800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzlo a historie Andalusie

Roquetas de Mar * Almería * Granada * Sierra Nevada * Mojacar * Lorca

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy do Almérie, transfer do hotelu 4*, večeře, nocleh.

2.den

po snídani výlet do Almérie začíná okružní projížďkou městem, které je centrem oblasti a ve kterém žije necelých 200000stálých obyvatel. Následuje návštěva pevnosti, tyčící se nad městem, Alcazaby. Tuto pevnost postavili v typicky maurském stylu Arabové v první polovině desátého století na obranu města. Výhled na město a přístav je nezapomenutelný. Následuje návštěva katedrály, která sloužila jako svatostánek i jako útočiště před útoky pirátů. Proto také její impozantní goticko-renesanční styl připomíná hrad. Během procházky po starém městě (casco antiguo) se navštíví staré náměstí (plaza vieja), dnes pojmenované Plaza de la Constitución (Konstituční náměstí), kde radniční hodiny odbíjejí v rytmu Fandanga de Almería, charakteristickém pro Andalusii. V centru bude volný čas na individuální prohlídku a nákupy. Návrat do hotelu. Večeře, nocleh.

3.den

po snídani, výlet do Granady. Granada má překrásné panorama, rozkládá se na pahorcích, na jednom se nachází perla ­muslimské architektury, sídlo ­muslimských králů Alhambra, naproti malebná arabská čtvrť Albaicín, nad ním pak cikánská čtvrť Sacramonte. V Granadě si prohlédnete palácový komplex Alhambra, který se rozkládá na vyvýšenině nad městem. Slovo Alhambra je odvozeno z arabského Qal’at al-Hambra, což v překladu znamená Červený hrad. Ze zahrady Jardínes de El Partal vstoupíte do pohádkové krásy Generalife, rozlehlé soustavy zahrad vybudované ve 14. století jako letní sídlo nasredinských vládců. Budete mít rovněž volný čas k samostatné prohlídce starého města. Můžete si prohlédnout goticko-renesanční katedrálu s pozlacenou hlavní kaplí Capilla Real, kde jsou uloženy ostatky katolických Veličenstev Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského, zamířit do Alcacería, bývalé arabské hedvábné burzy, kde najdete množství obchodů v tradičním arabském súku nebo na náměstí Plaza Bib Ramba s květinovými stánky, ústřední fontánou a sochami obrů, které bývalo dějištěm rytířských turnajů a býčích zápasů, a kde plály i hranice inkvizice. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4.den

po snídani, výlet do pohoří Sierra Nevada. Cesta začíná projížďkou malebnými vesnicemi Sierra Almería, kde je také první asi půlhodinová zastávka na ochutnávku zdejšího typického vína. Po ní se pokračuje do jižní oblasti Sierra Nevada, jedné z nejkrásnějších horských krajin Evropy. Další krátká zastávka bude v přístavu La Ragua. Sierra Nevada je nejvyšší západoevropské pohoří, s nadmořskou výškou přes 3000m. Zde se také nachází nejvyšší vrchol Iberského poloostrova, Mulhacen. Při stoupání do hor se mění klima i vegetace od typicky středomořského charakteru po mikroklima tundry s bohatstvím divokého života. Sierra Nevada je UNESCEM chráněná biosférická rezervace od roku 1986a přírodní park od roku 1989. Městečko Guadix proslulé svými jeskyněmi, které byly rozšířeny dokonce na obytné domy. Do dnešní doby je zde obydleno na 2000jeskyní, které tvoří skutečné prehistorické město a kde se nachází i Ermita Nueva. Po návštěvě Guadixu bude pauza na oběd (není v ceně) a volný čas na návštěvu katedrály (není v ceně), parků nebo obchodů. Guadix je rovněž jedno z největších a nejstarších měst v provincii. A stejně tak jedno z nejstarších osídlení ve Španělsku vůbec. Dlouhá historie se odráží dodnes v celé oblasti.

5.den

po snídani výlet do Mojacaru, asi hodinu cesty od Almeríe leží jedna z mnoha tzv. bílých vesniček (pueblos blancos), charakteristických vyvýšenou polohou a bělostnými staveními. Na místě je čas na společnou návštěvu arabských fontán i individuální toulky zvláštními uličkami. Vesnice leží necelé dva kilometry od pobřeží v úrodné krajině, která uvítala první usazené obyvatele již v neolitu. Má dávnou historii ve které všechny minulé civilizace zanechaly svůj otisk ale nepochybně je to maurská kultura, která se zachovala nejvíce. Tento fakt může být vidět v úzkých ulicích, oslnivě bílých zdech, náměstích i fontánách. Na místě je řada obchůdků i kavárniček a nedaleké pobřeží nabízí 17kilometrů pláží. Příští zastávkou je Garrucha, kde bude čas na oběd (není v ceně). Závěr cesty povede do přírodního parku Cabo de Gata, kde dá krátká zastávka možnost obdivovat místní hrad a větrný mlýn. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6.den

po snídani výlet do města Lorca v provincii Murcia. Město bylo založeno v iberské době, za Římanů bylo kolonií s krásným jménem Heliocroca (Město Slunce), za Maurů to byla nezávislá taifa. Za křesťanů bylo důležitým správním centrem, které mělo i univerzitu. Městu vévodí arabský hrad, část zdí a věží Alfonsina a AEl Espolona jsou dosud zachovány. Ve městě je klášterní chrám z 16. a 18. století, leží na Plaza de Espaňa, najdete zde nádherné rensanční a barokní paláce s erby. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7.den

po snídani, volný den, možnost koupání, večeře, nocleh v hotelu.

8.den

po snídani, dle letového řádu volný čas do odletu, transfer na letiště v Almérii, odlet do Prahy.

Počasí

Andalusie

28°C Jasno

Barcelona a okolí

24°C Skoro jasno

Costa Brava

23°C Jasno

Formentera

25°C Převážně oblačno

Ibiza

25°C Převážně oblačno

Madrid a okolí

24°C Skoro jasno

Mallorca

26°C Polojasno

Menorca

22°C Skoro jasno

×