800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách Gaudího aneb Barcelona očima místních

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Poslední den v Pyrenejích, přesun do Barcelony
Pobyt v Pyrenejích zakončíme snídaní a zanedlouho se octneme uprostřed Katalánské metropole, Barcelony. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu a směle vyrazíme po stopách Gaudího nejproslulejších domů. Po cestě si ukážeme dům Palau Robert, Casa Batlló, Casa Ametller, Casa Lleó Morera, Casa Mulleras, Casa Enric Batlló, Casa Pia Batlló, Casa Serra , vstoupíme do Casa Milà, neboli La Pedrera a pokocháme se Gaudího užasným architektonickým stylem.

Poobědvat můžete ve vyhlášené modernistické restauraci Fonda España, která byla vyzdobena Katalánským architektem a učedníkem Gaudího - Domènechem i Muntaner. Po obědě bude jen na vás, kam se vydáte za dalšími zajímavostmi a půvaby Barcelony. Avšak rádi bychom vám doporučili návštěvu obchůdku v Židovské čtvrti, kde mniši ze španělských klášterů vyrábí sladkosti a víno.

Povečeřet můžete v tradiční Baskické krčmě, kde budete mít možnost ochutnat tapas a přírodní jablečné víno (cider). I večerní Barcelona má své kouzlo a zaslouží si procházku.

2. den

Návštěva Sagrada Familia, lázní, obchůdku s nejlepším sýrem
Na snídani si zajdeme do nedaleké krčmy. Dopoledne nás čeká návštěva architektonického skvostu, Sagrada Familia. Po prohlídce jedné z nejnavštěvovanějších zajímavostí Barcelony se vydáme ochutnat ten nejlepší sýr, doplněný o sklenku vína. Navštívíme staré Římské lázně - Aire de Barcelona, kde si každý může zvolit svojí proceduru pro magický okamžik.

Za návštěvu stojí restaurace Mirador del Palau, která nabízí znamenitý výhled na modernistické průčelí Palau de la Musica, což je jedna z nejsymboličtějších modernistických budov v Barceloně. Toulky Barcelonou mohou být nekonečné, stejně jako hlad a žízeň, s doporučením tradiční Katalánské restaurace Senyor Parellada.

3. den

Návštěva Sabater Hermanos, volný program s doporučením, doprava na letiště
Ráno posnídáme v nedaleké krčmě a poté se vydáme navštívit voňavý obchůdek , v srdci gotické čtvrti, Sabater Hermanos, kde nám představí tradiční výrobu přírodního mýdla. Do odjezdu na letiště bude volný program, je však spousta míst která můžete navštívit. Například : nejkrásnější Gotický kostel Santa Maria del Mar, tržiště Born, modernistické železniční nádraží Francia a klášter Sant Agustí. Na konci zájezdu se rozloučíme a průvodce vás doprovodí na náměstí Placa Catalunya, odkud jezdí přímá autobusová linka na letiště El Prat.
Moc bychom se přáli, abyste měli na Barcelonu ty nejkrásnější vzpomínky a abyste se sem ještě někdy vrátili.

Počasí

Andalusie

22°C Jasno

Barcelona a okolí

23°C Převážně oblačno

Costa Brava

19°C Převážně oblačno

Formentera

24°C Polojasno

Ibiza

24°C Polojasno

Madrid a okolí

22°C Jasno

Mallorca

24°C Polojasno

Menorca

23°C Převážně oblačno

×