Zobrazit všechny nabídky
Španělsko

Katalánsko země skvělých jídel a vín


   Poloha a popis

   Úvod

   Katalánsko - země skvělých jídel a vín gourmetská zastavení.

   Barcelona: tržnice La Boquería St.Josep (chrám gastronomie), Plaza Catalunya, gotická čtvrť, katedrála Santa Eulalia, restaurace v přístavu Port Olímpic (katalánská mediteránní kuchyně, pica-pica mariscos, paella, fideua, arroz negro), Sant Sadurní d´Anoia šampaňské vína „cavas“, Freixenet (Gran Carta Nevada, Carta Nevada Reserva, Gran Cordón Negro, Cordón Negro Reserva), vinné sklepy Torres, Girona, Peratallada (tapas), Lloret de Mar (prodej vín a katalánských embutidos), Tossa de Mar (Villa Vieja, kostel Sant Vincenc, Museo Municipal, speciality středomořské kuchyně - ryby, mariscos.

   1. den

   Odlet z Prahy, přílet do Španělska a transfer k ubytování v hotelu, večeře v hotelu.

   2. den

   Snídaně, celodenní návštěva Barcelony - prohlídka barcelonské tržnice „La Boquería St. Josep“, jedné z největších světových městských tržnic, „chrám gastro­nomie“ podle Ferrána Adríá, na ohromné ploše, přímo v centru města na slavných Las Ramblas, se každý den scházejí ovocnáři, zelináři, řezníci, prodejci ryb a mořských plodů, aby nabídli čerstvé produkty místní ale i z celého světa svým zákazníkům, nádherně naaranžované zboží láká ke koupi a k okamžitému ochutnání - k tomu jsou na tržnici připraveny malé pultové restaurace, kde vám připraví ve chvilce úžasné pokrmy z čerstvých ryb a plodů moře, procházka po Barceloně - Plaza Catalunya, gotická čtvrť, katedrála Santa Eulalia, oběd v typické barcelonské restauraci v přístavu Port Olímpic (katalánská mediteránní kuchyně, pica-pica mariscos, paella, fideua, arroz negro), po obědě individuální volno k dalším procházkám, návštěvě úžasného podmořského akvária, návrat do hotelu, večeře v hotelu.

   3. den

   Snídaně, odjezd do Sant Sadurní d´Anoia, nejdůležitějšího městečka kraje Penedés, kde rodina Ferrer Bosch pro nás již od roku 1914 připravuje ta nejlepší vína šampaňského typu - cavas. Značka Freixenet a jejich Gran Carta Nevada, Carta Nevada Reserva, Gran Cordón Negro, Cordón Negro Reserva a další produkty jsou již i u nás velmi známé a oblíbené. Čeká nás velmi pěkná a zasvěcená exkurse po celém historickém i moderním provozu, jízda vláčkem rozlehlými sklepy, a pak ochutnávka, ve viniční prodejně budeme moci učinit zajímavé nákupy z opravdu přebohatého výběru místních vín a výrobků s vínem spojených. Oběd v místní typické restauraci a ochutnáme zase jinou katalánskou kuchyni, založenou na zajímavé úpravě kvalitních mas, přípravě typických embutidos. Prohlédneme si vinné sklepy slavné značky Torres dodávající vína na stůl samotné královské rodině, návrat, večeře v hotelu.

   4. den

   Snídaně, odjezd do Girony, historického centra Katalánska, kde si prohlédneme katedrálu, projdeme se po úžasných hradbách Starého města, potěšíme se pohledem na domy na nábřeží řeky Oňar a uvidíme i pěkně zachovalé Židovské město, odjezd do Peratallady, kouzelného středověkého městečka, kde navštívíme typickou místní restauraci, kde si pochutnáte na naprosto delikátních tapas - menších porcích různých jídel tak typických pro Španělsko a tedy i Katalánsko, zastávka v Lloret de Mar, kde si projdete velikou prodejnou vín a katalánských embutidos, olivových olejů a jiných specialit, večeře v hotelu.

   5. den

   Snídaně, volný program - koupání a odpočinek na plážích letoviska, oběd v hotelu, navečer odjezd do Tossy de Mar, jednoho z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa Brava (Villa Vieja - opevněná část Tossy - hradby z 12. a 13. stol. s obrannými věžemi, centrum s domy z 14. až 17. stol., kostel Sant Vincenc, Museo Municipal s díly moderního umění - Marc Chagall), po procházce se navečeříme v jedné z rázovitých bodeg v historické části romantického přímořského městečka - speciality středomořské kuchyně - ryby, mariscos, návrat do hotelu.

   6. den

   Snídaně, transfer na letiště a odlet do ČR.

   Cena zahrnuje

   5x ubytování ve *** hotelu s polopenzí, leteckou přepravu Praha / Španělsko / Praha včetně všech letištních tax a poplatků, transfer z/na letiště, dopravu autokarem dle programu, 3x oběd, 1x večeře s nápoji v restauraci dle programu, prohlídky sklepů v Sant Sadruní s degustací vín, prohlídka sklepů značky Torres, služby českého průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

   Cena nezahrnuje

   Komplexní cestovní pojištění včetně storna (45,- Kč/os./den), pobytová taxa cca 0,50 Euro/os./noc, příplatek za jednolůžkový pokoj + 1.990,- Kč, další vstupy do navštívených objektů.