800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTuristický týden na Mallorce

  • Projížďka nostalgickým dřevěným vláčkem
  • Stará jezdecká cesta arcivévody Ludvíka Salvatorského
  • Výstup z údolí Orientu k ruinám středověkého hradu Castell de Alaro

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

1. DEN
Přílet na ostrov Mallorca, transfer do hotelu v oblasti Alcúdia, ubytování.

2. DEN
Po snídani odjezd autobusem do střediska C´an Picafort (cca 20 minut). Lehká pobřežní trasa po písečné pěšině podél zálivu Bahía de Alcúdia vedoucí dunami posetými jarními rostlinami kolem pravěkého talayotického pohřebiště v Son Baulo k usedlosti Son Real. Návrat do hotelu. (3–3,5 h/8 km)

3. DEN
Po snídani odjezd autobusem k majáku na poloostrově Formentor, poté nenáročná trasa po lesních pěšinách borovicovými háji vedoucí k oblázkové zátoce Cala Murta s průzračnou vodou a písečné pláži u legendárního hotelu Formentor, volný čas na pláži. Na zpáteční cestě zastávka u impozantní vyhlídky Es Colomer s výhledy na vysoké štíty hor padající přímo do moře. (3–3,5 h/8 km)

4. DEN
Po snídani odjezd z hotelu. Vydáte na výstup z údolí Orientu k ruinám středověkého hradu Castell de Alaro. Z malebného údolí Orientu výstup po pohodlné cestě lemované starými olivovníky na stolovou horu se zříceninou kdysi nedobytné středověké pevnosti. Panoramatické výhledy na nejvyšší vrcholy pohoří Tramuntana i centrální část ostrova. Sestup do oblasti Alaro a transfer do hotelu v oblasti C´an Pastilla/Playa de Palma, ubytování.


5. DEN
Po snídani odjezd z hotelu do malebné vesničky umělců Deia. Po prohlídce vesničky následuje oblíbená pěší túra po zpevněných dlážděných cestách do města Soller. Trasa vede krajinou kolem teras s olivovníky a nádhernými výhledy na pobřeží i vysoké horské štíty. Po prohlídce města Soller cesta nostalgickým dřevěným vláčkem do hlavního města Palma de Mallorca. Návrat do hotelu. (4–4,5 h/10 km)

6. DEN
Volný program.

7. DEN
Po snídani odjezd autobusem. Pěší túra po částečně zpevněných kamenitých cestách vedoucí lesy cesmínových dubů přes starou jezdeckou cestu Ludvíka Salvatorského s působivými výhledy na severní pobřeží a horskou oblast Tramuntany. Odpoledne volný čas k prohlídce středověké vesničky Valldemossa s malebnými zákoutími. Návrat do hotelu. (4,5–5 h/12 km)

8. DEN
Volno až do transferu na letiště, odlet.

Počasí

Mallorca

22°C Skoro jasno

×