800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoklady španělského kulturního dědictví UNESCO

  • Poznávací zájezd spojený s návštěvou nejznámějších památek Španělska

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

program „A“: v dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den

program „A“:
v dopoledních hodinách příjezd do oblasti Costa Brava/Maresme, uložení zavazadel v hotelu, volno, ubytování na pokojích v odpoledních hodinách. Program „B“: v závislosti na letových časech odlet z Prahy do Španělska, transfer z letiště do hotelu v oblasti Costa Brava/Maresme, ubytování v hotelu. Dále společný program „A“ i „B“.

3. den

snídaně, odjezd k prohlídce cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného ve 12. století, pohřebiště aragonských králů. Přejezd španělským vnitrozemím do nejstaršího španělského univerzitního města Alcalá de Henarés (UNESCO), které se stalo vzorem pro zakládání měst španělskými misionáři v Latinské Americe. Prohlídka historického centra (arcibiskupský palác, Calle Mayor - nejdelší ulice s podloubími v Evropě, exteriér rodného domu spisovatele Miguela de Cervantese, Cervantesovo náměstí, univerzitní čtvrť), odjezd k ubytování, večeře.

4. den

snídaně, Madrid – hlavní město Španělska. Okružní jízda (Paseo del Prado, Paseo de la Castellana, Gran Via), poté pěší prohlídka města (exteriéry královského paláce, Plaza Mayor, Puerta del Sol), odpoledne volno, možnost návštěvy jedné z nejvýznamnějších obrazáren na světě Museo del Prado, centrum moderního umění Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro, odjezd k ubytování, večeře.

5. den

snídaně odjezd do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO), prohlídka jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce El Escorial s bazilikou a panteonem španělských králů. Přejezd do Segovie (UNESCO), prohlídka historického centra (římský akvadukt, který je jedním z nejzachovalejších v Evropě, exteriér katedrály, exteriér pevnosti Alcázar, pohled na románský kostel Veracruz, městské opevnění z 12. Století, odjezd k ubytování, večeře.

6. den

snídaně, odjezd do Ávily (UNESCO), prohlídka mohutných městských hradeb z 11.století, katedrály a historického centra, přejezd do Toleda, prohlídka města (UNESCO) (Katedrála, kostel Sv. Tomáše s jedinečnou mudéjarskou věží, Sinagoga del Tránsito – Museo Sefardí , bývalá synagoga dnes kostel Santa María la Blanca, mešita z 10 st. – dnes kostel Cristo de la Luz, muzeum El Greca), ve večerních hodinách dojezd do hotelu, večeře.

7. den

snídaně, odjezd do pevnostního města Cuenca (UNESCO), prohlídka historického centra – „zavěšené“ domy, věž Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia, odjezd do horského města proslulého mudéjarskou aragonskou architekturou (UNESCO) Teruel, prohlídka historického centra – mudéjarská věž San Salvador, náměstí Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarská katedrála, mudéjarský kostel a věž San Pedro + mauzoleum „Amantes de Teruel“ (milenci z Teruelu), odjezd k ubytování, večeře.

8. den

snídaně, odjezd do Barcelony (UNESCO) panoramatická projížďka modernistickou částí města s architektonickými díly A. Gaudího (Casa Batlló, Casa Milá – La Pedrera, exteriér rozestavěného chrámu Sagrada Família), volno - prohlídka historického centra : tzv. „gotické“ čtvrti , ulice La Rambla, tržnice la Boquería, námořní přístav, ve večerních hodinách odjezd k ubytování, večeře

9. den

program „A“: snídaně, volno, možnost koupání, ve večerních hodinách odjezd do ČR; program „B“: snídaně, v závislosti na letových časech transfer na letiště, odlet do ČR.

10. den

program „A“:
příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 25.

Povinné příplatky

pobytová taxa v místě: cca 0,50 – 1,00 EUR/osoba/den.

Možnosti ubytování

Počasí

Andalusie

24°C Jasno

Barcelona a okolí

20°C Skoro jasno

Costa Brava

23°C Jasno

Formentera

17°C Jasno

Ibiza

17°C Jasno

Madrid a okolí

25°C Jasno

Mallorca

17°C Jasno

Menorca

17°C Jasno

Podobné hotely v této lokalitě

Katalánsko - letecky

Katalánsko - letecky

Španělsko

Cena od: 16 490 Kč

Pro skupinu: