800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMallorca pro seniory

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Program Europe Senior Tourism přináší možnost cestovat do Španělska na dovolenou za velmi výhodných cenových podmínek. Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezonu během podzimního a jarního období a část jejich nákladů je dotovaná španělskou vládou. Program je určen pro občany evropských zemí starších 55 let.

Jaké musíte splnit požadavky, abyste se mohli tohoto zájezdu zúčastnit? Dosáhnout věku 55 let. Navíc s Vámi bude moci cestovat jedna osoba libovolného věku jako doprovod, a to za stejných cenově výhodných podmínek. Programu se mohou zúčastnit i další osoby, které nesplňují požadované podmínky, ale tyto osoby pocestují bez cenového zvýhodnění.

Úvod

Mallorca je největší a kulturně nejbohatší z Baleárských ostrovů s nejdéle zavedeným turistickým ruchem. Žádný jiný evropský ostrov Vám nenabídne tak širokou škálu přírodních krás a velmi čisté ovzduší, které je provoněné pomerančovníky, mandloněmi a cypřišovými háji. Vyberete-li si Mallorku pro svou dovolenou, rozhodně neprohloupíte, písčité i kamenité pláže, azurové moře, historické památky, rušný kulturní život, dobré jídlo a pití určitě zaručí, že si svůj volný čas užijete podle svých představ. Doporučujeme návštěvu místních trhů, kde najdete nepřebernou nabídku dřevěných i keramických suvenýrů. Odpočinek po nákupech si zase můžete dopřát v některé z místních hospůdek a kavárniček.Místní kuchyně odráží stopy historie a tudíž i nájezdníků, kteří o ostrovy kdy v minulosti bojovali – mezi něž patří Arabové, Katalánci, Francouzi a Britové. Najdete zde tedy velmi barevnou gastronomii, nicméně předními místními lahůdkami zůstávají středomořské produkty jako humr nebo langusta. Ostrovy jsou rovněž známé chutným pečivem a moučníky, nebo tradičně vyráběnými sýry a uzeninami.Teploty dosahují kolem 22 stupňů v září a 20 stupňů v říjnu. Průměrná teplota vody dosahuje kolem 20 stupňů v září a 18 stupňů v říjnu.

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Palma de Mallorca, transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

2. den

Snídaně, v dopoledních hodinách individuální volno. Polodenní výlet zdarma - „Skutečná Mallorca“. Cíl tohoto výletu je hora Randa, která se nachází mezi vesničkami Algaida a Llucmajor. Její výška dosahuje 548 metrů n.m. a z vrcholku tak poskytuje krásné výhledy po okolí. Za pěkného počasí tak můžete spatřit takřka celý ostrov Mallorca. Během výletu navštívíte místní svatyni el Santuario de Nuestra Senora de Cura, ve které se nachází jeskyně, kde několik měsíců pobýval španělský filozof a básník Ramón Llull. Komplex je tvořen kostelem ze 17. století a františkánským klášterem. Večeře v hotelu, nocleh. Poznámka: Výlet může být z organizačních důvodů realizován i v jiný den pobytu.

3. den

Snídaně, celodenní individuální volno, možnost využítí fakultativních výletů, večeře v hotelu, nocleh.

4. den

Snídaně, celodenní individuální volno, možnost využítí fakultativních výletů, večeře v hotelu, nocleh.

5. den

Snídaně, celodenní individuální volno, možnost využítí fakultativních výletů, večeře v hotelu, nocleh.

6. den

Snídaně, celodenní individuální volno, možnost využítí fakultativních výletů, večeře v hotelu, nocleh.

7. den

Snídaně, celodenní individuální volno, možnost využítí fakultativních výletů, večeře v hotelu, nocleh.

8. den

Snídaně, individuální volno, transfer z hotelu na letiště v Palma de Mallorca, odlet do Prahy.

