800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySvatojakubská pouť - cesta do Santiaga de Compostela

  • 8-denní poznávací zájezd s turistikou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Madridu. Odjezd z letiště do Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v kostele San Isidoro a v gotické katedrále, která je proslulá skvostnými vitrážemi. Zastávka u bývalého špitálu poutníků San Marcos, dnes jedinečně rekonstruovaného na luxusní hotel - Parador. Ubytování v Leonu. Nocleh.

2. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka leonské katedrály a baziliky San Isidro s královským panteonem v románském stylu. Poté se již vydáte kastilskou mesetou na svatojakubskou cestu. Pěší túra z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega (cca 13 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic a obilných polí a kříže sv. Toribia. Po túře přejezd autobusem do Astorgy s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Ubytování v Astorze. Nocleh.

3. den

Snídaně. Ráno prohlídka katedrály a biskupského paláce přestavěného podle slavného katalánského architekta Antonia Gaudího, kde je dnes muzeum jakubské cesty. Následně se projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Cruz de Hierro, cesta vás dovede až do Aceba (cca 10 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca, malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady, která je proslulá svým templářským hradem z 11. století, ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou Nuestra Senora de la Encina. Ubytování u Ponferrady. Nocleh.

4. den

Snídaně. Dopoledne zastávka ve Villafranca, bývalém hlavním městě oblasti el Bierzo, s románským kostelem de Santiago. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu. Pěší túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 10 km) - trasa s velmi rozmanitou krajinou, ale i stoupáním. Po ukončení túry si prohlédnete O Cebreiro, vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Zastávka u kláštera Samos, benediktýnského kláštera, jednoho z nejstarších klášterů ve Španělsku, symbolu kulturnosti Galicie. Odjezd na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Ráno přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování cesty s poutníky. Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní florou až k řece Miňo. Po zastávce v Portomarínu, městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo, kterí je spojené římským mostem. Přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odkud poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela – vjezd do města a pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky do katedrály, pradávného cíle všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro. Po návštěvě katedrály procházka centrem města s řadou paláců, klášterů a kostelů. Ubytování v Santiagu. Nocleh.

6. den

Snídaně. Dopoledne volno v Santiagu de Compostela, možnost návštěvy polední poutnické mše. Poté odjezd autobusem do Finisterre, západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu, nejnavštěvovanějšího místa Galicie po Santiagu de Compostela, s poutním kostelem Santa María das Areas ze 12. stol. Večer návrat do Santiaga na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně. Ráno odjezd do slavného univerzitního města Salamanca na břehu řeky Tormes. Odpoledne, po příjezdu do Salamancy, procházka starým městem od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále kolem Nové katedrály a románské Staré katedrály se dostanete k historickým budovám University a jeho muzea. Poslední zastávkou bude Casa Lis s vyhlídkou na řeku Tormes a románský most. Ubytování v Salamance. Nocleh.

8. den

Snídaně. Ráno odjezd do Madridu, odlet do Prahy.

Počasí

Andalusie

30°C Skoro jasno

Barcelona a okolí

25°C Skoro jasno

Costa Brava

28°C Jasno

Formentera

25°C Jasno

Ibiza

25°C Jasno

Madrid a okolí

30°C Jasno

Mallorca

25°C Skoro jasno

Menorca

24°C Skoro jasno

×