800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŠpanělsko pro labužníky

Poznejte, že stejně jako láska i cestování prochází žaludkem.
Okruh pro ty, kteří rádi poznávají nejenom památky, přírodu, ale i vyhlášené lokální produkty. Zavede vás do oblasti Kastilie a León, regionu rozsáhlého, často drsného, ale vždy okouzlujícího. Do míst, kde můžete zkoumat utajené vesnice, meditovat v tichosti románských klášterů a kostelů, projíždět nekonečnými pláněmi s pšenicí nebo vinnou révou nebo zlézat hradby středověkých pevností. A k tomu ochutnáte místní nejlepší vína země, která je třetím největším producentem tohoto moku v Evropě, masné výrobky z ekologického zemědělství a lahodné sýry. A kde jinde toto mohlo vzniknout s láskou, než tam, kde lidé navzdory civilizaci stále dodržují polední čtyřhodinové volno, aby si v klidu dary země vychutnali.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Madrid – Valladolid
- odlet z Prahy do Madridu. Krátká okružní jízda městem a následný transfer do Valladolid, hlavního města oblasti Duero. V tomto městě uzavřeli svůj sňatek Isabela Kastilská a Luis Aragonský a po několik let na počátku 17.st. bylo sídlem španělského impéria. Procházka historickým centrem města s malebným náměstím, prohlídka exteriéru katedrály a university se slavným palácem Santa Cruz. Dneska je město i centrem španělského automobilového průmyslu a je možno se zde setkat i působivou moderní architekturou a obchodními zónami.

2. den

Peňafiel
- dopoledne přejezd do údolí řeky Duero, pro které jsou typická údolí, chráněná před vlivy počasí náhorními plošinami. Tato místa jsou ideální pro pěstování vinné révy. S místní produkcí se seznámíte během návštěvy Muzea vína ve středověkém hradu Peňafiel, jehož počátky sahají do 9.st. Tato monumentální pevnost vybudovaná z bílého kamene byla přebudována v 15.st. a 16.st. byla stavba doplněna dominantní věží, která má 3,5 m silné zdivo a osm postranních střeleckých věžiček. Následně pokračování do Aranda de Duero, ochutnávka místních vín. Pozdní odpoledne návrat do Valladolid.

3. den

Toro – Zamora
- dopoledne přejezd do města Toro, prohlídka – krásné výhledy na řeku, středověký most, budova Collegiate. Ochutnávka další vyhlášené produkce červeného vína. Pokračování do Zamory, prohlídka města, které se označuje za živé muzeum románského umění. Toto označení souvisí s tím, že jen románských kostelů je ve městě 16. Její historie nicméně sahá až ke Keltům a Římanům, kteří obsadili zdejší strategickou výšinu nad řekou Duero. Procházka středověkým centrem města s katedrálou ze 12.st. Návštěva místního výrobce lokálních sýrů s ochutnávkou. Pozdní odpoledne přejezd do města Salamanca.

4. den

Salamanca
- dopoledne prohlídka slavného univerzitního města, jehož nejstarší škola byla založena 1218 a patří tak k nejstarším v Evropě. V průběhu staletí se vývoj tohoto velmi živého města nezastavil a i dnes se zde mísí turisté se studenty španělštiny, díky čemuž získává město kosmopolitní atmosféru. Založení města Římany připomíná dodnes zachovalý římský most přes řeku Tormes. Město je celé postavené z pískovce zlatavého odstínu. Centrum tvoří náměstí Plaza Mayor, které patří k nejhezčím v Evropě, často fotografovaná je Casa de las Conchas, neboli lasturový dům, a samozřejmě budovy university. Odpoledne přejezd do oblasti Guijuelo, místa, které díky studenému klimatu náhorní plošiny produkuje nejvíce iberské šunky a uzenin v celém Španělsku. Prohlídka výrobny, ochutnávka.

5. den

Ávila
- přejezd do Ávily, města obklopeného hradbami, jedné ze nejpůsobivějších městských pamětihodností Španělska. Zde se r. 1515 narodila svatá Tereza, které je ve městě zasvěceno plno kostelů a klášterů. Tato světice je dle legendy spjatá s Čechami, se soškou Pražského Jezulátka. Prohlídka města, které je součástí památek UNESCO. Následně přejezd na letiště v Madridu, odlet zpět do Prahy.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj – 3 200 Kč

Počasí

Andalusie

27°C Jasno

Barcelona a okolí

20°C Jasno

Costa Brava

19°C Jasno

Formentera

21°C Skoro jasno

Ibiza

21°C Skoro jasno

Madrid a okolí

24°C Jasno

Mallorca

21°C Skoro jasno

Menorca

18°C Skoro jasno

×