800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyObjevování vrcholů v přírodním parku Alt Pirineu - Katalánské pyreneje

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet na letiště do Barcelony, doprava do hotelu, večeře
Po příletu na letiště El Prat, v Barceloně, budete očekáváni průvodcem, který zajistí dopravu do města Tavascan, v přírodním parku Alt Pirineu. Po večeři si s průvodcem projdete jednotlivé denní etapy, spolu s doporučením na vybavení a s předpovědí počasí pro nadcházející dny.

2. den

Okruh Tavascan – Tavascan kolem jezera Certascan
Během této etapy navštívíme největší přírodní jezero na jižní straně Pyrenejí. Z vrcholku Certascan se pokocháme drsným horským hřebenem, dělícím Francii od Španělska. Jedná se o tak zvaná „modrá jezera“, na kterých i začátkem léta leží ledová krusta. Spatříme také - Bordas, starobylé pastýřské přístřešky z dob, kdy zemědělství bylo hlavním způsobem obživy. Pokud budete v dobré fyzické kondici, můžeme společně zdolat vrchol Certascan a prodloužit tak tuto etapu na 17,5 km a celkové nastoupané převýšení na 1510 m.
Po návratu, a za předpokladu, že skupina není úplně vyčerpaná, navštívíme obří stavbu tři vodních elektráren. Byly vystavěny v letech 1950 až 1974, v městě Tavascan, a leží půl kilometru pod povrchem, v hoře Pic de Guerón (2 656 m). Společně se dozvíme více o produkci a konstrukci celého díla od odborníka, který nás tímto místem provede.

Vzdálenost 15,6 km. Skutečná doba chůze 6h 45‘. Celkové stoupaní 1235 m.

3. den

Přesun z Tavascan do Àreu.
V tento den navštívíme jeden z nejkrásnějších ledovcových reliéfů s jezerem Baborte. Po celý den budeme obdivovat krajinu alpského rázu. Z nejvýše položeného místa – průsmyku Baborte (2 488 m) se nám naskytnou obdivuhodné rozhledy na pláň Boavi. Z údolí Cardós se postupně přesuneme pozoruhodnou krajinou do údolí Ferrera, kde se na konci této etapy ubytujeme v novém hotelu. Večer nám průvodce představí tři druhy místních vín, spolu s místním sýrem a klobásami. Řekneme si více o charakteru a chuti, každého z pečlivě vybraných vín.

Vzdálenost 11,6 km. Skutečná doba chůze 6h 30‘. Celkové stoupaní 1150 m

4. den

Přesun z Àreu do Estanys de Baiau
V této etapě zavítáme na pláň Boet. Jde o ledovcovou kotlinu, pokrytou vrstvou sedimentů, s rezervoáry vody a s loukami, které jsou během léta plné rozkvetlých květin a hmyzu. Budeme se pohybovat v prostředí alpského krajinného rázu plného stříbrných jedlí a trpasličích borovic.
Budeme mít možnost spatřit kamzíky a červeného skokana a typický reliéf ledovcového vrásnění v údolí Ascorbes. Pokud nám fyzické síly dovolí, zdoláme průsmyk Portella de Baiau (2 757 m), odkud se tváří v tvář postavíme nejvyššímu vrcholu Andorry – Comapedrose. Z vrcholu budeme mít také možnost spatřit řadu dravců; jako třeba orlosupa bradatého, supa bělohlavého, orla skalního a sokola stěhovavého. Nicméně, měli bychom mít na paměti, že nás čeká, další den, nejtěžší etapa.
Odpoledne navštívíme biologickou ovčí farmu, kde se dozvíme zajímavosti o chovu ovcí a problematice spojené s tímto řemeslem.

Vzdálenost 14 km. Skutečná doba chůze 6h. Celkové stoupaní 700 m

5. den

Přesun z Àreu do Pic d’Estats a zpět do Àreu
Bezpochyby je to nejtěžší etapa s výstupem na nejvyšší vrchol Katalánska – Pic d‘ Estats (3 143 m). Ačkoli nejde o technicky obtížný výstup, stoupání je dlouhé a velmi příkré. Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších vrcholů v Katalánsku, po jehož zdolání se nám naskytne úžasný panoramatický výhled na Francouzskou část Pyrenejí – Ariège a jezero Estats. Odměnou nám bude poslední pokrm v Pyrenejích, připravený podle speciálního receptu, v kombinaci s vynikajícím vínem.

Vzdálenost 16,8 km. Skutečná doba chůze 7h 30‘. Celkové stoupaní 1450 m.

6. den

Snídaně, přeprava na letiště El Prat v Barceloně
Po snídani v hotelu se rozloučíme a připravený dopravní prostředek zajistí cestu na letiště El Prat v Barceloně.

Pro zájemce je připraveno prodloužení pobytu o třídenní program v Barceloně.

Počasí

Andalusie

31°C Jasno

Barcelona a okolí

22°C Polojasno

Costa Brava

21°C Jasno

Formentera

24°C Skoro jasno

Ibiza

24°C Skoro jasno

Madrid a okolí

26°C Polojasno

Mallorca

25°C Polojasno

Menorca

23°C Skoro jasno

×