměru 40 m, lemovaná pobřežní promenádou s mnohými obchůdky, bary a restauracemi s rybími specialitami. Prohlídka historického centra San Sebastianu – Donostie, kterému dominuje impozantní neogotická katedrála del Buen Pastor. Individuální volno, v odpoledních hodinách odjezd na ubytování v okolí Pamplony, večeře.

4.den:

 snídaně, prohlídka Pamplony – typického města situovaného v údolí oblasti Navarra, v minulosti bylo hlavním městem bývalého Navarrského království. Město se proslavilo festivalem sv. Fermína, v rámci kterého se každý rok koná běh býků úzkými uličkami historického centra. Prohlídka města: katedrála, kostel San Nicolás, pevnost La Ciudadela, budova nejstaršího španělského účetního dvora Cámara de Comptos de Navarra, městské hradby. Odjezd k některým ze zajímavých zastávek slavné Svatojakubské cesty, která patří již po celá století k nejvýznamnějším poutním cestám v Evropě a spojuje kostely zasvěcené sv. Jakubovi, ale i jiná místa duchovního charakteru. Puente la Reina je místem, kde se protínají 4 poutnické cesty vedoucí z francouzských Pyrenejí, se známým mostem královny pěších poutníků, další zastávkou je Estella – středověké romantické městečko z 12. století. Ubytování v okolí Logroňo, večeře.

5.den:

 snídaně, prohlídka Logroňo – metropole vinařského kraje La Rioja se širokými moderními bulváry i malebnou starou čtvrtí s úchvatnou gotickou katedrálou Santa María de la Redonda, kostelem San Bartolomeo, jehož fasáda je nejlepší ukázkou gotického sochařství v oblasti La Rioja a kamenným mostem přes řeku Ebro, po kterém musí přejít poutníci přicházející do města. Odjezd k dalším zastávkám Svatojakubské cesty – městečka Nájera (klášter Santa María la Real z roku 1052, ve kterém jsou pochovaní španělští králové) a Santo Domingo de la Calzada se spletí středověkých uliček a katedrálou pojmenovanou po Dominikovi de la Calzada, který pro poutníky v 11. století postavil ve městě most, nemocnici a hotel. Ubytování v okolí Burgosu, večeře.

6.den:

 snídaně, prohlídka Burgosu – historická metropole provincie Castilla y León, známé monumentální gotickou katedrálou zapsanou do seznamu světového dědictví UNESCO, která patří k nejkrásnějším v Evropě. Dalšími zajímavými památkami jsou klášter Santa María la Real de las Huelgas založený ve 12. století králem Alfonsem VII., slavná brána Santa María v městském opevnění, postavená na počest prvního příchodu panovníka Karla V. Do města, a oblouk Fernána Gonzálese. Individuální volno ve starém městě, kde můžeme obdivovat množství kostelů, paláců a středověkých staveb, návrat na ubytování, večeře.

7.den:

 snídaně, odjezd do Hara – města známého červeným vínem a výjimečnými historicko-uměleckými památkami (bazilika de Nuestra Seňora de la Vega s unikátním barokním oltářem, kostel San Tomás, palác Beldaňa z 16. století, most Puente de Briňas). Nejvýznamnější součástí místní ekonomiky je výroba vína a vinohrady, které určují taktéž ráz okolní krajiny, Výjimečným zážitkem je návštěva muzea a vinných sklepů Dinastia Vivanco, která nabízí možnost seznámit se se všemi aspekty výroby vína v historickém a kulturním kontextu, a to všechno prezentované zajímavou formou v unikátním prostředí, kde se snoubí víno s uměním. Odjezd do Bilbaa, ubytování, večeře.

8.den:

 snídaně, podle časových možností individuální volno, transfer na letiště a odlet do ČR.

Počasí

Andalusie

19°C Jasno

Barcelona a okolí

17°C Jasno

Costa Brava

13°C Jasno

Formentera

18°C Jasno

Ibiza

18°C Jasno

Madrid a okolí

15°C Jasno

Mallorca

18°C Polojasno

Menorca

20°C Oblačno

×