800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMaroko, Portugalsko, Španělsko

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Cesta, při níž na vás dýchne historie a orientální atmosféra na každém kroku.

1. den
- odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování, volno.

2. den
- dopoledne prohlídka Lisabonu – panoramatická projížďka autobusem – starobylá čtvrť Alfama, klášter sv. Jeronýma (UNESCO), Belémská věž, symbol všech mořeplavců, hrad sv. Jiří. Odpoledne volno nebo fakultativní výlet do malebného města Sintra, které se díky svým palácům a zahradám dostalo na seznam památek UNESCO. Prohlídka královského paláce ze 14. st. Večer fakultativní možnost večeře ve stylu fado.

3. den
- dopoledne přejezd do Évory, prohlídka centra města a katedrály s kostnicí. Pokračování cesty do Sevilly – seznamovací okružní jízda městem – nábřeží, Zlatá věž, Plaza de Espaňa.

4. den
- po snídani transfer do Algeciras a přejezd přes Gibraltarský průliv do Tangieru. Dojezd do Fésu.

5. den
- celodenní prohlídka Fésu, hlavního duchovního a kulturního centra země. Staré město je jedním ze stále živých středověkých měst na světě, najdete zde např. nezapomenutelné rozsáhlé barvírny a tradiční koželužny. Toto královské město bylo založeno v 8. st. a svého vrcholu dosáhlo ve 14. st. Jeho univerzita, založená v 9. st., je nejstarší nepřetržitě fungující univerzitou na světě. Prohlídka medíny, jejíž spleť křivolakých uliček je zážitkem, na který se nezapomíná – Kairuánská mešita (exteriér), mešita a mauzoleum Muláje Indíse II (exteriér), medresa Attarine – ubytovací budova pro studenty s krásnou vnitřní výzdobou, a fontány Najjarine.

6. den
- dopoledne přejezd oblastí Středního Atlasu do Beni Mellal, malebného města obehnaného hradbami ze 17. st. Nepřehlédnutelnou dominantou města je obranná pevnost Kasbah Ras el Ain. Od ní je překrásný výhled nejen na město, ale i na pole s pomerančovníky a olivovníky v okolní nížině. Krátké zastavení v Ifrane, jež více než severní Afriku připomíná Evropu. Postaveno bylo Francouzi ve 30. letech minulého století v nadmořské výšce 1 650 m n. m. jako kopie středisek alpského stylu. Odpoledne dojezd do Marrákeše.

7. den
- celodenní prohlídka Marrákeše, která je největším městem Maroka ve vnitrozemí. Město bylo založeno v 11. st., přezdívá se mu „červená perla“ a je tvořeno neuvěřitelnou směsí etnických skupin, arabské a islámské architektury. Prohlídka – hrobky dynastie Saadů ze 16. a 17. st, objevené až r. 1917, mešita Kutubíja (exteriér), palác Bahia a zahrady Menara ze 12. st., které se nacházejí za městem u pohoří Atlas. Den zakončíte návštěvou trhu (súku), který je největší v zemi. Zde uvidíte představení místních tanečníků, akrobatů nebo zaklínačů hadů.

8. den
- přejezd do Casablanky, prohlídka. Toto největší město Maroka a jedno z největších měst Afriky je centrem obchodu a místem, kde se nachází největší přístav v severní Africe. Prohlídka – centrální tržiště, novodobá mešita Hassana II (exteriér) – třetí největší na světě, rezidenční čtvrť Anfa, náměstí Spojených národů.

9. den
- dopoledne přejezd zpět do Algeciras, dojezd na pobřeží do Algarve.

10. – 11. den
- volno na pláži v Algarve.

12. den
- volno do transferu zpě do Lisabonu, odlet do Prahy.

Počasí

Andalusie

23°C Jasno

Barcelona a okolí

20°C Polojasno

Costa Brava

18°C Jasno

Formentera

23°C Skoro jasno

Ibiza

23°C Skoro jasno

Madrid a okolí

22°C Skoro jasno

Mallorca

20°C Skoro jasno

Menorca

20°C Skoro jasno

×