800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGuernsey - Španělsko - Portugalsko - plavba

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

IJMUIDEN / AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC OPERA 4*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

ST. PETER PORT (GUERNSEY)
I když toto rychtářství – jak zní úřední název - oficiálně patří pod správu britské koruny, požívá velkých svobod. Velká Británie se stará pouze o diplomatické styky a obranu. Ostatní je přenecháno svérázným ostrovanům.

3. den

PLAVBA

4. den

VIGO (ŠPANĚLSKO)
Bašta obrody galicijštiny nemá tak dlouhou historii jako jiná španělská města. Půvab eklektické architektury v centru města se však nezapře. Můžete se odsud vydat za poznáním galicijského venkova, do sousedního Portugalska nebo do poutního místa Santiago de Compostela.

5. den

LISABON (PORTUGALSKO)
Lisabon je nejzápadnějším evropským hlavním městem. Největší slávu zažilo v 15. a 16. století, kdy se Portugalsko stalo námořní velmocí, a jeho objevitelé se nesmazatelně zapsali do dějin. Za návštěvu stojí především Jeronýmův klášter, věnovaný právě těmto osobnostem, čtvrť Belem, či Muzeum námořní plavby.

6. den

PLAVBA

7. den

BILBAO (ŠPANĚLSKO)
Město vybudované od roku 1300 z malé rybářské osady zásluhou dona Diego Lopez de Haro má nádherné historické centrum, Guggenheimovo muzeum umění a také vznášející se přívoz, mezi předměstími Gexto a Portugalete – plošinu, přepravující auta i pěší nad hladinou řeky. Loď kotví v Gexto, vzdálenost do Bilbaa: 20 minut přímou vlakovou linkou.

8. den

PLAVBA

9. den

LE HAVRE (FRANCIE)
Zdánlivě nezajímavé přístavní město bylo zničeno 1944 při závěrečné ofenzivě spojenců. Tato zkáza však umožnila realizaci smělého urbanistického projektu, který byl plánován již dlouho před druhou světovou válkou. Díky němu se Le Havre dostal na seznam UNESCO. V rámci fakultativních výletů lze ovšem také vyrazit na pobřeží, do Rouenu nebo dokonce do Paříže (3 h jedním směrem).

10. den

SOUTHAMPTON – LONDÝN (VELKÁ BRITÁNIE)
Pro výpravu za hodnotným výletem nelze doporučit nic jiného než Londýn. Kdo tuto metropoli již zná, tomu se nabízí královský Windsor, tajemné Stonehenge, lázeňský Bath nebo město Winchester, kde je na hradě vystavena kulatá deska sněmovního stolu krále Artuše.

11. den

IJMUIDEN - AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Andalusie

26°C Polojasno

Barcelona a okolí

23°C Skoro jasno

Costa Brava

23°C Jasno

Formentera

25°C Převážně oblačno

Ibiza

25°C Převážně oblačno

Madrid a okolí

19°C Polojasno

Mallorca

24°C Polojasno

Menorca

23°C Převážně oblačno

×