800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy jihu Portugalska a Španělska

Dvě země během jednoho okruhu s možností prodloužení o další týden koupání na malebném španělském pobřeží Costa de Luz. Obě tyto země vám nabízíme v pohodlí, se základními vstupy v ceně zájezdu.
Pobyt začíná na jihu Portugalska, země, která je malá, ale neobyčejně rozmanitá. Je to místo, které je turistickým ruchem zasaženo málo, takže tam běžně narazíte na oslavy tradičních lidových svátků, velmi jednoduché, skromné, ale lahodné jídlo, hudbu plnou nostalgie a trhy, kde se stoly prohýbají rybami, ovocem a květinami. Jih Španělska není potřeba mnoho představovat, patří bezesporu k nejkrásnějším místům Evropy. Co město, to nezapomenutelné památky, kde se prolínají stovky let historie a vlivy mnoha kultur a náboženství. A co spojuje obě země? Že tady nikdo nespěchá. Že jejich vášní je ochutnávat život. Tak co se k nim přidat?

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

FARO-LISABON
- odlet z Prahy do Fara, odjezd do Lisabonu. Prohlídka města – výstup na hrad sv. Jiří s nezapomenutelným výhledem na město, procházka starou čtvrtí Alfami s typickými křivolakými uličkami. Prohlídku zakončí sklenka Ginginha, oblíbeného a tradičního třešňového likéru. Transfer na hotel, ubytování.

2. den

LISABON-SINTRA
– dopoledne přejezd do čtvrti Belém, odkud vyjížděly námořní výpravy. Prohlídka kláštera sv. Jeronýma. Přejezd do Sintry přes jedny z nejkrásnějších vesnic Portugalska. Ochutnávka místní speciality queijady, malého kruhového koláčku plněného sýrem cottage. V tomto nejromantičtějším místě v Portugalsku prohlídka královského paláce. Pokračování do Cabo da Roca, nejzápadnějšího cípu pevninské Evropy. Dojezd do Évory, ubytování.

3. den

ÉVORA – SEVILLA
– dopoledne prohlídka Évory, města, jehož zachovalé historické centrum je zapsané na seznam UNESCO. Během prohlídky uvidíte unikátní Římský chrám v korintském stylu, který je svého druhu jediný v Portugalsku. Zachoval se poměrně neporušený, protože byl zabudován do středověké zástavby. Návštěva interiéru gotické katedrály a kostnice. Odpoledne přejezd do Sevilly, ubytování.

4. den

SEVILLA
– celodenní prohlídka jednoho z nejmalebnějších města Španělska. Toto hrdé město je přeplněné památkami. Prohlídka Španělského náměstí s pavilonem pro výstavu r.1929, nábřeží řeky-Zlatá věž, divadlo, býčí aréna. Přejezd do centra města-prohlídka interiéru katedrály s monumentální věží Giralda a hrobem K. Kolumba a interiéru královské pevnosti Alcazár. Pozdní odpoledne procházka po židovsko-arabské čtvrti Santa Cruz, radnice a staré tabákové továrny,kde pracovala slavná Carmen.

5. den

RONDA
– dopoledne přejezd oblastí tzv. bílých vesniček do Rondy, bílého města postaveného na okraji 100metrové rokle uprostřed hor Serrania de Ronda. Město schované ve vnitrozemí přitahovalo v minulosti bandity, ale bylo i domovem býčích zápasů. V 18.a 19.st.zdejší rodina Romerů vytvořila základy moderní koridy. Prohlídka města – býčí aréna, staré město, patrové mosty. Návštěva královské jezdecké zbrojnice. Volno na nákupy a následně přejezd do Granady.

6. den

GRANADA-CÁDIZ-ALGARVE
– celodenní prohlídka Granady v podhůří masivu Sierra Nevada. Prohlídka perly města - paláce Alhambra a zahrad Generalife. Návštěva tohoto opevněného měst plného středověkých a maurských paláců patří k největším lákadlům jižního Španělska. Následně přejezd do centra města, procházka starou židovsko-arabskou čtvrtí Albaicín a ke katedrále s královskou kaplí. Po prohlídce odjezd do Algarve s krátkou zastávkou v Cádizu. Toto malebné přístavní město je slavné svými domy se strážními věžemi a historicky také tím, že odsud vyplul Kryštof Kolumbus na dvě své plavby. Algarve je nejjižnější provincie, fotogenický přímořský kraj, kterému se přezdívá portugalská riviéra.

7. den

LAGOS-SAGRES
– celodenní výlet do oblasti pobřeží sv. Vincenta, místa spojeného s portugalskými zámořskými plavbami, které zde začaly r. 1415. Prohlídka přímořského města Lagos – přístav, náměstí prince Henryho, tržiště, kde se poprvé r. 1444 uskutečnil prodej černých afrických otroků Evropanům a slavný kostel Sv. Antonína. Pokračování do oblasti Ponta da Piedade, kde se nacházejí jedny z nejkrásnějších skalních útvarů na tomto pobřeží. Dojezd do Sagres, místa, které ještě ve středověku bylo považováno za konec Evropy. Proto zde princ Jindřich Mořeplavec založil v 15.st.nové opevněné město a školu navigace. Prohlídka interiéru pevnosti, která působí majestátně zvenku i zevnitř. Den ukončí výlet na mys sv. Vincenta, nejjihozápadnější bod Evropy. To býval poslední kus pevniny, který viděli mořeplavci před plavbou do neznámých končin.

8. den

– volno do transferu na letiště ve Faru (nebo pokračování v prodlouženém pobytu na pláži na jihu Španělska), odlet do ČR.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj – 5 100 Kč
- večeře (7x) – 2 500 Kč

Počasí

Andalusie

18°C Jasno

Barcelona a okolí

18°C Skoro jasno

Costa Brava

16°C Déšť

Formentera

18°C Skoro jasno

Ibiza

18°C Skoro jasno

Madrid a okolí

14°C Jasno

Mallorca

14°C Skoro jasno

Menorca

16°C Skoro jasno

×