800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh historickým Španělskem

Barcelona - Zaragoza – Toledo – Córdoba – Sevilla – Granada – Valencie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd

Barcelona - Zaragoza – Toledo – Córdoba – Sevilla – Granada – Valencie

Program zájezdu

1. den: Praha – Barcelona
Odlet z České republiky; přílet do Barcelony; transfer do hotelu; ubytování.

2. den: Barcelona – Zaragoza – Madrid
Po snídani odjezd do Zaragozy; města ležícího na řece Ebro. Volný program v Zaragoze. Nejvýznamnější památkou v Zaragoze je Bazilika del Pilar; dále katedrála La Seo; která je součástí seznamu UNESCO. Nádhernou ukázkou arabské architektury je palác Aljafería pocházející z 11. století.; ubytování v okolí Madridu.

3. den: Madrid – Toledo – Madrid
Po snídani návštěva Toleda; které je od roku 1986 na seznamu UNESCO. Historická část Toleda je ve skutečnosti pevnost; kterou obtéká řeka Tajo. Na městské architektuře uvidíte prvky jak arabské vlády a tak křesťanství. Při prohlídce města uvidíte kostel Santo Tome; toledskou katedrálu a synagogu s kostelem. Odpoledne Panoramatická exkurze Madridu; ubytování.

4. den: Madrid – Córdoba – Sevilla
Po snídani odjezd do Córdoby; návštěva města. Córdoba se rozkládá na obou březích řeky Guadalquivir. Zde shlédnete unikátní Mezquitu – původně mešita; do které se vestavěla katedrála. Následuje odjezd od Sevilly; fakultativně možnost navštívit Flamengo; ubytování v okolí Sevilly.

5. den: Sevilla – Jerez de la Frontera – Algeciras
Po snídani návštěva města Sevilly. Sevilla je metropolí Andalusie. Zde shlédnete jedinečnou katedrálu a nejvýznamnější památku z dob nadvlády Arabů – místní Alcázar; který je součástí seznamu UNESCO. Sevilla je také známa díky pořádání býčích zápasů. Následuje přejezd do města Jerez de la Frontera; fakultativně možno navštívit Bodegu (vinný sklep); ubytování v okolí Algeciras.

6. den: Algeciras – Granada
Po snídani možnost fakultativně navštívit Gibraltar; zámořské území Spojeného království. Odjezd do Granady; návštěva Paláce Alhambra; středověkého komplexu paláců a pevností. Ubytování v hotelu v okolí Granady.

7. den: Granada – Valencie – Costa Dorada
Po snídani odjezd do Valencie; města rozprostírajícího se na pravém břehu řeky Turia. Zde navštívíte místní katedrálu. Ubytování v okolí Tarragony nebo v oblasti Costa Dorada.

8. den: Costa Dorada – Praha
Transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

Možnost dokoupení polopenze za příplatek.

V ceně zájezdu je zahrnuto
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování v 3 * hotelu (v případě 8 denního zájezdu 7 nocí ); stravování – snídaně; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb..

V ceně zájezdu není zahrnuto
Vstupy do památek 80 EUR /osobu (vybírá průvodce na počátku pobytu); spropitné pro řidiče cca 5 - 6 EUR / osobu. Správní turistická daň vztahující se na všechny ubytovací zařízení v oblasti Costa Brava (1. a poslední noc v rámci poznávacího zájezdu). Výše taxy je 2;5 EUR / noc / osobu v 5 * ubytovacím zařízení; 1 EUR / noc / osobu ve 4 */4 *+ ubytovacím zařízení; 0;5 EUR / noc / osobu v ubytovacím zařízení ostatních kategorizací. Daň je splatná na místě v hotelu při příjezdu. Doporučený příplatek za cestovní pojištení 468 Kč/ osoba/ pobyt; 702 Kč /pobyt / dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/ dítě do 18 let/ pobyt. Možnost dokoupení polopenze za příplatek

Níže uvedené fakultativní výlety lze zakoupit u delegáta v průběhu okruhu:

  • Gibraltar - 24 EUR/osoba
  • Show Flamengo v Granadě (nápoje v ceně) - 20 EUR/osoba
  • Jerez Cherry - 5 EUR/osoba

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 35 osob. Změna programu vyhrazena.

Počasí

Andalusie

15°C Jasno

Barcelona a okolí

14°C Skoro jasno

Costa Brava

15°C Skoro jasno

Formentera

14°C Jasno

Ibiza

14°C Jasno

Madrid a okolí

8°C Jasno

Mallorca

10°C Skoro jasno

Menorca

15°C Jasno

×