Zobrazit všechny nabídky
Španělsko

Po stopách Gaudího aneb Barcelona očima místních


   Poloha a popis

   1. den

   Poslední den v Pyrenejích, přesun do Barcelony
   Pobyt v Pyrenejích zakončíme snídaní a zanedlouho se octneme uprostřed Katalánské metropole, Barcelony. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu a směle vyrazíme po stopách Gaudího nejproslulejších domů. Po cestě si ukážeme dům Palau Robert, Casa Batlló, Casa Ametller, Casa Lleó Morera, Casa Mulleras, Casa Enric Batlló, Casa Pia Batlló, Casa Serra , vstoupíme do Casa Milà, neboli La Pedrera a pokocháme se Gaudího užasným architektonickým stylem.

   Poobědvat můžete ve vyhlášené modernistické restauraci Fonda España, která byla vyzdobena Katalánským architektem a učedníkem Gaudího - Domènechem i Muntaner. Po obědě bude jen na vás, kam se vydáte za dalšími zajímavostmi a půvaby Barcelony. Avšak rádi bychom vám doporučili návštěvu obchůdku v Židovské čtvrti, kde mniši ze španělských klášterů vyrábí sladkosti a víno.

   Povečeřet můžete v tradiční Baskické krčmě, kde budete mít možnost ochutnat tapas a přírodní jablečné víno (cider). I večerní Barcelona má své kouzlo a zaslouží si procházku.

   2. den

   Návštěva Sagrada Familia, lázní, obchůdku s nejlepším sýrem
   Na snídani si zajdeme do nedaleké krčmy. Dopoledne nás čeká návštěva architektonického skvostu, Sagrada Familia. Po prohlídce jedné z nejnavštěvovanějších zajímavostí Barcelony se vydáme ochutnat ten nejlepší sýr, doplněný o sklenku vína. Navštívíme staré Římské lázně - Aire de Barcelona, kde si každý může zvolit svojí proceduru pro magický okamžik.

   Za návštěvu stojí restaurace Mirador del Palau, která nabízí znamenitý výhled na modernistické průčelí Palau de la Musica, což je jedna z nejsymboličtějších modernistických budov v Barceloně. Toulky Barcelonou mohou být nekonečné, stejně jako hlad a žízeň, s doporučením tradiční Katalánské restaurace Senyor Parellada.

   3. den

   Návštěva Sabater Hermanos, volný program s doporučením, doprava na letiště
   Ráno posnídáme v nedaleké krčmě a poté se vydáme navštívit voňavý obchůdek , v srdci gotické čtvrti, Sabater Hermanos, kde nám představí tradiční výrobu přírodního mýdla. Do odjezdu na letiště bude volný program, je však spousta míst která můžete navštívit. Například : nejkrásnější Gotický kostel Santa Maria del Mar, tržiště Born, modernistické železniční nádraží Francia a klášter Sant Agustí. Na konci zájezdu se rozloučíme a průvodce vás doprovodí na náměstí Placa Catalunya, odkud jezdí přímá autobusová linka na letiště El Prat.
   Moc bychom se přáli, abyste měli na Barcelonu ty nejkrásnější vzpomínky a abyste se sem ještě někdy vrátili.

   Cena zahrnuje

   Ubytování se snídaní
   Doprava z Pyrenejí do Barcelony
   Místní průvodce pro všechny naplánované aktivity
   Prohlídky La Pedrera, Sabater Hermanos, Sagrada Familia, Formatgeria la Seu

   Cena nezahrnuje

   Leteckou dopravu
   Obědy a večeře
   Výběr procedury v lázních Air Barcelona
   Doprava z Barcelony na letiště poslední den
   Jakékoliv další náklady neuvedené výše

   Poznámka

   Pojeďte se podívat na nevšední prohlídku Katalánské metropole, Barcelony.
   Nechte se nadchnout pestrostí a temperamentem, vychutnejte si báječné místní pokrmy v mále skupině přátel nebo budoucích přátel, nadšených pro společné záliby, které v sobě zahrnují jak poznávání architektonických skvostů od Gaudího, tak ochutnávku místních specialit, vín a historie. Členové skupiny mohou pocházet z různých zemí, (České republiky, Španělska , Francie,...), což v malé skupině přispěje ke vzájemnému obohacení o kulturní zvyklosti. Ačkoliv se jedná o kulturně zaměřenou dovolenou, zbyde dostatek času pro individuální návštěvy. Například: stadionu FC Barcelona Camp Nou, L’aquarium Barcelona či parku Güell, odkud se můžeme pokochat panoramatickými výhledy na Barcelonu.