800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNárodní parky a horská údolí Pyrenejí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Barcelony / Gerony, transfer na ubytování do Olotu, který je nepsaným hlavním centrem vulkanické oblasti Garrotxa a leží přímo v přírodní rezervaci. Nocleh.

2. den

Snídaně. Pěší túra kolem vulkánu Croscat v přírodním parku Garrotxa, kde se nachází na 40 vulkánů. Projdete se po kráteru, a po vyvřelé lávě sopky, kde nyní roste úžasný bukový les, známý jako la Fageda d´en Jordá(cca 6-7 km). Den ukončíte návštěvou opevněné středověké osady Santa Pau s hradem ze 13. století. Historické centrum městečka bylo prohlášeno národní památkou. Návrat na ubytování do Olotu. Přímo z městečka Olot lze vystoupat na vulkán Montsacopa, odkud jsou krásné výhledy na město i na blízké Pyreneje. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd autobusem do blízkosti osady Bagá, odkud začíná lehká pěší túra přírodním parkem Cadí – Moixeró, vyznačující se bohatou biodiversitou a řadou míst se speciálním kouzlem. Po starobylé Vía Nicolau z r. 1914, jejíž hlavní atraktivitou jsou tunely a mosty půjdete ze Sant Joan přes Bagá do Guardioly. (cca 6 km). Zastávka ve starobylé osadě Bagá. Pro zdatnější turisty možnost výstupu přes Coll de Jou (2021 m) na Penyas Altes de Moixeró (2 360 m) a korytem de la Serp sestup do Greixeru (1125 m) (cca 9 km). Odjezd na ubytování v oblasti největšího horkého údolí v Evropě, ve Vall de Cerdanya. Nocleh.

4. den

Snídaně. Po snídani vás autobus odveze přes Puigcerdá na francouzskou stranu Pyrenejí do malé osady Eyne (1700 m), odkud začíná pěší túra přes přírodní rezervaci Cambre d´Aze proslulou svou bohatou vegetací do St. Pierre dels Forcats (1684 m). Při túře budete moci sledovat nejen okolní kopce, ale i údolí s nekonečnými lesy borovic a jedlí (cca 6-7 km). Zdatnější turisté si mohou prodloužit trasu výstupem na Cambre d´Aze (2 711 m) Odpoledne zastávka v půvabné osadě obklopené hradbami Mont Louis. Možnost projížďky žlutým vláčkem (cca 10-12 EUR), symbolem katalánských Pyrenejí od r. 1909. Návrat na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne návštěva hlavního města knížectví Andorra, Andorra la Vella, po té pokračování do Vielhy, správního centra Vall d´Aran, vyhlášeného v roce 1976 národní kulturní památkou. Vielha je malá půvabná osada, která leží ve výšce 974 m a je malebně obklopena ze všech stran vrcholky nad 2000 m. Ubytování ve Vielha. Nocleh.

6. den

Snídaně. Brzy ráno vás autobus zaveze do Vall de Boí, které je proslulé nejen svou přírodní krásou, ale i souborem románských kostelů z 12.-13. století, které jsou pod ochranou UNESCO. Po cestě krátké zastávky v Cardet, s kostelíkem Santa María de Cardet a v Erill la Vall s kostelem sv. Eulálie. Pěší túra z Taull do Boí a dále do Durro a Barruery, při které budete moci obdivovat architekturu osad, kde se jakoby zastavil čas (cca 8,5 km). Návrat na ubytování do Vielhy. Nocleh.

7. den

Snídaně. Ráno se vypravíte z Vielhy do městečka la Seu d´Urgell, po cestě zastávka v národním parku Aigues Tortes y San Mauricio, který je mimo jiné i rájem jezer. Krátká pěší túra po Aigues Tortes de Colomers. Túra začíná u lázní Tredos a vede kolem řeky s bohatou říční vegetací až ke kaskádám, odkud se stoupá ke Cabana d´Aigues Tortes. Cesta pokračuje lesem s piniemi a jedlemi až k mostu a k vyhlídce a zpět k lázním Tredos (cca 2 hodiny). Ubytování v Seu d´Urgell, starobylém městě, které se pyšnilo katedrálou již v době Vizigótů, obdivovat můžete domy s podloubími, bývalou židovskou čtvrť nebo románský kostel sv. Michala. Nocleh.

8. den

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální výměna na vstupy

70 EUR.

Počasí

Andalusie

31°C Jasno

Barcelona a okolí

25°C Polojasno

Costa Brava

19°C Slabý déšť

Formentera

26°C Polojasno

Ibiza

26°C Polojasno

Madrid a okolí

28°C Jasno

Mallorca

26°C Skoro jasno

Menorca

25°C Skoro jasno

×