800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRozmanitost a krásy tří Kanárských ostrovů

Tenerife • La Gomera • La Palma

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy na Tenerife, transfer do hotelu Tropical Playa 3* Playa de las Americas, ubytování, večeře.

2.den

po snídani kolem 8:00 hod transfer do přístavu Los Cristianos, odjezd v 09:00 hod cca 40min. trajektem na ostrov La Gomera, vzdálený asi 35 km od Tenerife. Návštěvníky ostrov okouzlí svou bujnou vegetací. Tvoří jej jeden horský masiv Alto de Garajonay, dále mnoho roklí (barrancos) a skal kruhovitě se svažujících do moře. Hned s přístavu se i se zavazadly vydáme na okružní cestu ostrovem La Gomera, pojedeme přes údolí Valle de Hermigua, kde spatříme typické přírodní scenerie ostrova, skalnaté pobřeží, krásné výhledy, přes městečko La Palmita dorazíme do Juego de Bolas – turistické centrum a místní muzeum. Odpočineme si u Laguny Grande v Národním parku Garajonay – procházka deštným pralesem a budete pozváni na typický gomerský oběd ( v ceně). Cesta pokračuje přes známé historické vesnice Igualero, Chipude, Las Halas y El Cercado ke skalám (sopečného původu) Los Roques de Agando, kde bude krátká zastávka k forografování a následně návrat do San Sebastianu Ubytování v hlavním městě ostrova San Sebastianu nebo okolí, město je úzce spojené s Kryštofem Kolumbem a jeho cestami do Ameriky. Po okružní jízdě volný čas v San Sebastianu. Večeře, nocleh v hotelu Garajonay.

3.den

po snídani se v cca v 8:45 h. vydáme do přístavu, v 09:30 trajektem z ostrova La Gomera přeplujeme na ostrov La Palma, ubytujeme se v hotelu, volný den na ostrově La Palma, nocleh a večeře v Aparthotelu Caledonia Las Olas 3*.

4.den

po snídani se vydáme na okružní jízdu ostrovem, odjezd do hlavního města stejnojmenného ostrova La Palma, krátká prohlídka města (např. Plaza Espaňa), dále navštívíme kapli Nuestra Seňora de las Nieves, patronky ostrova – krátká zastávka. Cesta bude pokračovat k vyhlídce Mirador de la Concepcion, kde uvidíme překrásné panoramatické pohledy na město a vesnici Las Breňas. Přes vesnici El Paso se dostaneme k vyhlídce Mirador de la Cumbrecita, kde bude cca hodinová přestávka. Dále u Mirador de Las Chozas uvidíme panoramatický výhled na La Caldera de Abituriente – obrovský sopečný kráter ve vnitrozemí ostrova – průměr kráteru cca 10 km. Odtud se vypravíme do městečka Los Llanos de Aridane, kde bude oběd v restauraci Salta si Puedes. Naše cesta bude pokračovat do města Fuentecaliente, kde se projdeme po hřebenu sopky San Antonio, odtud je pěkný výhled na nejmenší sopku ostrova – El Teneguia. Následovat bude zastávka v městě Mazo, kde navštívíme manufakturu Mazo, tady se vyrábí místní keramika, ochutnáme místní víno. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5.den

v 5:00 hod. ráno odjezd z hotelu Aparthotelu Caledonia Las Olas 3* (snídaně formou balíčku), cesta do přístavu, v 6:00 hod trajektem poplujeme do přístavu Los Cristianos na Tenerife, ubytování v hotelu Tropical Playa 3* v Playa Las Americas, odpoledne volné, večeře, nocleh.

6.den

po snídani se vypravíme poznat krásy ostrova Tenerife. Vystoupáme klikatou silnicí lemovanou borovicemi do Národního parku Caňadas del Teide údolím Valle de Ucanca přes Boca Tauce. Zde bude krátká zastávka u Roques de Garcia – fotogenické skalní město tvořené vyvřelinami, odkud je úchvatný pohled na sopku a nejvyšší horu Španělska Teide (3718 m). Překvapí vás různorodost této sopečné krajiny. Výlet pokračuje přes údolí Orotava, kde zastavíme na oběd. Pokračovat budeme do městečka Icod de los Vinos s možností ochutnat místní vína, likéry a sýry, zastavíme také u „dračího stromu“. Pokračuje se přes Garachio (městečko kdysi zasypané lávou). Odtud pojedeme směrem na sever Cumbre de Ethos – místo, kde se zcela mění vegetace i teplota je zde o něco chladnější, tato oblast je neuvěřitelně zelená. Navštívíme městečko Santiago del Teide a pak již návrat do hotelu, nocleh.

7.den

po náročném programu si zasloužíte trochu odpočinku, a proto strávíme poslední den odpočíváním u moře..

8.den

volný čas do odletu. Odlet do Prahy.

Počasí

Andalusie

27°C Jasno

Barcelona a okolí

20°C Jasno

Costa Brava

19°C Jasno

Formentera

21°C Skoro jasno

Ibiza

21°C Skoro jasno

Madrid a okolí

24°C Jasno

Mallorca

21°C Skoro jasno

Menorca

18°C Skoro jasno

×