800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBilbao - město moderny i tradice

Bilbao se nachází v Baskicku, jehož lidé odvozují svůj původ od národa, který se nacházel v Evropě ještě dřív, než sem v prehistorických dobách vstoupily první indoevropské kmeny. Mají svůj původní jazyk, zvyky a lákají k poznání.
Je to moderní, dynamické, kulturní město, které se velmi ambiciózně přestavělo a změnilo v posledních pár letech. Získalo neobyčejnou budovu moderní architektury - galerii moderního umění Museo Guggenheim. A pomalu, ale jistě, se přeměnilo v nejživější a nejoblíbenější místo severního Španělska. A není to jen město umění – víkendové večery jsou ve městě ve znamení nekončících večírků, které se kumulují kolem Las Siete Calles, v centru starého města.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Bilbaa, transfer do hotelu. Fakultativní možnost typické večeře – pintxos, což je baskická verze tapas.

2. den

Dopolední pěší prohlídka města s průvodcem – staré město, kde uvidíte divadlo Arriaga, náměstí Nueva s podloubími a gotickou katedrálu de Santiago s krásnou křížovou cestou. Ukončení prohlídky před Museo Guggenheim, nádhernou stavbou od F.Geryho, otevřenou r.1997. Budova je inspirována rybí anatomií a lodním trupem, dvěma symboly místního hospodářství. Po základním seznámením s interiérem budovy volno na prohlídku expozice. Pozdní odpoledne volno ve městě – možnost si vyjet lanovkou Artcanda na výhled na město a muzeum, možnost si prohlédnout metro, navržené Normanem Fosterem. Metrem je možno dojet až na pláž kousek za městem a strávit tam příjemný podvečer.

3. den

Celodenní výlet mimo město. Dopoledne přejezd hornatým terénem Baskicka do San Sebastianu, který se rozkládá jako půlměsíc kolem zátoky La Concha. Prohlídka města. Pokračování k pobřeží, možnost ochutnat místní kuchyni. Pokračování k pompéznímu klášteru v Loyole, zasvěcenému svatému Ignácovi, zakladateli jezuitského řádu. Dům, kde se světec v roce 1490 narodil, se nachází v komplexu. Prohlídka. Návrat do Bilbaa.

4. den

Volno do transferu na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 1 700 Kč
- Hotel 4* - dvoulůžkový pokoj / osoba 4 000 Kč
- Hotel 4* - jednolůžkový pokoj 7 200 Kč
- Večeře (1x) 900 Kč

Počasí

Andalusie

20°C Jasno

Barcelona a okolí

18°C Skoro jasno

Costa Brava

16°C Polojasno

Formentera

22°C Převážně oblačno

Ibiza

22°C Převážně oblačno

Madrid a okolí

15°C Jasno

Mallorca

17°C Dešťové přeháňky

Menorca

17°C Polojasno

×