800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČarokrásné pobřeží a rozmanitá historie Portugalska

  • Všechny krásy a významné památky Portugalska

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do Fara, transfer do 3* hotelu na pobřeží Algarve, večeře, nocleh.

2. den:

orientace v okolí hotelu, úvodní schůzka, představení programu, možnost koupání v Atlantském oceánu.

3. den:

po snídani odjezd do Lisabonu, příjezd po slavném červeném mostě s názvem 25. dubna přes řeku Tejo do čtvrti Belém, která je proslulá díky zaoceánským plavbám Vasco de Gamy. Možnost návštěvy kostela a kláštera sv. Jeronýma. Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém (v ceně), který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu, a Památníku Objevitelů. Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Možnost projížďky nevyzpytatelnou historickou tramvají do čtvrti Alfama či lanovkou Gloria na jednu z nejkrásnějších lisabonských vyhlídek, volno. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

po snídani celodenní výlet do měst Faro, Olhao a Tavira. Ve Faru uvidíme historické centrum opevněné zčásti starověkými hradbami, vstoupíte do něj obloukem Arco da Vila a vydáte se krásné katedrále (Sé) vybudované na místě původní mešity, ze které je nádherná vyhlídka na přírodní park Ria Formosa. Přesun do původního rybářského městečka Olhao, kde se pořádají tradiční portugalské trhy. Fakultativě možnost výletu na lodičkách lagunou do přírodního parku Ria Formosa kolem písečným dun. Odpoledne se vydáme do tradičního města Tavira, typického algarvskou architekturou a kvetoucími buganvíliemi. Ve městečku navštívíme kostel Misericordia a zříceninu maurského hradu, odkud je pohádková vyhlídka na město. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den:

po snídani celodenní výlet do Sevilly, hlavního města španělské Andalusie. Možnost návštěvy největší gotické katedrály na světě, kde odpočívá sám Kryštof Kolumbus, věž La Giralda, Zlatá věž, původní židovská čtvrť Santa Cruz, královský palác Real Alcázar, který je krásnou ukázkou mudéjárské architektury. Návštěva Španělského náměstí - pavilonu světové ibero-americké výstavy z roku 1929. V podvečerních hodinách návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den:

po snídani celodenní výlet do Silves a Monchique. Středověké město Silves je známé svým maurským hradem s „červenými hradbami“, které zde původně vybudovali Římané, za vlády Arabů město vzkvétalo a stalo se hlavním střediskem jejich říše Al-Gharb. Castelo de Silves (v ceně) je postavený z červeného pískovce, je odtud okouzlující výhled na město a krajinu. Monchique je lázeňské algarvské pohoří s množstvím eukalyptů, korkových dubů a pomerančovníků. Cesta na nejvyšší horu Foia (902 m) je lemovaná panoramatickými restauracemi s místní specialitou kuře piri-piri - možnost fakultativního oběda. Návrat na hotel. Večeře, nocleh.

7. den:

Po snídani celodenní výlet do Lagos, Cabo de Sao Vicente. Lagos, přímořské město spojené s první fází zámořských objevů, leží v jednom z největších zálivů ­Algarve. Ve městě je moderní přístav, kostel sv. Antonína, náměstí Jindřicha Mořeplavce. Možnost fakultativní projížďky na lodičkách podél překrásných skalních útvarů a do jeskyní. Dále navštívíme nejjihozápadnější cíp kontinentální Evropy, Cabo de Sao Vicente (65 m vysoké útesy), tzv. konec světa. Po cestě nazpátek návštěva algarvských vinic Quinta dos Vales s degustací bílého, růžového a červeného vína. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

8. den:

po snídani dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Andalusie

22°C Polojasno

Barcelona a okolí

16°C Dešťové přeháňky

Costa Brava

19°C Oblačno

Formentera

20°C Skoro jasno

Ibiza

20°C Skoro jasno

Madrid a okolí

17°C Polojasno

Mallorca

18°C Polojasno

Menorca

18°C Bouřky

Podobné hotely v této lokalitě

Trekking mezi vulkány Azorských ostrovů

Trekking mezi vulkány Azorských ostrovů

Portugalsko

Cena od: 26 500 Kč

Pro skupinu:

×