800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKraj vína La Rioja

Místo skvělého stejnojmenného červeného vína a jedné z nejlepších kuchyň, na jaké můžete v Evropě narazit. Kraj plný vinic v okolí řeky Ebro, který vytváří nárazníkové pásmo mezi Baskickem a Kastilií. Rioja je také křižovatkou cest a kultur. Byly zde položeny základy kastilské španělštiny, nacházely se zde římské osady, o pár set let později v několika oblastech zde žilo početné maurské obyvatelstvo, které ovlivnilo místní kulturu a architekturu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

BILBAO – přílet do Bilbaa na architektonicky význačné letiště od S. Calatravy. Panoramatická projížďka městem Bilbao, od roku 1997 ozdobeným moderní budovou Guggenheimova muzea od architekta Gehryho. Prohlídka moderní části města, kde se proměňuje původně průmyslové město v jedno z hlavních měst kultury.

2. den

HARO – CASALARREINA – BRIONES – dopoledne přejezd do vnitrozemí kraje La Rioja. Prohlídka města Haro, obklopeného vyhlášenými vinicemi. Haro bylo první španělské město, které instalovalo v roce 1890 elektrické pouliční osvětlení. Jeho hlavní památkou je kostel sv. Tomáše s platereskním průčelím. Návštěva muzea vína. Pokračování do Casalarreina s barokním palácem vrchního velitele.

3. den

LOGRO~NO – ELCIEGO – SAN ASENSIO – CENICERO – prohlídka Logro~na, města na řece Ebro, kde se u železného mostu nachází kostel zasvěcený sv. Jakubovi. Přejezd do baskické vesničky Elciego, kde byla r. 2006 otevřena unikátní futuristická budova vinařství Marquéz de Riscal od architekta F. Gehryho. Návštěva sklepa, ochutnávka. Odpoledne prohlídka vesniček San Asensio s dominantním zámkem a Cenicero.

4. den

NÁJERA – SANTO DOMINGO DE LA CALZADA – SAN MILLÁN DE LA COGOLLA – dopoledne pokračování do města Nájera, zastávky na cestě sv. Jakuba, kdysi sídelního města králů Navarry. Klášter Santa Maria la Real, který dle legendy založil roku 1044 král García Sánchez III. poté, co jej sokol zavedl k soše Panny Marie v jeskyni. Pokračování do Santo Domingo de la Calzada, poutního města s klášterem, který si zachoval svůj románský a gotický ráz. V podhůří masivu Sierra de la Demanda přejezd ke klášterům San Millán de la Cogolla, v nichž byly položeny základy kastilské španělštiny. Závěrečná večeře na rozloučenou.

5. den

Transfer na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj 2 700 Kč

Počasí

Andalusie

25°C Jasno

Barcelona a okolí

24°C Polojasno

Costa Brava

20°C Jasno

Formentera

25°C Skoro jasno

Ibiza

25°C Skoro jasno

Madrid a okolí

26°C Jasno

Mallorca

25°C Polojasno

Menorca

24°C Polojasno

×