Fakultativní výlety v místě pobytu

VALLDEMOSSA (polodenní výlet):Během tohoto výletu navštívíte malou sklárnu La Fiore, která se specializuje na uměleckou výrobu foukaného skla, která je na Mallorce tradiční. Na vlastní oči budete mít možnost vidět proces výroby a neuvěřitelnou zručnost místních umělců.Pouhých 17 km od města Palma de Mallorca se v údolí pohoří Sierra de Tramuntana ve výšce 400 m n.m. nachází vesnička Valldemossa. Zde se projdeme malebnými uličkami s krásnými výhledy do okolní přírody. Dále navštívíme zvonici La Cartuja, součást místního starobylého kláštera, kterou v minulosti navštívil polský skladatel Frederic Chopin či francouzská spisovatelka George Sand. Procházka zahradou tohoto kláštera je tím nejlepším zakončením výletu.Orientační cena 29€.

PALMA DE MALLORCA (polodenní výlet):Při výletu do hlavního města Palma de Mallorca poznáte historii tohoto města. Přímo na přímořské promenádě uvidíme místní katedrálu, která je bezesporu nejhezčí historickou památkou na Baleárských ostrovech. V katedrále, postavené ve 12. -14. století a známé především pod jménem La Seu, se nachází současné dílo malíře a sochaře Miquela Barceló. Procházkou místními úzkými uličkami dojdeme až k radnici, která vyniká svou charakteristickou střechou a průčelím ze 17. století. Po obědě uvidíme hrad Castillo de Bellver, jedinou kruhovou stavbu tohoto druhu ve Španělsku. Od hradu je krásný výhled do přístavu a na celé město, je totiž postaven ve výšce 112 m n.m. Orientační cena 29€.

SOLLER (celodenní výlet):Výlet začíná návštěvou panského sídla z 16. století Son Marroig. Z teras tohoto sídla se Vám naskytne překrásný výhled do okolní krajiny. Pokračovat budeme dále přes vesničku Deia. Pro její klid a jedinečnou krásu si tuto vesničku vybíralo pro svou inspiraci mnoho spisovatelů, básníků a hudebníků. Dále dojedeme až do přístavu Puerto de Sóller , kde budete mít volný čas, abyste si sami vychutnali místní klidnou atmosféru a krásné výhledy na moře a hory, které vesničku obklopují. Místní historickou tramvají se přesuneme do centra městečka, kde je náměstí la Plaza de la Constitución a kostel La Parroquia de San Bartolomé, který je symbolem městečka. Místním vlakem se dostaneme zpět do města Palma de Mallorca. Během této cesty budete moci pozorovat krásnou okolní přírodu s pohořím Sierra de Tramuntana. Orientační cena 56€.

ALCUDIA A FORMENTOR (celodenní výlet):Tento výlet je zaměřený na sever ostrova Mallorca. Výlet začíná krátkou zastávkou ve třetím největším městě tohoto ostrova, které nese název Inca. Pokračovat budeme k poloostrovu Formentor, kde z vyhlídky El Mirador de Es Colomer můžete obdivovat krásy okolí. Přiblížíme se dále k pobřeží Formentor, známého nejen díky scéně z díla Agathy Christie. Pokračovat budeme do středověkého města Alcudia, kde stojí za pozornost místní krásné uličky s domy z 16. a 17. století, kostel nebo římský amfiteátr.Orientační cena 35€.

SON AMAR (večerní výlet):Ve staré panské usedlosti z 16. století se koná večerní představení plné hudby, tance a akrobacie. Show „Rock the World“ nám představí mezinárodní tance z Latinské Ameriky, Indie, Irska, Londýna a především ze Španělska. Během představení Vám bude servírována večeře.Orientační cena 60€.

V termínech 10.10.-17.10. a 17.10.-24.10. možnost dokoupení výletu Dračí jeskyně: 500 Kč.

Příplatky

osoba ve 2-lůžkovém pokoji (obě osoby mladší 55 let) 2900 Kč/týden, jednolůžkový pokoj 3600 Kč/týden, plná penze 770 Kč/týden

Počasí

Mallorca

19°C Slabý déšť

×